Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy gyerek autista, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy gyerek autista, és felnőttként lakóotthonba kellene költöznie, annak a (nem kis) költségéhez kell-e hozzájárulnia az apának?

Figyelt kérdés
A nappali foglalkoztatók és ellátók nem fogadják az autistákat. Egy lakóotthonba bekerüléshez szükség van 2-3 M ft-ra + szerencsére. Nem szeretnék életem végéig otthon ülni vele, dolgoznák,a pénz is kelleni fog, és gondolom ő sem akar örökké itt maradni. Van 2 testvére is, ok, nekik vmi minimálisat össze tudok gyűjteni talán, és ők saját maguk előteremthetik a megélhetésüket. (Tudom, nem lesz könnyű, minket is támogattak a szüleink, kül. sehol sem lennénk.)De a fogyatékos nem tudja ezt megtenni. Az apuka pedig azt mondja, a 2 egészségesnek sem tud félretenni, kell a pénz (gondolom az új családra). A fogyatékost meg adjam be most intézetbe, akkor nem lesz gond vele...A gyerektartásból félretenni nem lehet, az nem nagy összeg. Lehet vmire kötelezni, v. ő csak 18 éves koráig köteles támogatni a fogyatékos gyerekét, utána az anya dolga?
2011. febr. 22. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Erről egy ingyenes jogi tanácsadáson biztos több korrekt infót kapsz, de ebben az esetben szerintem jár a "rokontartás".

A dolog elvi oldalát nem is fejtegetem, egyértelműen nem szűnik meg az apja lenni soha.

Szakadjon a farka az ilyennek az új nőjébe!

2011. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Honnan venne az apuka milliókat? Három gyerek után már a fele fizetését gyermektartásban odaadja. Neki is megkell élnie,ha pedig van már új családja ,azoknak is. Hacsak nem milliomos,akkor nem jogos még pénzt elvárni tőle.
2011. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elég furán beszélsz a saját gyermekedről.Ilyen fogyatékos, meg olyan fogyatékos.Lehet, jobb is lenne Neki egy otthonban.
2011. febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én együtt érzek veled, tudom milyen az autista gyerek viselkedése. Jó hogy még bírod idegekkel. Biztos vagyok benne szereted a gyermeket, de iszonyú megpróbáltatás egy szülőnek egy ilyen betegsegben szenvedő gyermekre ügyelni. És ráadásul otthon nem is fejleszthető, mivel nem vagy szakember. Az apának akkor is nehéz lenne megteremteni ennyi pénzt hozzá, még ha otthon élne veletek, hogy lakóotthonba tegyétek a gyermeket. Nem tudom mennyi a havi díja, egy ilyen intézetnek, de szerintem nem kellene előre fizetni több milliót, csak hogy a gyermek ott megfelelő, vagyis szakkörülmények között legyen elhelyezve. Nem tartom valószínűnek, hogy előre lekellene perkálni milliókat. Ennek a lakóhelyden utánna kellene nézni, vagy családsegítőtől tanácsot kérni. Biztos vagyok benne, hogy az apa valamennyi összeggel támogatná a havi díjat. Nem tudom emelt családipótlékot kapsz-e a beteg gyermek után, azt is igényelni kellene.
2011. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

OFF

A fél fizetését tiltHATják le. Az egyáltalán nem biztos, hogy oda is adja...

Kedves utolsó: miért felháborító, ha egy -definíció szerint- fogyatékos embert az anyja fogyatékosnak nevez? Ha nem lenne lába, akkor sem mondhatná rá, hogy testi fogyatékos, mozgássérült?

ON

[link]

itt vannak hasonló esetek, de mindenképpen kérdezz meg egy jogászt, ne az itteni infokra támaszkodj.

2011. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Elég furán beszélsz a saját gyermekedről.Ilyen fogyatékos, meg olyan fogyatékos.Lehet, jobb is lenne Neki egy otthonban."

Furán beszél... Istenem! Van sérült gyereked? Minden tiszteletem az anyáé. Nekem nem lenne erőm egy beteg gyerekhez, születése után intézetbe adnám. Nem tolnék ki az egészségessel, hogy a beteg testvére miatt ő ne kapjon meg annyi figyelmet, mint a másik. A kérdezőnek is ráment az élete, házassága, a férfi nem véletlen menekült el, őt is meg lehet érteni.

