Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hány éves korig kell fizetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves korig kell fizetni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 15:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
44%

Én nem venném el a gyerekemtől ezt a pénzt és támogatnám ahol tudnám.

Nekem apám megszüntette a gyerektartást 19 éves koromban arra hivatkozva,h az élettársa 2 gyerekét ő tartja el és h most született közös babájuk és nekem már nem jut semmi!

Soha életemben nem kaptam tőle semmit,nem érdekelte h mi van velem és 5 éves korom óta gyűlölöm,az a kevés pénz pedig anyunak ment mindig,h ő gondoskodjon rólam!

Utálom az ilyen apákat akiknek kellett gyerek és magasról tesznek arra,h miben segítsen!

21/L

2011. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
35%

15:45

Mért kellett volna apádnak tovább fizetnie?

Azt irod, hogy 5 éves korod óta gyűlölöd.

Gondolom felé sem nézel. Nekem se jutna eszembe, hogy egy ilyen gyereket támogassak bármiben is.

2011. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amikor elkezd dolgozni, akkortól nem kell. De ha nappalis suli mellett dolgozik, akkor még kell.
2011. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

15.50-esnek.

Na nehogy már a kis 5 évesnek kelljen törődnie az apjával? ha igazán szerette volna akkor nem tűrte volna el,hogy utálatot érez az 5 éves lánya iránta és tett volna valamit.

(Bocsi az Offolásért csak kijött belőlem)

2011. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Mielött még lebunkóznának akkor szeretném közölni h nem az Apa vagyok,hanem a fél testvér


Érdekelne h a féltestvérem meg az anyja meddig fogják pumpolni apámat,éshogy nem e lehetne e tenni vmit ellene.


Az OKJ képzés nappali lenne,sajnos.


Nővérem eddig kétszer bukott,egyszer általánosba,egyszer pedig szakközép elsó osztályában. Utánnameg azért kellett évet ismételnie mert nem járt be órára,és nem volt elég óraszáma.

Amit apukám fizet 30.000Ft-azt az anyjával elfelezik,és ezért is akar minnél több ideig tanulni h sokéig kapják. Idén apa mondta h már nem tudja miből fizetni,de akkor meg állt a bál,h mindig minden csak nekem jut,meg őt nem is szereti,és h mosat vágre le akar érettségizni,meg komolyan gondolja sulikat. Meg vmi törványről magyaráztak h köteles fizetni amig napplin tanul. Én nem vagyok olyan mint apám,és ezt nem hiszem el h komolyan gondolja. Sztem csak pumpolni akarja az annyával együtt apámat.


Nagyon elkeserít a dolog,mert én idén fogok érettségizni,nem oylan vészeseka jegyeim,egy kis plussz pontokkal (OKJ-szakma,nyelvvizsga) akár államilag támogatottra is felvennének sztem,de nagyon úgy néz ki ha végzeka sulival akkor el kell menjek dolgozni,mert nem tudjuk fizetni a lakáshitelt,meg a számlákat,sokszor enni se nagyon van mit. Pedig aztán apu is meg anyu is dolgozik,csak anyu pár hónappal ezelött munkanélküli volt és nagyon súlyosan eladósodtunk. És szemétségnek érzem h kisulykolják tőlünk azt a 30.000Ft-ot,meg még a plussz dolgokat,mert még azt is szokott vetetni,és én az miatt mert ők iylen pénzéhesek nem tudok majd tanulni

2011. jan. 28. 15:56
 16/20 anonim ***** válasza:
10%

15:50

Talán azért,mert nem én kértem,h megszülessek...

Még jó,h utálom mivel mindig megígérte,h jön értem és nem jött 1x se.... alkoholista a mai napig... akárhányszor vele voltam mindig kocsmában ültem...5 évesen erre vágyik minden gyerek!

Te a helyembe a nyakába ugrottál volna örömödben?

2 utcára laktunk egymástól amikor 9 éves voltam és meglátott az utcán és elfordult utána jött értem szombaton és vitt a kocsmába...

Hát igen...biztos velem van a baj,h nem szeretem

Tegyük azt is hozzá,h molesztált...szóval had döntsem el,h gyűlölöm-e vagy nem.!

2011. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%
sajnos én is ugy érzem hogy amásodik házasságbol született gyerek anyagilag mindig a rövdebbet huzza,de ott lesz neked a család összetartó ereje és szeretete.nálunk is van hasonlo helyzet azelőző házasságbol született gyerek nem veszi fel csak a márkás cuccot ha azt apa veszi .a sajátunknak még nem vettem egy nike cipőt sem és nem lázad
2011. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Már megirták neked a helyes választ:

Nem köteles a szülő tartani (támogatni) a szükséges tanulmányait folytató munkaképes, nagykorú gyermeket, ha

1) a gyermek továbbtanulásra alkalmatlan (...ha a továbbtanulás ideje neki felróható okból tartósan elhúzódik).


Ezért csak el kéne menni apukádnak a biróságra és kérni a gyerektartás megszüntetését a fenti okra hivatkzva. Ennyi.

2011. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Még az előző hozzászóláshoz csatolnám a következőt, lehet hogy plusz infó:

A Közoktatási Törvény szerint: "Nappali rendszerű iskolai oktatásban a tanuló abban az évben kezdhet utoljára tanévet, amelyben betölti középiskola esetén a 22. életévét. ...egy évvel meghosszabbítható abban az esetben, ha a tanuló az általános iskola első évfolyamán a tanulmányait a 7. életévében kezdte meg..."

Tehát ha az idén ismét nem sikerül leérettségizni, egyáltalán nem biztos, hogy nappalin folytathatja a tanulmányait. Esti tanulmányokra nem jár a tartás (mivel mellette simán lehet dolgozni).

Az egyetemi felvételit szerintem ők sem gondolják komolyan, ilyen tanulmányi előmenetellel.

Érdemes megpróbálni egy megszüntetési pert, főleg ha ilyen nehezen éltek.

2011. jan. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Ricsi14 ***** válasza:

Sziasztok !

Engem is nagyon érdekel ez a dolog, mivel az anyja ellenem neveli a gyereket, pedig az szeret. Olyan helyzeteket teremt, hogy a gyereket alig látom. Ha igen akkor is csak 1- 2 órára kapom meg, és ráadásul úgy néz ki mint egy lelenc gyerek, nagyon elhanyagolt nyűtt ruhákban, cipőkben, pedig jó sók gyerektartást fizetek. A gyámügy pedig semmit nem tesz. Sajnos annyi félét irtok, hogy nem lehet megtudni, hogy most hogy is van ez !!! Akkor hány éves koráig is ??

2012. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!