Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemtől kb 2 éve elváltam....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemtől kb 2 éve elváltam. És va egy közös gyerekünk, de nem fizet hónapokig gyerektartást. Mert álítólag nincs bejelentett munkahelye. Mivel tudom rávenni, hogy fizessen?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Bepereled? Ha tényleg nincs bejelentett munkahelye, és feketén dolgozik, megbüntetik a "munkaadóját". Gondolom nem is látogatja a gyermekét? A szüleivel nem tudsz beszélni? Több ötletem sajna nincs :(
2009. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
92%
A bíróság kegyetlen...ismerősöm feje fölött árverezték el a házát..uez a szitu volt..az anya ki is lett belőle visszamenőleg is fizetve. Fenyegesd meg előbb ezzel, aztán járj utána ennek.
2009. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
96%

A bíróságon tudod kérni, ha még nem kérted a gyermektartásdíj megállapítását!Visszamenőleg hat hónapra!Az már legyen a a bíróság dolga, hogy kiderítse van-e munkahelye vagy nincs!

Ha megállapította már a bíróság a tartásdíjat és nem fizet már legalább 3 hónapig, akkor mehetsz az önálló bírósági végrehajtóhoz az összeg behajtásáért!Ha elmész a végrehajtóhoz kérj egy igazolást, hogy elindítottad végrehajtási eljárást s, ha ez megvan mehetsz a gyámhivatalba, ahol kérheted a gyermektartásdíj állam általi megelőlegezést!Sajnos erre csak három évig van lehetőség, ha az apa egy fillért sem fizet vissza az államnak!A tartásdíj állam általi megelőlegezésére akkor van lehetőség, ha az önálló bírósági végrehajtó nem tud behajtani!De a gyámhivatal a kérelem benyújtásától rendeli el a megelőlegezést.A végrehajtási eljárás egyébként hosszú ideig is elhúzódhat (akár 1 év is), nagyon függ a végrehajtótól!

Egyébként meg valóban ráterhelhetik az adós ingatlanára is a tartásdíjat és árverezhetnek is!Na remélem segítettem és érthető számodra!Sok sikert!

2009. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

1. Jelentsd, hogy feketén dologzik.

2. Jelentsd, hogy nem fizet akármilyen munkahelye is van. Én nem hiszem el, hogy ezalatt a 2 év alatt semmit sem dolgozott és ezt a bíróság sem fogja elhinni, szóval követeld ki, ami jogosan megilleti a gyerekedet!

2009. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
A tobbiek amit leirtak mindent csinalj meg, a lenyeg surgosen!!!
2009. febr. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanez a helyzet,anyukám is a bíróságra ment. már fél éve tart az ügy,anyukám tiszta ideg,vékonyabb mint én és naponta 1 doboz cigit elszív :(
2010. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok bocsesz de ezt lehagytam 12,5/L :)
2010. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!