Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondolok erről? (tudom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolok erről? (tudom, kérdésem túl rövid )

Figyelt kérdés
[link]
2011. márc. 16. 20:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*gondoltok


Vegyétek úgy, hogy tudok ragozni...

2011. márc. 16. 20:03
 2/13 anonim ***** válasza:
Frankón meg van fogalmazva a lényeg. Hiszen valóben ezek miatt működik, vagy megy tönkre valami.
2011. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Valóban okos gondolatok.
2011. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezek alapján úgy vélem, az én házasság mítoszom a reális házasság, és ez nagyon megnyugtató!:) Remélem találok egyszer egy férfit, aki hasonlóan gondolkodik..
2011. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szendi Gábor - mint mindig - ismét tökéletesen rátapintott a lényegre.

A cikk elején írja, hogy a "képzeletbeli szerződés" az anyósok, vők, apósok, menyek stb. között. Erre jó és megnézendő film: Velem vagy nélküled (1999 Michelle Pfeifer és Bruce Willis)

[link]


Szerintem a lényeg (nem csak a házasságra, az életre is) CSÍNJÁN AZ ELVÁRÁSOKKAL!!!

2011. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A cikk kapcsán gondolkoztam el, hogy annyi esküvői hagyomány, szertartás van, akár a polgárin, akár a templomin (minden felekezetnél).

Természetesen szép a homoköntögetés és a gyertyagyújtás, de szívem szerint bevezetnék egy újfajta "házassági szerződést" is.

Nem jogi szerződés lenne, csak egy hagyomány. Mindkét fél leírná - pontosan és részletesen -, hogy mit vár el a házasságtól, illetve a partnertől.

Ezt szépen be lehetne keretezni, vagy mappába tenni és az anyakönyvi kivonattal együtt 2-2 példányban átadni a friss házasoknak.

2011. márc. 16. 20:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem is rossz ötlet..xD

Szerintem drámaian megnövekedne az oltár előtt hagyott menyasszonyok/vőlegények száma..xD

2011. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Persze, aztán eltelik 5 év, 10-20-30 év, amikor még mindig házasok vagytok mondjuk, csak éppen már egyikőtök sem az az ember, aki 5-10-20 éve volt. Akkor a hajadra kenheted a szerződésedet.
2011. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"szívem szerint bevezetnék egy újfajta "házassági szerződést" is.

Nem jogi szerződés lenne, csak egy hagyomány. Mindkét fél leírná - pontosan és részletesen -, hogy mit vár el a házasságtól, illetve a partnertől.

Ezt szépen be lehetne keretezni, vagy mappába tenni és az anyakönyvi kivonattal együtt 2-2 példányban átadni a friss házasoknak."



Nem is rossz! :)

2011. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

20:35 - nem feltétlenül, hogy olyan pontok is vannak benne, hogy "elfogadlak, ha változol a korral", vagy "ha ilyen és olyan változás állna be, akkor nem róható fel, ha...".

Szükségleteket és "ígéreteket" is tartalmazna. Illetve 5 évente közjegyző előtt kötelező lenne megújítani - ez lehetne egyfajta "házasság megerősítő" aktus is. Esetleg jelen lehetne egy mediátor is, aki vita esetén segít rendezni azt.

Így is lennének válások, de talán átgondoltabban. Vagy ahogy az esküvő előtt van eljegyzés, a válás előtt lehetne egy "szerződés széttépés". Össze lehet még ragasztani, de a tépő fél jelzi a szándékát.

Még csiszolnom kell az ötletet, de nagy vonalakban erről szólna :)

2011. márc. 16. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!