Nem látsz bele egy ilyen család életébe, nincs jogod egy szóért gúnyos megjegyzéseket tenni. A beteg gyerekeket nevelő szülők élete nem olyan mézesmázos-csöpögős dolog, mint ahogy a női magazinokban megírják a kamusztorikat, vagy a kiszínezett élettörténeteket. Hanem sok kínlódás, reménytelenség. Én úgy is tudom ezt, hogy csak ismerek ilyen embereket, magam nem éltem át.

Olyan ítéljen el egy anyát, aki tapasztalta és akkor is mosolyog és boldog, mikor a 30 éves fiát/lányát pelenkázza! Sokszor a legjobb megoldás igenis az intézet! A kisebbik rossz.

2011. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 11:57! Így jobb?: sajátos nevelési igényű. :). De 5 év múlva ez is pejoratív lesz, akkor jön az újabb kifejezés rá. Ezzel én nem leminősítem, de ez egy megfelelő kifejezés, uis tényleg fogyatékosságai vannak, több téren is.Nem tudom, miért kell áll. átnevezni. Mindegy, hogy nevezzük, mögötte uaz van.

2-3 M-t kell a belépéskor fizetni.Csak ahogy az apának nem lesz erre pénze, éppúgy nekem se. És ha 18 lesz, miért csak az én problémám lesz?( Igen, a fele fizetését levonják, csakhogy abból jó, ha vmit a 2 testvér startszámlájára tehetek, lehet, az sem fog menni.)

2011. febr. 22. 13:12
 8/10 A kérdező kommentje:
+Nem olyan súlyos eset, beszél, önellátó, kedves, ezért is kell lakóotthonban gondolkodni, mert önálló életet azért nem fog élni, és én sem maradhatok örökké otthon, hogy vigyázzak rá, nem beszélve arról, hogy nem élek örökké. Apuka nem miatta lépett.(A jogi fórumra már regisztráltam, csak egyenlőre vmi nem stimmel, mert belépni mégsem tudok, addig próbálkozok itt, hátha olvassa vki, aki hasonló cipőben járt. Más témában, régen írtam oda, és a 2 válaszadó 2-félét írt, aztán egymással kezdtek csatázni, mondjuk az sem átlagos eset volt :D)
2011. febr. 22. 13:20
 9/10 anonim válasza:

Szia! Ha az apának új családja van, és már így is 3 gyerek után fizet gyerektartást nem várhatsz el tőle már mást. neki is élni kell valmiből. A lakóotthonon kívül, nem gondolkodtál ÉNO-ba? Értelmi fogyatékosok napközi otthona. Reggel 8-tól - délután 4-ig. Amint írtad tud beszélni, önellátó, az a szerencsésebbik eset. Ide nem kellenek milliók, és mivel rendelkeznie kell a gyermekednek minimális segéllyel, ez lenne a legjobb megoldás. Minimális tartózkodási díjjat (kb napi 100 ft) és az étkezést kellene kifizetni. Napközben olyan körülmények között lehetne, ahol jól érzi magát. Az autisták könnyebben be tudnak így illeszkedni, ha hazajárhatnak minden nap, mintha betszik öket egy helyre és csak hétvégén látogatják meg. Nézz körül a településeden, vagy közelében van - e lehetőség erre.


Én csak segíteni szeretnék, nem beleszólni. A lakásotthon szintén sérültekkel foglalkozik? Azért ezután is nézz utánna. Sok sikert.

2011. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lakóotthonok működnek autistáknak, csak kihalásos alapon lehet bekerülni és 2 M-tól indul a kezdő befizetés. Felnőtt autistás, helybéli anyuka mondta, hogy a nappali foglalkoztatók és ért. fogyatékosokat fogadó otthonok nem vesznek be autistát, ezt magán úton kell egyenlőre megoldani. Sejtem, hogy így lesz 8 év múlva is...Próbálok előre gondolkodni. 8 év múlva hiába állok apuka elé, hogy kérek 1 M-t, de apránként gyűjtögethetne.

(Hogy apuka miből él meg? Nem kellene magát túlvállalni, ha a meglévő 3-at nem tudja megfelelően ellátni, ne vállaljon még egy-kettőt!V. keressen jobb állást, mert tudna.)

2011. febr. 22. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!