Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztásnál dönthet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztásnál dönthet úgy a nejem , hogy a részét nem vehetem meg, s csak és kizárólag idegen lakásvásárlónak adja el?

Figyelt kérdés

nov. 4. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Torveny hogy elsobbséget élvez a a másik tulajdonos.
nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

"Az elővásárlási jog a tulajdonostársak vonaktozásában


Általánosan ismert szabály, hogy a közös tulajdonban álló ingatlanok esetén a tulajdonostársaknak elővásárlási joguk van egymás tulajdoni hányadára. Sokan nem tudják azonban, hogy mit is jelent pontosan ez az elővásárlási jog, és hogyan kell azt gyakorolni.


Tegyük fel, hogy van egy ingatlan, aminek három tulajdonosa van, és az egyik tulajdonos el akarja adni az 1/3-ad részét. Az eladó tulajdonostárs meghirdeti a tulajdoni hányadát, és ha jelentkezik egy vevő, a tőle kapott vételi ajánlatot köteles közölni a tulajdonostársakkal. Ha ezt az ajánlatot valamelyik tulajdonostárs elfogadja, akkor az eladó tulajdonostársnak vele kell szerződést kötni.


Ha azonban a vevő által ajánlott áron egyik tulajdonostárs sem hajlandó az adásvételre, akkor ezt úgy kell tekinteni, mintha az elővásárlási jogukkal nem kívántak volna élni. Ebben az esetben az eladó nyugodtan eladhatja a tulajdonrészét a „külsős” vevőnek. Az elővásárlási jog tehát nem alkalmas arra, hogy valaki egy adásvételt megakadályozzon, ha saját magának nincs komoly vételi szándéka.

Több tulajdonostárs esetén


Elővásárlási joga mindegyik tulajdonostársnak van. Azonban ha valaki az egyik tulajdonostársának kívánja eladni a részét, akkor ez ellen a többi tulajdonos nem tehet semmit. Ilyen esetben nincs és nem is lehet szó elővásárlási jogról. Az elővásárlási jog lényege ugyanis a tulajdonostársakon kívüli személyekkel szembeni elsőbbség. Ha azonban a tulajdonostársak egymás között szerződnek, a többieknek ebbe nincs beleszólása.


Az elővásárlási jog vevőként kellemetlenségeket okozhat, hiszen előfordulhat, hogy az adásvételi szerződés megírása után veszítjük el az ingatlan megvásárlásának a lehetőségét."


[link]

nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy az 1es írja.

Sőt még ha pl közös telken van 3 lakás és az egyik eladja a sajátját, akkor a szomszédoknak is van elővásárlási joga.

nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan. Ehhez nincs joga. Neked, mint másik tulajnak elővásárlási jogod van. De mondok jobbat: ha te nem tudod kifizetni akkor árverezésn lesz (mondjuk ezzel mindketten rosszabbul jártok anyagilag). A lényeg, hogy a te részed a tiéd és kész, ő azt nem "veheti el".
nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan közös tulajdonnál a tulajdonostársat elővásárlási jog illeti meg! Erről vagy le kell mondanod, vagy az eladónak/vevőnek bizonyítania, hogy megfelelő határidő tűzésével tájékoztattak téged (ajánlott levél célszerű) az adásvételről és felhívták a figyelmedet az elővásárlás lehetőségére és a jogvesztő határidőre. Ha ezeket az iratokat nem csatolják az adásvételihez akkor nem jegyzik be az új tulajdonost.

Mindazonáltal elővásárlási jog = azon az áron amit a másik vevő kínál te is megveheted. Arra viszont nem kötelezhető az új vevő, hogy neked tetsző áron akarjon vásárolni (azaz ha neked azon az áron nem kell, akkor lemondtál az elővásárlási jogodról, nem hivatkozhatsz arra, hogy kellene neked de csak olcsóbban).

nov. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyi fontos még, hogy nem elég, hogy összegben kifizetsz ugyanannyit, mert érthetően nem ér azonosat az, hogy ő kp-re megveszi 1 héten belül, Te meg hitellel 4 hónap múlva - így nem elég az, hogy ha másnak akarja eladni, akkor Te is megadod az azonos árat, csak lassabban.
nov. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!