Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Az apa elveheti a gyerekemet, ha szétköltözésre kerül a sor?
Nekem nincs lakás a nevem,az élettársam nevén van,viszont neki semmi jövedelme.Nekem van munkahelyem,és csak az anyukámhoz tudnék költözni egyenlőre,amíg tudok venni házat,az kb. 3-4 év.
Nagyonsokat veszekszünk a szülei végett,és már nembírom tovább vele,de nemakarom addig elhagyni,amíg nem tudom,hogy milyen jogai vannak.
Először is válás esetén az apa tartásdíjat fog fizetni a gyerekért min. 18 éves koráig neked.
Másodszor nagyon fontos, hogy mennyi idős a gyerek. Ha tizenéves, akkor előfordulhat hogy az apának itélik,főleg ha ő is nyilatkozik, hogy oda akar menni.
Ha kicsi a gyerek, a magyar bíróság az esetek túlnyomó többségében az anyának ítéli. Akkor van kivétel, ha az anya alkoholista, elmebeteg, hajléktalan, drogos, vagy a gyereket az életvitelével veszélyezteti, pl prostituált.
A barátnőm most vált el, 28 éves, 3 gyerek van, a ház az apa nevén, ők albérletbe mentek, esélye sincs lakást vásárolni, a jövedelme gyes, csp, tartásdíj + önkormáynzati segélyek
a gyerekeket neki itélte a bíróság.
Erkolcstelen eletmod, amikor az Anya nem gondoskodik megfeleloen a gyermekrol, elhanyagolja stb.
Ezek az indokok azok, amikor elvehetik a gyermekedet.
Hol olvastatok ti válást meg férjet? Élettársa van, azt írja.
A lényegen nem változtat, nem tudja elvenni tőled a gyereket.
Ezért lett volna jobb összeházasodnotok, akkor most szabályozva lenne a vagyoni helyzetetek: akkor nem lenne érdekes, hogy KINEK a nevén van a ház (ha közösen vettétek), a váláskor egyértelmüen rendezve lenne, hogy kinek kell gyerektartást fizetnie, stb.
A vagyoni kérdést le kell rendeznetek valahogy, a gyerekeket meg az esetek nagy többségében az anya kapja meg, kivéve, ha az ö életvitele kizárja (kábitószeres, alkoholista, prostituált, stb.)
Pontos felvilágositást egyébként az ingyenes bírósági panasznapon kaphatsz, ott az aktuális gyakorlatot is ismerik.
"A bírósági gyakorlat szerint ez az együttélés feltételezi a felek közös lakásban való együttélését, a közös háztartás fenntartását, valamint azt is, hogy a kívülálló más személyekkel szemben az összetartozásukat kifejezésre juttatják. A vagyoni viszonyok rendezése a Ptk. rendelkezései értelmében úgy működik, hogy az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont, ha pedig a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni, hozzátéve, hogy a háztartásban elvégzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül. "
Tehát az nem igaz, hogy csak házasságkor van vagyonmegosztás - élettársi viszonynál is van.
Ebben az esetben amúgy az apának nulla esélye van, mivel nincs állandó jövedelme, neked meg van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!