Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Pszichológusi szakvéleményt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pszichológusi szakvéleményt kértem, a gyámhivatal 5 konkrét kérdést intéz a pszichológus felé;ha ezek megválaszolásán kívül bármi olyat észlel, amit ártalmasnak találhat a kiskorú gyermekre nézve, akkor kötelessége azt is megemlíteni a jellemzésben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt mondjuk a szülő labilis idegállapotára,a gyerek félelmeire,stb.

És ha mondjuk a labilis fél türtőzteti magát,nem borul ki,meg ilyenek,a pszichológus akkor is képes a "színfalak" mögé látni?


2011. febr. 4. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem tőmondatokban fog válaszolni a feltett kérdésekre. Ahhoz sem két perces beszélgetés kell a gyerekkel, hogy fel tudja mérni, mi a helyzet. A gyereket is "be kell palizni" ahhoz,hogy valóban őszinte válaszokat adjon és nem kérdezhet tőle a szakember direktbe. A "szereted anyát" kérdésre nem valószínű hogy nemet mond, ahogy bántalmazást is szinte biztos, hogy tagadna, de játékkal és a tárgyhoz látszólag még véletlenül se kapcsolódó kérdéssel erre mindre rá lehet jönni. Így azon az 5 kérdésen kívül minden másra is választ fog kapni, kérdés nélkül
2011. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az előző mondta. Én pszichológus vagyok, a gyermekektől SOSEM azt a bizonyos 5 kérdést kérdezik, természetesen ha csak azt kérdeznék akkor "be lehetne tanítani" a gyermeket....

Ne félj vannak jól bevált módszerek amivel meg lehet állapítani, hogy a gyermek mit érez, gondol...(tesztek, rajzok, interjúk, egyebek)

2011. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Láthatás miatt kell mennünk.Ettől függetlenül fordulhat úgy a kocka,hogy a pszichológus javaslatot tesz a gyermekelhelyezés megváltoztatására?
2011. febr. 4. 21:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, félsz, hogy elveszik a gyereked, vagy mi a gond?

(előző voltam)

2011. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra a véleményre jut a szakértő, hogy a gyerek kapcsolata rossz a gondviselő szülőjével és sokkal jobb a másikkal, akkor azt közölni fogja. Ahogy azt is, ha a láthatásra jogosult van rá rossz hatással.
2011. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A doki nyilván észreveszi ha az egyik szülő labilis, ha nagy baj van nem fogja gyereknevelésre alkalmasnak nyilvánitani a szülőt.
2011. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.Nem félek,hogy elveszik tőlem a gyermekemet,hanem rettenetesen reménykedek,hogy az anya viselkedésének jelentős (rossz irányú) változása okán hozzám kerülhet végre!
2011. febr. 4. 21:25
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
nem fog ne reménykedj..
2011. febr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8:42-es,miért nem?
2011. febr. 5. 11:25
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Együtt érzek veled, de semmi esélyed arra, hogy nálad legyen elhelyezve a gyerek, ha azt az anya nem akarja. Kivéve, ha bebizonyítod, hogy az anya drogos, alkoholista, üti-vágja a gyereket és még éhezteti is. Ilyenkor talán, de csak talán, akkor van esély. Ebből írtam a szakdolgozatom. Számos példát láttam. Nagyon kevés esetben nyert az apa. Ahol igen, ott egy méregdrága sztárügyvéd intézte a dolgokat és kénytelenek voltak hazudni, mint ahogyan azt az anya tette.

Egy másik esetben a pszichológusi szakvélemény volt számomra tanúságos. A vélemény szerint az anya befolyásolja a gyermeket, aki ezáltal fél az apától. Tehát összeszoktatásra van szükség. Ráadásul az anya nem törődik eleget a gyerekkel. A gyereket többnyire a nagyszülők nevelik. Miután az anyának ez a vélemény nem felelt meg újabb pszichológusi szakvéleményt kért. Az apa beleegyezett. Nem volt félnivalója. Itt történt meg a csoda. Az új vélemény szerint az apa agresszív, fél tőle a gyerek, a felesége az apának rossz hatással van a gyerekre...stb. Úgy lehúzta az előző szakvéleménnyel szembe, hogy kedvem lett volna leülni a két pszichológussal együtt, hogy ők vívják meg ezt a meccset. :-)

2011. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!