Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet-e ez módszer az ellenérd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bodzza kérdése:

Lehet-e ez módszer az ellenérdekű fél ügyvédjének kiiktatására?

Figyelt kérdés

Tisztelt Fórumozók!


Másfél éve húzódó válásom alatt ügyvédet váltottam, gyermekünket nem adja oda az anya a végzés ellenére, Gyámhatóságra járok hetente (14 végrehajtás van már ellene). Egy neves családjogi ügyvédnőt kértem fel aki el is vállalt. Ma hívtam, és mondta baj van, a felperes ügyvédje feljelentette az ügyvédi kamaránál összeférhetetlenségre hivatkozva, miszerint ügyvédnőmet felkereste a felperes is. (Ha ez igaz is, bár nem is emlékszik rá az ügyvédnő, kb. másfél éve lehetett és nem is vállalhatta el)

Sajnos számomra ez egyfajta kiiktatásnak érződik, a felperes ügyvédje a kamara fegyelmi megbízottja, elnökségi tag, tisztában kell hogy legyen egy veszélyes ellenfél eltávolításának lehetséges eszközeivel. Ez az ügyvéd egyébként az Ügyvédi Etikai Kódexre hivatkozva tiltotta meg ügyvédemnek a bírósági felhasználás alól nekünk küldött sértő hangnemű leveleit.

Mit lehet tenni ha igazam is van? Egy hónap múlva tárgyalás. Stresszelhet megint hogy ügyvéd nélkül maradok, vagy a döntésig védhet? Egy ravasz ügyvéd etikai kódexébe beleférhet egy ilyen módszer, vagy csak én vélem ismerni már eléggé őt?

Köszönettel,


2011. ápr. 5. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
sztem a jogifórumon több segítséget kaphatsz
2011. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A válaszról fogalmam sincs, de egyszerűen a szívem szakad meg :( Nem irigylem a helyzeted és kitartást kívánok neked! Valóban látogasd meg a jogi fórumot.
2011. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, a jogi fórumon is megkérdeztem. Kíváncsi is vagyok, egyáltalán mernek-e ügyvédek állást foglalni. Mert szerintem elképzelhető, hogy nem.
2011. ápr. 6. 07:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg kellene tudni, hogy van-e olyan szerv, ami az ügyvédi kamarát felügyeli és nekik panaszt tenni, mint magánember, félretéve minden más ügyvédet.

Hányinger, hogy ilyen ügyvédek ülnek a kamarában, már csak azért is, amit a feleségeddel elért, az egy iszonyatosan etikátlan dolog. És ezek az emberek ítélkeznek a többi ügyvéd felett.

Nagyon sajnállak, mert neked tényleg kilátástalan a halyzeted.

Kapaszkodj meg minden szalmaszálban, gyűjts minél több bizonyítékot és panaszold be az ügyvédjét úgy, hogy te is nyújts be elfogultságot ellene, hogy valahogy sikerüljön a kamarából kipiszkálni.

2011. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!