Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apa tulajdonjogát gyermeknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apa tulajdonjogát gyermeknek átkérhetem?

Figyelt kérdés
1 éve tart a válóperem felperesként,egy 8 éves gyermekünk van.Tavaly a lakáshiteles lakásunkból hazamenekültem a szüleimhez a kislánnyal,az alkohol és a reggelig tartó botrányok miatt .Az alperes lecserélte a zárat,eddig úgy nézett ki meg tudunk egyezni,átveszi a hitelemet és fent tartja a lakást,most viszont meggondolta magát,semmire sem hajlandó,sem átvenni,sem lemondani sem közműt fizetni sem gyerektartást.Végrehajtást kértem rajta,a gyereket nem látogatja, a közművek kikapcsolt állapotban vannak(tartozás miatt)Volt egy megelőlegezett szocpol,de az előbbi problémák miatt nem valósult meg,így szinte az egész lakás hitelből fog állni a szocpol miatt.Mivel nem szeretném ha elúszna(én fizetem a rámeső részt a hitelből)neki bejelentett munkahelye sincs a gyerektartás miatt,hogy netudják tőle levonni.50-50 % a tulajdonjogunk,de az ővét szeretném a kislányra átíratni,lehetséges? 2 állami munkahelyem van,neki nincs nyomon követhető jövedelme...
2011. jan. 31. 14:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nos,beszéltem ügyvéddel,remélem szerdától a képviselőm is lesz,egyenlőre kizárólagos lakáshasználatra van jogom és esélyem is.
2011. jan. 31. 14:48
 12/14 anonim ***** válasza:
A gyermek tartásdíj nemfizetése valóban bűncselekmény, kiskorú veszélyeztetése a hivatalos neve, de sajna emiatt nem fogják apukát lecsukni... Nálunk apuka 8 éve nem fizet, nincs a nevén semmi, nincs bejelentett munkája, semmi jövedelme. "A nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntetem, mert nem bizonyítható, hogy X.Y. önhibájából nem fizet" - írta az illetékes rendőrség....
2011. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
akkor miért ülnek Tökölön tartás díj elmulasztása miatt börtönben többen is ?
2011. jan. 31. 15:00
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát passz, én a saját levelemből idéztem...

Talán ők azért ülnek, mert van munkájuk vagy egyéb jövedelmük, itt apukának nem volt. (Azért külföldi nyaralásra futotta és futja még most is neki)

2011. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!