Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehet egyházilag elválni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet egyházilag elválni? a baj: a férjem a tesóját részesiti elönyben folyton miatta veszekszünk áskálódik. Ma is kitalálta hogy menjünk el hozzá mert nagy baj van. és kiderült semmi. Magányos nö a tesója.

Figyelt kérdés
nem véd meg engem vele szemben pedig mindennek lehord a nö.fáj a szivem de igy hogy nem áll ki mellettem ezt nem lehet folytatni. A házasság elött erröl nem volt szó hogy ez lesz
2011. jan. 2. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
úgy, ahogy összeházasodtál :D
2011. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2011. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól tudom 3 okkal lehet elválni:

1, házasságtörés

2, ha nem fogad el a másik család

3, halál


Ez esetben neked a 2. verzió a jó, de vigyázz, mert mind2 félnek ugyanazt kell mondania. De bármelyik pap készséggel felvilágosít :)

2011. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyházilag nagyon bonyolult, és igazából értelmetlen is, valahogy úgy működik, h a pápához kell egy címzetes levelet írnod, és ő az, aki erről dönt.

De ezt olvasd el, hátha segít: [link]

2011. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod. Speciel a felsorolt dolgok nem elegendőek a váláshoz, a halál pedig nem egyenlő a válással. Ha valakinek meghal a párja, válás nélkül újraházasodhat templomban is.

Indok lehet pl. meddőség eltitkolása vagy elmebetegség. Amiket felsoroltál, nem.

2011. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Ez milyen h*lyeség!? Ki dönti el, hogy mi a megfelelő indok, amivel el lehet válni...
2011. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és az én problémám lehet indok?
2011. jan. 2. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ismerősömet eszméletlenségig verte a férje részegen.Elváltak. S a gyónása után nem akarta feloldozni a pap, mert elvált. Nem valószínű, hogy egyházilag újra házasodhat. De úgy tudom paptól függ.
2011. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlatilag sehogy. Választanod kell a vallás és a vállás között!
2011. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Egyházi válás kérdése a katolikus egyházban merül fel, ami tényleg egy bonyolult procedúra. Más egyházaknál lehet újra házasodni Isten színe előtt is a templomban.

Sajnálom, ha nem tudjátok ezt a problémát megbeszélni. Vélhetően a férjed csak segíteni szeretne az egyedülálló testvérének, csak éppen rosszul. Ha még szeretitek egymást, valahogyan meg kellene beszélni ezt, hisz a közvetlen családja most már te vagy.

2011. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!