Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apai jogok megvonása, valóban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apai jogok megvonása, valóban létezik?

Figyelt kérdés
Ha elváltunk és bírósági határozat van a láthatásról, viszont az apa nem jön látogatni a gyereket, akkor igaz, hogy 3 hónap után meg lehet vonatni az apai jogait? ami azt jelenti, hogy köteles gyerektartást fizetni továbbra is, de nem látogathatja a gyereket, ha én nem akarom. Valaki hallott már erről? Létezik egyáltalán?
2011. febr. 10. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az apai jogok meg vannak vonna, (lehetseges az okbol amit Te irsz, nem tudom) az azt jelenti, hogy gyermeknek nem O az apja, legalabbis papiron nem. Igy biztos nem lehetne kotelezni a gyerektartas fizetesere sem.
2011. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nincsenek jogai akkor kötelességei sem. Próbáltál már az apával beszélni, hogy miért nem jön? Azért mégiscsak a gyerek apja. Nem értem az olyan apákat, akik nem foglalkoznak a gyermekükkel
2011. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így ebben a formában nem igaz. Annyi igaz, hogy ha később, mondjuk évek múltán mégis beállít, hogy látni akarja a gyereket, és te akkor már nem engeded neki, és ezért bírósághoz fordul, akkor lehet rá hivatkozni, hogy 2-3-4-5-x évig nem kereste, ilyenkor előfordul, hogy nem kap újra láthatást, mert megzavarná a gyereket, vagy a korábbi viselkedéséből kiindulva számítani lehetne rá, hogy újra eltűnik.

Ettől eltekintve, a szülői jogokat akkor vonják meg, ha valamilyen módon veszélyezteti a gyereket. De azzal, hogy nem csinál semmi, azaz itt pl. nem látogatja, még nem teszi ki veszélynek. Ha a láthatás alatt mondjuk magára hagyná (mondjuk egy 2-3 éves gyereket), vagy elvinné egy sztriptíz bárba, vagy engedné töltött fegyverrel játszani, és esetleg valami baj is történne, na akkor az már veszélyeztetés lenne, és akkor jó eséllyel megvonnák a jogait.

Így viszont, hogy nem látogatja, a jogai megmaradnak, élhet velük, ha akar. Különben ismerős a probléma, ez sok kényelmetlenséget okozhat. Pl. vannak olyan hivatalos ügyek, amihez mindkét szülő kell (útlevél, stb.), ilyenkor le kell futni pár plusz kört a gyámhivatallal, ha pl. az apát nem lehet elérni.

2011. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így már világosabb. Még csak 6 hónapos a pici, de hiába nem tiltom a láthatást, nem jön az apa. Még csak egyszer látta, amikor 2 hetes volt, azóta nem. És ha ez így marad, próbálok kapaszkodni valamibe, hogy ne zavarjam nagyon meg a gyerekemet, ha majd egyszer csak felbukkan.
2011. febr. 10. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Ez sülletlenség a szülöi jogokat csak nagyon komoly indokkal lehet megszüntetni.
2011. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A tömör és lényegretörő válasz a kérdésedre: NEM


egy ügyvéd

2011. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!