Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Sért e személyiségi jogokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sért e személyiségi jogokat az elvált anya gyűlöletre nevelése, az apa és családja sértegetése a gyermekek előtt?

Figyelt kérdés
Hat éve elvált a fiam. A válásnál nem kért vagyon megosztást, a ház részét is a két gyermekére íratta. A házas ságba vitt külön vagyonát egy örökölt ingatlant eladták, közösen felélték. Albérletre stb. Az új ingatlanba a fiam családjától került/tőlem/ be az önerő. Válás után nehéz anyagi helyzetbe került a fiam. , A menyem életében nem dolgozott kiszolgáltatja magát, mögé bújva a tizenkétéves autista kisunokámnak, ápolásin van most is. Folyamatosan mint nagymama segítettem, küldtem éveken át a fele gyt. -it. Mikor kértem, hogy szeretném ha az unokáim nállam nyaraljanak, megtagadta. A gyerekek, /az egészséges /gyűlöletre van nevelve, csak a pénz miatt kedvesek. Elszólta magát soha nem jöhet hozzám. Az apjukat büdöscigánynak hívják. Véletlen elszólásból tudom. Az apa nem látogatja őket, a gyerekek miatt, nem akarja, hogy ordítást halljanak. De ki nem hozhatja őket, "mert megöli őket mint az ácsi gyilkos"Mérges lettem, a gyám azt mondja nincs semmihez se jogunk csak fizetni. A fiam bűne, hogy megcsalta. Én hivatásos nevelőszülő vagyok, a bűnöm, hogy 10 éve államigondozott gyermekeket nevelek. Most nem küldöm a pénzt, elkeseredtem. Minden csak a pénzről szól, az én pénzem nem számít a gyámnál, csak a fiamé. A menyem strummás betegségben szenved mióta ismerem, gyenge labilis idegrendszerű. Megvárom, hogy felnőjenek az unokák. Nem harcolok a fejük felett, de miért segítsem azt aki bánt? Nem tudom mit tegyek. A fiam se tud a gyűlölködés miatt kapcsolatot tartani. Érdemes úgy perre menni, hogy a gyereke már útálatra van tanítva? Büntetik e az ilyen szülői magatartást? Én soha nem bánthatom a nevelt gyermekem vérszerinti szüleit, mert személyiségi jogot sértek. Nem vagyunk cigányok, bár nevelek egy cigányfiut. A fiam soha nem bántotta a gyerekét, csak elvált, oka volt rá. Kértem, hogy az autista unokámmal szeretnék foglalkozni, azt mondja nélküle egy napot se lehet távol. Csak az a baj, hogy tudom, hogy sántít az állítás. Tudom, nekem nem szabad a nevelésébe beleszólnom, eddig nem tettem meg. Tényleg ennyire siralmas a helyzetünk? Nem az elvált anyának kéne a fia helyett dönteni, mi lesz 10 év múlva, ha mint felnőtt szembefordul vele, mi lesz a válasza? Neked nem volt apád, mert engem megcsalt?
2011. jan. 30. 23:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor itt van a magyarázat: Románok.

Viszont ez magyarország, úgyhogy az idióta román szokásjogok nem bírálják felül a magyar törvényeket!

Harcolj értük és sok sikert!

2011. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy ennyien segítettek.Dilemáim továbbra is megmaradtak.A gyermekeknek az unokáimnak mia jó.Ha azt látják,hogy vitázunk a fejük felett,vagy ha felnőtt korukig kivonulunk az életükből.Mi van ha közben meghalok,nem vagyok fiatal.Nevelőszülő vagyok,tudom a gyerekek síríg keresik még a rosz szülőt is.

Csak ezt ne tudnám,könnyebb lenne.

2011. febr. 1. 23:36
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont hogy jót tenne egy autista gyereknek, ha kikerülne a megszokott közösségéből és más gyerekek közt lenne. A többi gyerek is látná, hogy hogy hogyan kell bánni egy beteg gyerekkel, tehát mindenkinek hasznos.

Ráadásul ha el tudsz bánni egy ciganygyerekkel is, akkor az után már egy autista sem lehet gond.

Rugdosd a fiad, hogy élljen az apai jogával és a láthatással és hozza el hozzád a gyereket. Neki alanyi joga van hozzá, neked csak közvetetten. Ha pedig nem adja, akkor gyerünk a gyámhivatalba, bíróságra és meg kell mutyatni az ilyen nőnek, hogy nem minden úgy van, ahogyan ő kitalálja.

2011. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ma voltam a Gyámhivatalba,kb. félórát beszéltem én a gondomról.Unott arcal végig halgattak.Végül azt a tanácsot adták ők semmit nem tudnak segíteni,ha valaki ilyen modorú,az ilyen is marad.Jobb,ha nem erőltetünk semmit,bár megértenek,hogy ilyen ellenálás van,mert talán azt hiszik elakarjuk hozni a gyerekeket végleg.

A bíróság lehetne,de az is csak árt ebben a helyzetben.

Sajnálatukat fejezték ki,Megerősítették újból azt amit eddig is sejtettem.Jobb ha csendbe maradunk,de fizessünk

mint a király,mert ha nem.... mi a vesztes oldalon vagyunk. Ismerik a menyem,tudják,hogy soha nem dolgozott,

összejön neki ami kell.

2011. febr. 2. 21:04
 15/15 anonim ***** válasza:
És ha egy ügyvéddel beszélnétek?
2011. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!