Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Névválasztás második házasságnál?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névválasztás második házasságnál?

Figyelt kérdés
Első házasságomkor a volt férjem vezetéknevét vettem fel a sajátom helyett, elváltunk, de azóta is ezt a nevet használom. Ha most újra férjhez megyek megtarthatom ezt a nevet, vagy fel kell vennem az új párom nevét, esetleg vissza kell vegyem a születési nevemet?
2010. dec. 1. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megtarthatod, semmit nem kell változtatnod, ha nem akasz. De milyen érzés lesz az új férjednek, hogy egy másik férfi nevét viseled az ő feleségeként?
2010. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy meg akarod tartani a volt párod nevét.
2010. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Nem tudom, hogy meg akarom-e tartani. Így az a nevem ami a kisfiamé is, így ismer mindenki, ezen a néven van a lakáshitelem, meg minden. Nem tudom, hogy mit csináljak:(

2010. dec. 1. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal a felvett névtől a volt férj kérheti a megfosztást, ha a volt nej bűncselekményt követ el, vagy bármilyen "szégyent hozó" dolgot követ el - erkölcstelen, stb.

Nálad ez nem áll fenn, törvényileg csak a -né végződésű nevet kell letenni új házassággal.


Azt megértem, hgoy macerás az iratok miatt a névváltás. Nemrég házasodtam (első), de több okból is megtartottam a nevemet. Egyrészt nagyon ritka családnév, szeretem, kötődök hozzá.

Másrészt már így is hosszú a nevem, egy -né előtaggal már görcsöt kapnék az aláírásoknál.

Én se szerettem volna iratokat cserélni.

Férjemnek "tucatneve" van, neki egyáltalán nem volt fontos, hogy felvegyem a nevét.


Az, hogy megtartsd-e a jelenlegi nevedet, egyrészt a te döntéseden múlik, másrészt a leendő férjed véleményén. Van akinek nem ügy, hogy milyen néven él a neje, de az exférj neve zavarhatja. Ezzel kapcsolatban vele beszélj, hogy mi a véleménye.

2010. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az exférj neve mögé nem kerülhet né toldalék az új házassággal...
2010. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell, de baromi ciki.

Gondold el, amikor a házasságkötéskor megkérdezi az anyakönyvvezető, hogy Kovács Jánosné akar-e férjhezmenni Kiss Józsefhez.

Szóval szerintem ezt a macerát fel kell vállalnod, ha szereted a párod, ez a minimum. Lehet hogy nem mondja, de biztosan nagyon bántaná.

2010. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó nem úgy kérdezi az anyakönyvvezető,hogy Kovács Jánosné,hanem a lánykori nevén szólítja.Akkor is ha az előző férjes neve a hivatalos.De jót mulattam rajta:))

Nos én is 2x házasodtam,és mindkétszer a férjeim vezetéknevét vettem fel.Az első válásom után nem "iratkoztam" le exemről a macera miatt.De viszont elképzelhetetlennek tartottam volna,hogy a házasságban is azt a nevet használjam.Mindenhol átíratod,a hitelt is,beletelik egy ki munkába,de megéri.Az emberek meg hamar megszokják az új nevet,hidd el én már csak tudom..:))

A gyermekednek viszont más lesz a vezetékneve,na bumm,történt már más családokban is ilyen...

És ha lesz közös gyermeketek akkor nem lesz furi a kórházban amikor szülöd,hogy a hivatalos neved Szabó Júlia,született Kovács Júlia A gyermek neve meg Varga Tomika??

2010. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!