Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi ideig tart egy válás a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideig tart egy válás a gödöllői városi bíróságon?

Figyelt kérdés
Január 31.-én adta be az ügyvéd a kereset levelet a gödöllői városi bíróságra. A férjemmel mindenben megegyeztünk, a vagyont egymás között felosztottuk (amit ügyvéd által ellenjegyzett papírokon rögzítettünk) gyerek nincs. A kérdéseim, hogy a bíróság mennyi idő múlva fog értesíteni, mikor várható az első tárgyalás és az első tárgyaláson a bíró milyen kérdéseket tesz majd fel? Mennyi időre számítsak, amíg kimondják a válást? Nagyon köszönöm.
2011. febr. 7. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet egy-két hónap is,mire kitűzik a tárgyalást. Ha mindenben megegyeztetek,akkor lehet,hogy az első tárgyaláson elválasztanak.
2011. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már annyiféle variációt hallottam és olvastam, hogy már magam sem tudom, mikor lesz végre vége. Az egyik bírónő azt mondta, hogy a sok ügy és kevés tárgyaló miatt elhúzódhat négy hónapig is. Az pont a nyári szünet kezdete lenne. Kedves Válaszoló, neked az egy, két hónap személyes gödöllői tapasztalat volt?
2011. febr. 7. 18:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia

2008 november elején postáztam a papírokat és 2009 február 12.-én volt a tárgyalás. Egy fiatalka bírónő (Szőke Zsuzsanna) volt,közös megegyezéses válás...

jegyzőkönyvből a tárgyalás menetét röviden idézve:

-tájékoztatott minket,hogy a tárgyalás anyagát hangfelvétel útján rögzíti...

- ismertette a felperes keresetlevelét

-megkérdezte,hogy zárt tárgyalást kérünk..:nem

-aztán felperes elmondta,hogy a kereseti kérelmet fenntartja

-alperes ugye én:én is kérem a házasság felbontását közös megegyezéssel

majd elolvasta újra azt a rész,hogy mikor házasodtunk össze,közös lakhely,xxx időbe megszakadt az életközösségünk

-perköltség és házastársi tartást nem kérünk egymástól

-végleges szándék a házasság felbontása

majd ismét én jöttem xxx házasodtunk össze stb mint fentebb írtam(ezeket a bírónő olvasta)

majd én is mondtam,hogy perköltséget házastársi tartást nem kérek..

majd az egyezség felolvasása: kijelentjük,hogy mindent megosztottunk egymás között stb

aztán végzés I.:a fellebbezésről szólt

végzés II: itt elmondtam,hogy a lánykori nevemet kívánom majd használni..mást előadni nem kívánunk,kérjük a házasság felbontását

majd jött az ítélet,felperes és alperes:

tudomásul veszem az ítéletet a felbelezési jogomról lemondok

ezt követően a bíróság meghozta az alábbi

végzés III:

a bíróság megállapítja,hogy az ítélet a mai napon jogerőre emelkedett

Kb 10 perc volt az egész és mivel lemondtunk a fellebbezési jogunkról így én másnap bementem a jogerős ítéletért mert kellet a papír és nem akartam kivárni még postázzák.

Miután gyerek nincs és mindenbe megegyeztetek szerintem 1 tárgyalásból nektek is meglesz az egész.

2011. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!