Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Sért e személyiségi jogokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sért e személyiségi jogokat az elvált anya gyűlöletre nevelése, az apa és családja sértegetése a gyermekek előtt?

Figyelt kérdés
Hat éve elvált a fiam. A válásnál nem kért vagyon megosztást, a ház részét is a két gyermekére íratta. A házas ságba vitt külön vagyonát egy örökölt ingatlant eladták, közösen felélték. Albérletre stb. Az új ingatlanba a fiam családjától került/tőlem/ be az önerő. Válás után nehéz anyagi helyzetbe került a fiam. , A menyem életében nem dolgozott kiszolgáltatja magát, mögé bújva a tizenkétéves autista kisunokámnak, ápolásin van most is. Folyamatosan mint nagymama segítettem, küldtem éveken át a fele gyt. -it. Mikor kértem, hogy szeretném ha az unokáim nállam nyaraljanak, megtagadta. A gyerekek, /az egészséges /gyűlöletre van nevelve, csak a pénz miatt kedvesek. Elszólta magát soha nem jöhet hozzám. Az apjukat büdöscigánynak hívják. Véletlen elszólásból tudom. Az apa nem látogatja őket, a gyerekek miatt, nem akarja, hogy ordítást halljanak. De ki nem hozhatja őket, "mert megöli őket mint az ácsi gyilkos"Mérges lettem, a gyám azt mondja nincs semmihez se jogunk csak fizetni. A fiam bűne, hogy megcsalta. Én hivatásos nevelőszülő vagyok, a bűnöm, hogy 10 éve államigondozott gyermekeket nevelek. Most nem küldöm a pénzt, elkeseredtem. Minden csak a pénzről szól, az én pénzem nem számít a gyámnál, csak a fiamé. A menyem strummás betegségben szenved mióta ismerem, gyenge labilis idegrendszerű. Megvárom, hogy felnőjenek az unokák. Nem harcolok a fejük felett, de miért segítsem azt aki bánt? Nem tudom mit tegyek. A fiam se tud a gyűlölködés miatt kapcsolatot tartani. Érdemes úgy perre menni, hogy a gyereke már útálatra van tanítva? Büntetik e az ilyen szülői magatartást? Én soha nem bánthatom a nevelt gyermekem vérszerinti szüleit, mert személyiségi jogot sértek. Nem vagyunk cigányok, bár nevelek egy cigányfiut. A fiam soha nem bántotta a gyerekét, csak elvált, oka volt rá. Kértem, hogy az autista unokámmal szeretnék foglalkozni, azt mondja nélküle egy napot se lehet távol. Csak az a baj, hogy tudom, hogy sántít az állítás. Tudom, nekem nem szabad a nevelésébe beleszólnom, eddig nem tettem meg. Tényleg ennyire siralmas a helyzetünk? Nem az elvált anyának kéne a fia helyett dönteni, mi lesz 10 év múlva, ha mint felnőtt szembefordul vele, mi lesz a válasza? Neked nem volt apád, mert engem megcsalt?
2011. jan. 30. 23:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ez így elég bonyolult, és senki sem láthat bele a Fiad és a menyed közötti kapcsolatba, a megcsalásba, és hogy mi miért alakult így. Én csak azt mondom, jobb kívül maradni, mégha fáj is a dolog. És nem erőszakoskodni, mert ettől csak eldurvul a helyzet még jobban. Küldj az unokáknak képeslapot, vagy valami apróságot időnként, az anyja szíve joga eldönteni, hogy odaadja-e neki(k) vagy nem... És talán később majd megenyhül.
2011. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ne is reménykedjen enyhülésben asszonyom!Nálunk is hasonló a helyzet.Már ami az ellennevelést illeti.És az anyuka szintén a megcsalás miatti sérelmeit éli ki oly módon,hogy a gyereket mindenáron arra neveli,hogy apádat utálni kell....Szerencsére nem jár sok sikerrel,mert a gyerek imádja az apját!
2011. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
En is azt mondhatom, hogy nem sokat tehetsz, az anyanak gondolom teljes felugyeleti joga van a gyermekek felett, te mint nagyszulo semmikeppen nem szolhatsz bele, meg akkor sem ha " gyuloletre nevelne". Az apanak esetleg lenne joga megtamadni a gyerekelhelyezest, de ugy latom ez nalatok minden alapot nelkuloz, ahhoz be kell tudni bizonyitani, hogy az anya alkalmatlan a nevelesre ( drog, alkohol, nem latja el oket, stb. ) Ha ez nem all fenn, akkor tenyleg csak a bekes utat valaszthatod. Altalaban veve azert nem gyakori, hogy az anya ennyire bosszuszomjas legyen, ha normalis volt a hazastarsi kapcsolat. Tehat, velemenyem szerint, esetleg higgadtan ulj le a menyeddel es beszeljetek meg, hogy mi futi ot ennyire ellenetek/ fiad ellen, mi volt az a serelem, amin nem tudja tul tenni magat.
2011. jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy hozzáértőt kellene megkérdezz, mert szerintem ezért még büntethető is lehet az illető, aki az ellen nevelő !
2011. jan. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem apám azt terjesztette mindig is, hogy anyám ellene hangol minket, miközben anyu teljesen érthetetlenül mentegette és dicsérte apámat, miközben apám egy szadista pszichopata állat.
2011. jan. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a nagyszülők is kérhetnek láthatást a gyerekekre! (Bár ezt érdemes megfontolni, nehogy tovább rontsa az amúgy is elég rossz kapcsolatot.)


