Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jár-e a gyerektartás születést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jár-e a gyerektartás születéstől fogva?

Figyelt kérdés
A baba apukája a dns vizsgálattal csak húzza az időt, nem tudom arra játszik-e hogy akkor majd ha minden tárgyalásnak vége, csak onnantól fogva kell fizetnie.
2010. nov. 29. 08:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
69%

Ha a házasság alatt félremegy a nő, és gyerek születik belőle, akkor a férj a névleges apa. Majd a későbbiekben, ha a biológiai apa normális, akkor elismeri a gyereket. Nyilatkoznak a bíróságon: anya: nem a férjem a gyerek apja, férj: a gyerek nem az enyém, apa: enyém a gyerek.


Viszont, ha ez nem történik meg, akkor DNS vizsgálattal kiderítik, hogy ki az. Az meg ugye nem hazudik.


Behajtják az apán a gyerektartást, visszamenőleg is.

2010. nov. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
72%
Nos, ez nem a te döntésed lesz, mármint a részletfizetés, lévén hogy ha mondjuk 10.000.- forintos tartásdíjról beszélünk, akkor a visszamenőleges 6 hónap és a jogerős ítélet között minimum 1 év telik majd el, ha nem több és kevés olyan ember van, akinek nem okozna gondot 120.000.- forint egyösszegű kifizetése. A bíróság vagy alapból részletfizetést ítél meg, vagy helybenhagyja a tartásra kötelezett kérését. Ne az legyen már a cél, hogy anyagilag tönkremenjen a gyereked apja, hanem az, hogy normálisan tudjon fizetni.
2010. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
76%
Godolom ahogy megtudta hogy terhes vagy közölte hogy Ő nem akar gyereket
2010. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
47%

Hogy foganhatott a gyerek már a válás után? Normálisan gondolkodó nő nem fekszik le az elvált férjével,de semmikéépen nem esik teherbe. Minek váltatok el,ha továbbra is lefekszetek egymással? Igaza van a férjednek,ha kételkedik az apaságban.

Tartásdíjat pedig csak 6 hónapra visszamenőleg ítélnek meg.

2010. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
22%
Mi az,hogy majd adsz neki? Nagyon számító nő lehetsz! Teherbeesel az elvált férjedtől,legalábbis azt állítod,hogy ő az apa,és még te vagy felháborodva.
2010. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Olyanról még nem hallottál, hogy egy házasság megromlik, már hónapok-évek-óta nincs köztük testi kapcsolat,mindketten új partnert találnak, de még hivatalosan nem zárult le a válás. A törvény szerint, ha a válás után 300napon belül gyermek születik, azt a volt férj nevére anyakönyvezik.

2010. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Te nem vagy valami jó szövegértésben...Nem a volt férj az apa, csak hivatalból anyakönyvezték a babát az ő nevére. A kérdező a biológiai apán szeretné a gyermektartásdíjat behajtatni.
2010. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Ki a fene mondta, hogy a volt férjem az apa?? Az utolsó legalább érti. Már nem is éltünk együtt 3 éve, csak nem váltunk el! Jézusom!!! Aki nem érti inkább ne válaszoljon. Már különben is megtudtam amit szerettem volna, köszönöm mindenkinek.
2010. nov. 29. 09:56
 29/33 anonim ***** válasza:

Látom, sokaknak sdzövegértési gondjai vannak....

Nem a volt férj az apa! A válás utáni kapcsolatból származik a bébi, csak bizonyos jogszabály miatt a volt férj nevére anyakönyvezték! De átírják az anya nevére! A gyerkőc apja hadakozik, nem akarja elismerni a babát....

2010. nov. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ebben a cipőben járok, de az én gyerekem már 15hós és még semmi, de a bírónő azt mondta, hogy születésééig visszamenőleg jár majd a gyerektartás, mivel időben el lett indítva az ügy!Szóval hiába húzzák az időt, semmire sem mennek vele.Az én gyerekem apja is akarta a gyereket, de amikor pár hónapos voltam meggondolta magát...
2010. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!