Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Két éve elváltam. Kisfiam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két éve elváltam. Kisfiam most 5 éves. Én szeretném ha 7 évesen menne iskolába és nem 6 évesen. Az apukája beleszólhat-e abba, hogy mikor és melyik iskolába kezdje a sulit a kisfiam?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem, de még csak te sem. a gyereknek 6 éves korában kell elkezdeni az iskolát. akkor kezdheti később, ha óvodapszichológus és logopédus szakvéleménye alapján még nem iskolaérett.
2009. jan. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha te vagy a törvényes gyámja vagyis veled él a gyerek akkor nem. Egyébként 8 éves koráig lehet iskolában a gyerek, valóban számít az iskolaérettség és a pedagógusok szakemberek véleménye,de ha a szülő úgy dönt ,hogy vár még vele , megjegyzem nyílván okkal , akkor övé az utolsó szó.
2009. jan. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
54%

Szerintem beleszólhat, elvégre az ő fia is. De, ha te úgy érzed, hogy nem akarod suliba vinni, mindenképpen beszéld meg vele, biztosan megérti az indokaidat. Én is később vittem a fiamat, januárban volt 7 éves, tehát több mint 7 és fél évesen és csak jót tett neki. Könnyen veszi az akadályokat és felvették a nyolc osztályos gimibe is :)


Amúgy nem kötelező 6 évesen vinni, tudomásom szerint 8 éves koráig kell elkezdeni az első osztályt.

2009. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha veled él a gyereke akkor nem szólhat bele.

Az elsőnek egyáltalán nincs igaza ezért is lett lepontozva.

A szülő igen is beleszólhat abba mikor ,menjen a gyerekiskolába. amennyiben az év első 5 hónapjában született akkor még csak indokolni sem kell miért hagyod még az oviban. A 6. hónapban és az az után születő gyerekeknél csinálnak iskolaérettségi vizsgálatot. A Nevelési tanácsadótól kell kérni igazolást,hogy még nem érett a gyereke ezért marad oviban. S igen 8 éves korig maradhat oviban ha az indokolt.

Szóval ez a te döntésed te ismered a fiad.

2009. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem illik megkérdezned tőle, hiszen a gyereked apja... úgyis Te döntesz, de avasd be őt is. Amúgy én jobban örültem volna, ha 6 évesen megyek iskolába, az sokkal jobb szerintem.
2009. jan. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

11:51.

tévedés, hogy egyáltalán nincs igazam. én arra utaltam, hogy az édesanya nem döntheti el kizárólagosan, mintegy a hasára csapva, hogy a gyerek 7 évesen fog iskolába menni, és punktum. ha jobban kinyitottad volna a szemed, akkor észrevehetted volna, hogy megjegyeztem, hogy ezért szükséges szakvélemény felállítása a gyerekről, hogy iskolérett-e avagy sem, mert ezt az anya önhatalmúlag nem tarthatja távol a gyereket az iskolától, ha betöltötte a 6. évét.

2009. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem! Mégis szerinted ki mondja meg az anyának , és ki kötelezi rá ,hogy a 6 éves gyerekét iskolába küldje ha nem akarja? Senki.
2009. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen nem szeszélyből nem szeretném, hogy 7 évesen menjen iskolába. A bátyja évvesztes(júliusi), ő ezért kezdte 7 évesen a sulit. És ő sokkal érettebb volt mint a pici. A pici csak 4 hónappal lesz idősebb a bátyjánál, mikor suliba szeretném küldeni. De a véleményemet nem magam alakítottam így, az óvónők is egyet értenek velem. (Csak zárójelben jelzem, hogy ma már rengetegen visszatartják + 1 évet az oviban a gyereket. Olyannyira bevett szokás ez, hogy az óvóda is alkalmazkodott ehhez oly módon, hogy két középsős csoport van: kisközépsős és nagyközépsős. Utána jön a nagycsoport, majd a suli. ) Mégegyszer köszönöm a válaszokat.
2009. jan. 15. 21:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
minednképpen vedd figyelembe a szakértői véleményt, de egy anya szeme többet lát.... apunak hivatalosan nincs beleszólása , de érdemes vele beszélni, én pedagógus vagyok, a szülői döntés a végleges, a tanácsadó, csak tanácsot ad.
2009. jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!