Azért egy autista gyerek helyzete elég komplikált, ebben a betegségben a gyerek gyakran csak néhány kiválasztott személlyel hajlandó kapcsolatba lépni, nem lehet csak úgy a nagymamához vinni, ha ő ezt nem akarja!

Nevelni sem lehet úgy, mint más gyerekeket...


A leírtak alapján te sem vagy túl jó véleménnyel az exmenyedről, nyilván ezt a véleményedet az unokáid előtt sem titkolod, márpedig akkor te meg az anyjuk ellen fordítod őket?!


A vak gyűlölködés mindkét oldalról aztán oda vezet, hogy a gyerekek isszák meg a levét : egyedül maradnak a két csatározó fél között.

2011. jan. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A fiadnak éllni kellene a láthatási jogával, és amikor elhozza, akkor lehet nálad is a gyerek, ebbe nem szólhat bele senki. Ha nem adja oda az exnej, lehet menni gyámhivatalba,stb. A második ítélet után már bűncselekményt lehet csinálni a láthatás megtagadásából. Ne törődjön a fiad azzal, hogy miket mond, mikre neveli az anya a gyereket, akkor is hozza el, mert joga van hozzá, még ha beteg is.
2011. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az autista gyerekkel nem biztos, hogy bírnál. Őket nagyon közösségbe sem lehet vinni. De az egészségesekért érdemes küzdeni. Az apa hozza el ugyanis az anya köteles engedni a láthatást, maj az apa vigye el hozzád a gyereket. Ezért nem szólhat az anya semmit.Ugyanis az apa láthatási időben oda megy a gyerekkel, ahova akar.
2011. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hat éve ,a válás óta, mindent elkövettem,hogy a gyerekek miatt a kapcsolatunk ne romoljon el. Kedves voltam, megértő. Mivel a pénzt küldtem,ezért néha kaptam telefonhívást, nagyobb ünnepnapokon leutaztak hozzám. Nyáron több napra nyaraltak is nálam.

Messzemenően kiszolgáltam őket, mert hozta a menyem az anyját is. De egy fél órára se lehettem kettesbe az unokámmal,ha kérdeztem valamit ők válaszoltak,helyette,amit most értettem meg,miért.

Mikor előálltam az igényemmel, hogy vendégül látnám a nyárra az unokáimat,keményen hárítottak,náluk lévő szokásra hivatkozva,ők Romániai székelyek. A gyermek huszonöt éves koráig nem aludhat a szülei házán kívül. Ez a gyermekbe is be van beszélve. Ő tájékoztatott engem,miért nem engedik. No meg az állami gondozott gyermekek veszélyt jelentenek. Ezt ők is tudják, hogy hazugság. Egy egyetemista,négy középiskolásom van.

Tíz éve velem vannak . Családtagok.

Az autista unokám középsúlyos,fejlesztőbe jár,nincs szemkontaktusa,de értelmes mindent megért,harmadik személyként válaszol,mosolyog,jó étvágyú. Nagyon szeretem,szerintem egy próbát megérne,tud e egyedül a mi közösségünkben élni anyu,meg másik nagyi nélkül,egy –két hétig.

Most,hogy rájöttem,hogy a pénzem nélkül,én is a gyűlölet tárgya lettem,arra gondoltam,okosan kell viselkednem.

Ezért gondoltam,hogy a kapcsolattartást nem erőltetem,se én se a fiam,az okát a Gyámhivalalnak hivatalos levélben megírom.

Tehetünk többet?

2011. jan. 31. 18:32
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy 25 éves korig nem alhatnak máshol. Ez szerintem hazugság. Anyukám is onnan származik. Baba korom óta aludtam a mamánál. Jó ötlet, hogy megírod a gyámügynek, úgy zudom kötelező a láthatást biztosítani.
2011. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!