Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kedves elváltak/válófélben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedves elváltak/válófélben lévők! Magatokat is okoljátok azért mert válásra kerül (t) sor?

Figyelt kérdés
Vagy csak a másik tehet mindenről?
2010. dec. 26. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Én is benne éltem abban a kapcsolatban nem?

De mondjuk arról nem én tehetek, hogy a volt férjem nem bírja hosszú távon egy nővel...

2010. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolat 2 emberen múlik. Véleményem szerint ha tönkremegy ott is 2 szereplős a dolog. Nem lehet mindent a másikra hárítani még akkor se ha így esne legjobban a lelkemnek. Tudom, hogy én is sokat hibáztam ahogy ő is ... Senki nem tökéletes sajnos.
2010. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok


Az kimaradt, hogy ami nem megy hosszútávon azt felesleges erőltetni. Kell keresni egy olyan párt akivel hosszútávon tudunk élni úgy, hogy a hibáit is eltudjuk fogadni, és fordítva!!

2010. dec. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kíváncsi voltam mert tudok egy pár tönkrement házasságot (a szüleimét is) ahol mindketten csak azt tudják hangoztatni hogy a másik mit rontott el.
2010. dec. 26. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha végig gondolom a saját életünket, akkor úgy 30 %-ban én voltam a hibás, 70 %-ban pedig a férjem.
2010. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak magamat és magamat és csak is magamat tudom hibáztatni.

16 évi házasságom után, nyilvánvalóan "sejtem", hogy mik voltak a volt páromnak a hibái, vagy gyengeségei, de

személy szerint engem nem nyugtatott meg és nem is aludtam jobban, amikor a volt feleségemet hibáztattam a történtekért.

Aztán rövid idő alatt megértettem azt, hogy általában mindig egyszerűbb mást felelőssé tenni a saját csődtömegünkért.

Ezután úgy döntöttem, hogy a saját hibáimra pl. nem gyártok olyan ideológiát, amely engem igazol, felment és természetesen a másikat besározza és megalázza és őt teszi felelőssé a problémákért.

A pályafutásom alatt azt láttam, hogy a "vitatkozós párok", tehát ahol "fasírt" van, általában meg vannak győződve arról, hogyha a másik fél nem olyan lenne amilyen, és nem úgy viselkedne és beszélne ahogyan, akkor ő amúgy boldog ember lehetne.

Azt gondolom, hogy nagyon gáz egy házasságot elbukni - én tudom, mivel nem csak olvasmány élményeim vannak róla - de szerintem az, aki szeretné a saját sorsát még jobban megkeseríteni az gyárt magának egy felmentő ítéletet, hazudik egy jó nagyot saját magának, továbbá soha nem bocsát meg a másiknak, és garantáltan az élete végéig boldogtalan lesz, ebben a nyomorult, önigazult és egy idő után masszívan becsontosodott állapotban.

Én pl. nem szeretném, ennek a "totálkáros" csapatnak a népes táborát szaporítani, mivel úgy látom, hogy nélkülem is igen jól megvannak - és ha megkérdezed tőlük, hogy mizu(?), akkor még a válásuk után 100 évvel is ömlik belőlük a panasz az önigazultság a sértődöttség és a keserűség.

Vagy csak én láttam ilyet?

2010. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyot hibáztam, amikor nem vettem észre a feleségem hazugságait és disznóságait időben, és nem váltam el az első intő jelre.
2010. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves előző válaszoló! Igen, tipikus példája vagy a "másik a hibás"-t szajkózók táborának.

Fogadok, ha megkérdeznénk az ex-nejed, kiderülne, volt "oka" a viselkedésének, mégpedig te voltál az oka, ezért, meg azért.... Ő meg úgy gondolja, te kezdted, te úgy gondolod ő... Tippikusan így szokott lenni.

2010. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt tulajdonképpen senki sem hibás, csak a körülmények okozták, hogy igy alakult. A férjem krónikus beteg lett nagy fájdalmakkal és nem birta elviselni, hogy bárki is legyen körülötte. Ezért aztán beadta a válópert és elváltunk. Aki még nem élt olyan partnerrel, akinek állandó fájdalmai vannak, amik gyógyszerekkel nem javithatók, és emiatt súlyosan depressziv lett, az nem tudja, hogy milyen ez. ÉN nem hagytam volna ott öt, pedig igen nehéz volt így élni, de amikor Ö nem akart már vel´nk maradni, akkor nem volt választásom.
2010. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!