Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jár-e a gyerektartás születést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jár-e a gyerektartás születéstől fogva?

Figyelt kérdés
A baba apukája a dns vizsgálattal csak húzza az időt, nem tudom arra játszik-e hogy akkor majd ha minden tárgyalásnak vége, csak onnantól fogva kell fizetnie.
2010. nov. 29. 08:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%
Azt nem tudom, hogy egy összegben-e....Szerintem részletfizetés van.
2010. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez érdekelt volna, én is így gondoltam. Mert nem értem, hogy miért húzza az időt ezzel a hülyeséggel, ahelyett, hogy elismerné a gyereket. Azt hittem a pénz miatt, hogy esetleg majd csak onnantól fogva kell fizetnie.
2010. nov. 29. 09:17
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy egyösszegben vagy részletekben az függ a jövedelmétől. Szerintem kap majd részletfizetési lehetőséget
2010. nov. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
52%
Lehet hogy tényleg azt gondolja hogy nem biztos hogy Ő az apa
2010. nov. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a dns vizsgálat megállapítja az apaságát, akkor beadsz a bíróságra egy kérvény, amiben kéred, hogy a gyeremeket nálad helyezzék el és állapítsanak meg gyermektartásdíjat. Kérd, hogy az apukát kötelezzék a tartásdíj visszamenőleges kifizetésére is, amit a kérvény beadásának napjától 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni. Ez nem függ a gyerek korától. Ha pl. ma beadod a kérvényt, akkor májustól lehet rá kötelezni. Ha a gyerek később született, pl júliusban, akkor evidens, hogy nem jár arra az időre, amíg a baba még nem volt meg.
2010. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
A kisbabám már 4 hónapos, és még sehol sem tart az ügy. Még egy tárgyalás volt a volt férjemmel, mert az ő nevére került. Még ezután perli be a baba apját a gyámügy, mert nem ismeri el a gyereket. Ezért mondtam, hogy kb. egy éves lesz, mire vége az egész hercehurcának.
2010. nov. 29. 09:22
 17/33 anonim ***** válasza:
26%
Az ő nevét viseli a gyerek?
2010. nov. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Attól a naptól igényelheted visszamenőleg, hogy a gyámügy beadta az apaság megállapítását kérő vizsgálatra az igényt.Mindegy, hogy meddig húzódik az ügy, a gyermektartás a kérvény beadásának időpontjától 6 hónapra visszamenőleg igényelhető. A bíróság nagy valószínűséggel a hátralék befizetésére részletfizetést fog badni azzal a kikötéssel, hogy ha elmulasztja a részletet, a teljes fennmaradó összeg azonnal egy összegben esedékessé válik.
2010. nov. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Igen a volt férjemét, de már ő mivel elmondta, hogy nem az övé, rákerül az én nevemre. Van egy törvény, miszerint ha a válás és a születés között nem telik el 300 nap a volt férj nevére kerül a gyerek. A válás után fogant egyébként.
2010. nov. 29. 09:28
 20/33 A kérdező kommentje:
Majd adok én neki olyan részletfizetést! Tisztában van mindennel, direkt csinálja az egészet.
2010. nov. 29. 09:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!