Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit gondoltok arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha váláskor a két gyerekből az anyához és az apához is kerül egy-egy?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez a legrosszabb lehetőség.
2011. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Még mielőtt megszületnek, előtte az anyának és az apának meg kellene beszélnie a közös életük lehetséges alakulásait.
2011. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyen családot, de náluk ez azért alakult így, mert a fiú az apjával akart maradni, a lány az anyjával.

Természetesen a szülőknek van láthatási joga, találkoznak a testvérek, időnként igyekeznek kulturáltan találkozni együtt.

2011. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Régen ez volt a szokás: fiú az apához,lány az anyához.

Ha rendszeresen tartják egymással és a másik szülővel is a kapcsolatot,akkor jó megoldás lehet.

Sokkal jobb,mintha csak az anyával vannak,és az apával csak kéthetenként találkozhatnak. Még akkor is rossz ez a megoldás,ha az anya nem neveli őket az apa ellen.

2011. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia !


Én is elváltam, 12 és 7 éves gyerkőcöt én nevelem, közös megegyezéssel, de nem is hagytam volna az apának, belepusztultam volna, és ő sem akart ezzel fájdalmat okozni. /Külföldre jár dolgozni tehát nem is igen kivitelezheteő lett volna/

Azt pedig hogy a kettőt elszakítani egymástól????

Ebből személyes tapasztalatom van!

Van egy nővérem a mindegyikőnket a nagyszüleink neveltek! És csak 3 kilóméter volt köztünk de nemj árhattunk össze! Csak az iskolában futottunk össze!

Mindegyik nagyszülő a másik szülőt hibáztatta!

Aztán az élet úgy hozta hogy én 17 tesóm 20 évesen egy városba kerültünk és azóta, vagyis most 10 éve ismerjük egymást és találtunk egymásra! és olyanok vagyunk mint az ikrek testileg-lelkileg teljesen egy hullámhosszon vagyunk, és bár bepótolni nem lehet azt az elmaradott gyerekkort de nagy hiba volt hogy nem nőhettünk fel együtt!

Én nem tudnám ennek kitenni a gyerekeimet!!!

Gyerekként valamikor felmerülne bennük a kérdés hogy talán engem anya/apa nem szeret, hogy csak tesó lehet apunál/anyunál???? Ez a súlyos hiba szerintem egy válásnál!!!!

Z.

2011. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább ilyen súlyos hiba a gyerekeket elválasztani valamelyik szülőjétől! Váláskor nem a szülők érdekeire kellene gondolni,hanem a gyerkekére! Ha megmarad a jó kapcsolat a család tagjai között,akkor kevésbbé sérülnek a gyerekek.

Az sem mindegy,hogy hány évesek,milyen közöttük a testvéri kapcsolat,és ők kivel akarnának élni.

Nem feltétlenül rossz megoldás.

2011. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Az az anya,akivel nem akar(nak) a gyereke(i) menni,az megbukott anyaságból. Én megértek mindent. Nem ítélem el azt az asszonyt,aki megcsalja az urát, mert nem látni bele a kapcsolatba, biztosan jó oka volt rá. De ha válásra kerül a sor,és a gyerek nem akar az anyjával menni,akkor ott valami nagyon nagy bibi lehet. Mi az hogy a gyerekek nem akarnak az anyjukkal menni? Miért nem? Biztos nem azért, mert az olyan hú de jó anya volt!
2011. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk testvéremmel. Nem a legjobb megoldás.
2011. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
53%
1 éve élek külön a férjemtől, most folyik a válás. Nálunk is ez a helyzet 6 és 13 éves fiúk. Először a nagy is velem akart jönni, aztán meggondolta magát. Köszönöm, aki ezt írta milyen anya az ilyen? Mindketten nagyon szeretjük a gyerekeket, de a nagyobbik különösen apás. Mit tehettem volna? Megerőszakolni nem lehet egy 13 éves kamaszt. Lehet a korkülönbség is nagy, s a kicsi csak nyúzza. Félti az önállóságát, de nem gondolom, hogy ne szeretne engem. Bevallom nem jön annyiszor, amennyiszer hiányzik, de jön. Én bízom benne, hogy megmaradhat a szoros kapcsolat.
2011. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ez a legjobb megoldás, ami létezhet.

Főként akkor, ha a gyerekek is gyakran veszekszenek. Ha ritkábban találkoznak köztük is kevesebb a konfliktus és a szülők sem érezhetik úgy, hagy valamelyikük javára döntött volna a bíróság.

Továbbá egymásra vannak utalva, tehát egyiknek sem lesz érdeke kiszúrni a másikkal, mint ahogy ez igen gyakori akkor, ha csak az egyik szülőnél marad mindkét gyerek.

2011. jan. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!