Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apa tulajdonjogát gyermeknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apa tulajdonjogát gyermeknek átkérhetem?

Figyelt kérdés
1 éve tart a válóperem felperesként,egy 8 éves gyermekünk van.Tavaly a lakáshiteles lakásunkból hazamenekültem a szüleimhez a kislánnyal,az alkohol és a reggelig tartó botrányok miatt .Az alperes lecserélte a zárat,eddig úgy nézett ki meg tudunk egyezni,átveszi a hitelemet és fent tartja a lakást,most viszont meggondolta magát,semmire sem hajlandó,sem átvenni,sem lemondani sem közműt fizetni sem gyerektartást.Végrehajtást kértem rajta,a gyereket nem látogatja, a közművek kikapcsolt állapotban vannak(tartozás miatt)Volt egy megelőlegezett szocpol,de az előbbi problémák miatt nem valósult meg,így szinte az egész lakás hitelből fog állni a szocpol miatt.Mivel nem szeretném ha elúszna(én fizetem a rámeső részt a hitelből)neki bejelentett munkahelye sincs a gyerektartás miatt,hogy netudják tőle levonni.50-50 % a tulajdonjogunk,de az ővét szeretném a kislányra átíratni,lehetséges? 2 állami munkahelyem van,neki nincs nyomon követhető jövedelme...
2011. jan. 31. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos, hogy mit is akars. Ha ugyanis a lakás csak hitelböl áll, akkor afele hitelt neked, a másik felét a férjednek kell kifizetni. Ha átiratnád a gyerekre, akkor az egész tartozás a tied - és akkor garantáltan elveszted.

A feles tulajdonjog ugyanis nem csak a lakásra, hanem az adóságokra is vonatkozik. Ebben az esetben teljesen lényegtelen, hogy kinek van és kinek nincs jövedelme. Másrészt meg a bank nem fogja a hitelszerzödést úgy módositani, hogy az egyik adóstárs helyett egy kiskorú (és ebböl következöen jövedelem nélküli, azaz hitelképtelen) gyereket vegyen bele.


A legkevésbé akkor fizetsz rá, ha minél elöbb eladjátok (adott esetben elárvezertetitek) a lakást, mert igy csak a KÖZÖS adóság nö egyre jobban és te IS eladósodsz emiatt.

2011. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Te nem írathadod át az ő tulajdonjogát másra. Ő lemondhat róla a gyereke javára, a gyermektartásdíj fejében -tehát ráíratja a részét és nem fizet többet tartásdíjat - de erre nem kötelezhető.
2011. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ha én bírom fizetni az egész hitelt,én miért nem vállalhatom az egész hitelt,ha tudom törleszteni ?
2011. jan. 31. 14:23
 4/14 anonim ***** válasza:
A tulajdonjogot akkor sem veheted el tőle. Ha nem tudtok civilizáltan megegyezni, akkor sajnos el fog úszni.
2011. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk én még akkor sem értem, ha átíratná a férjed a gyerek nevére a lakás 50%-át (rá eső részt), mert ha ő lakik a lakásban, akkor te minek fizetnéd???...


Meg akarsz vásárolni egy olyan lakást, amiben az exférjed lakik, titeket nem enged be, a gyerekéről nem vesz tudomást?!...


Először azt kellene elintézni, hogy kirakják a lakásból, mert így a közműtartozások miatt lesz elárverezve a lakás!

2011. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mert a hitelt ketten vettétek fel a közös lakásra. Apuka ennyi erővel mondhatná azt, hogy bumm, majd ő fizeti az egész hitelt, add át a tulajdonjogod. Hát ez nem így működik...
2011. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék egy ügyvédhez és alaposan utánajárnék a törvényes lehetőségeknek!

Tényleg jó lenne megtartani a lakást, ha te tudnád fizetni, de hogyan lehetne kirakni belőle az exférjed és hogyan lehetne megszerezni a tulajdonrészét?!


ÜGYVÉD!!!!

2011. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha a férjed bele megy akkor átvállalhatod.


Viszont ez BANKI ügyintézés. A bank meg nem szívese veszít el egy hitelest. Tehát erre csak akkor van esélyed, ha:


- Az (ex) férjed beleegyezik

- Neked nagyon magas a fizetésed, ezáltal a bank egyedüli adósként is elfogad (99%, hogy nem fog)

- Hozol magad mellé egy kezest az (ex) férjed helyett a bankba, aki vállalja, hogyha te nem fizetsz ő fog.


Feltételezem ingatlanfedezeted nincs a hitelhez.


De látatlanba mondom, az (ex) férjed ebbe nem fog belemenni. Ugyanis akkor ő hol lakna?

2011. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Van ingatlanfedezetem, az apa egy éve nem fizeti a megállapított gyerektartást,amiről bírói végzés van,ez kiskorú veszélyeztetése,már eddig is mondták,hogy jelentsem fel,csak nem akartam a lányom apját börtönbe jutattni,pedig emiatt szabadságvesztés jár, a gyerektartás nem fizetése már bűncselekmény.
2011. jan. 31. 14:41
 10/14 anonim ***** válasza:
A hitelt átvállalhatod, de ettől a tulajdonjog még nem lesz a tied. (A gyereké sem.)
2011. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!