Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válási papírról hol találok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válási papírról hol találok szabványt?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi!

Itt a kerületi Bíróságon nekem már úgy kell mennem, hogy viszem 4 példányban, legépelve. De nincs ügyvédem, nincs is pénzem rá. Hol találok valami szabványt? Tudom, mindenkinek más a válóok, de akkor sem mindegy, hogy látok egy válási papírt magam előtt és úgy helyettesítem be a szöveget, vagy "csak úgy" nekiugrok. Valamint térítésmentességet ha kérek, akkor később fizetik vissza az illetéket, vagy oda se kell adni?


2009. jan. 12. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Az illetékmentességet külön igényelni kell, és azt hiszem jövedelemigazolással alá is kell támasztani,hogy rászorult vagy.

2009. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én is így akartam csinálni és meg is találtam ezta kereseti kérelmet. ha neked az megfelelö hogy legyen békítés és egyebek akkor elég ezt kitöltened és beadnod.

Nálunk lényeg volt hogy egy tárgyalással elintézzék mert közösen megegyeztünk, és ahhoz kellett egy közösmegegyezéses papír amit ügyvéd ellenjegyzett. a többihez nem kellett ügyvéd. de ha ilyen nincs max minimum 2 körös lesz.

2009. jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt hiszi,h standard-hivatalos szöveggel kell benyújtani a vkeresetet.Én kézzel írott,tárgyilagos,egyszerű beadványt vittem,több példányban fmásolva.Még a válóokot sem írtam bele,csak a lényeget:egymás felé nincs elvárásunk-sem anyagi,sem egyéb term.-közös gyermek,-ingóság nincs,külön élünk,egyikünk sem akar békülni.Közös megegyezéssel szeretnénk a házasságunk felbontását.Ez a kulcsmondat!!!A férjem nem is írta alá,mert nem kellett hozzá.Egyetértett.1 tárgy. volt,15 perc.A beadványhoz csat.ni kellett 12000Ft ill.bélyeget+házassági anyakönyvi kivonatot.Én fizettem ki,de megkérdezik a Bíróságon,h áthárítsák -e ennek az össz.nek egy részét a másik félre.Én nem kértem.Persze bonyolultabb,ha vagyonmegosztás+gyermekelhelyezés is van.Nálunk nem kellett ügyvéd.Elvégre is emberek ülnek ott is.Remélem vmicskét tudtam segíteni.(Egyébként 3 hó.ja volt a Ceglédi Bíróságon.)
2009. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anettorosz válasza:

Sziasztok.

(Remélem jó helyre írtam) Azt szeretném megkérdezni, hogy a válási papíron szerepel, a munkahelye, jövedelme. Mi van akkor, ha se munkahelyem, se jövedelmem nincs. Ez nagy gondot jelent a bíróságnak, vagy ettől még elindíthatom a válást? Köszönöm előre is.

2011. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!