Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy mondjam el a gyerekeimnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a gyerekeimnek?

Figyelt kérdés

Válás küszöbén állunk, a férjem már nagyon válna, de nem tudom, hogy mondjam el a gyerekeknek. Soha nem veszekszünk, nem kiabálunk a férjemmel, de már csak vegetálunk ebben a kapcsolatban.

Félek. Szerintem sokkolva lesznek. 15 és 17 évesek.


júl. 22. 00:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Együtt kéne elmondanotok, mikor mindketten ott vagytok. Nem csak a te gyerekeid, hanem a férjedé is, és ha jól értem, ő akar jobban válni.
júl. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ők már nem kicsik, és biztos észrevették hogy nem oké a dolog kettőtök között.


Mondjátok el tisztán és egyenesen - szeretitek egymást, de már nem úgy, mint egy társat. Kihűlt a kapcsolat, ezért úgy döntöttetek, hogy békésen elválnak útjaitok.

júl. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én is azt javaslom, hogy négyesben beszéljetek erről. Simán bejelentitek, hogy így döntöttetek, és mondjátok el hogy tervezitek a jövőt, abból a szempontból hogy ki hol lakik majd, mikor találkoztok, stb. Van e kérdésük.
júl. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Közösen mondjátok el! Ha már annyira válni akar a férjed, legyen benne annyi gerinc, hogy a gyerekek elé áll és nem egyedül rád hárítja ezt.
júl. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Rosszul fogalmaztam, persze, hogy közösen, de mivel külsőleg nem volt probléma, így biztos sokkolódnak.

júl. 22. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell higgadtan közölni, kész tervekkel eléjük állni és persze hangsúlyozni, hogy ezzel a ti szeretetetek irántuk semmit sem változik. Esetleg egy-két előnyös dolgot megfogalmazni, ha van ilyen. Én pl. emlékszem hogy gyerekkoromban kicsit irigykedve néztem azokat a társaimat, akiknek elváltak a szülei, hogy mindig ide-oda mehettek.. persze nem feltétlenül irigylésre méltó, de akkor úgy láttam ez milyen jó, mi mindig "egyhelyben" maradtunk.
júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak hiszed, hogy nem érzik.

Attól, hogy nem üvöltöztök egymassal még simán veszik az adást, hogy nem férfi-nőként éltek csak mint 2 ember.

Hidd el. Kamaszaim voltak, mindent éreztek anno.

júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén.


Egyetértek az előttem szólóval, a gyerekek érzik az ilyet. Elvégre még ha kamaszok is, de egyszerűen ti vagytok nekik gyakorlatilag minden, a teljes életük tőletek függ (emiatt felel mindenért a szülő, ami a gyerekkel történik). Szóval szerintem nagyon káros ezt halogatni, hiszen csak bizonytalanságra és bizalomvesztésre ad okot. Amikor az én szüleim elváltak én 14 voltam, de emlékszem, hogy évek óta gyanakodtam, hogy nincsenek rendben a dolgok. Az sokkal rosszabb érzés volt, mint a beszélgetés vagy a különköltözés.


A válás nyilván egy nehéz dolog, nehéz róla beszélni és különösen nehéz a gyerekekre nézve. Fontos, hogy ők legyenek a legfontosabbak ebben a nehéz - és itt már számotokra magánemberként is nehézként értett - folyamatban.


Tudom, hogy ez nagyon nehéz helyzet, nagyon sajnállak és együttérzek veled! Kívánok neked sok erőt hozzá! <3

júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szívből köszönöm a tanácsokat és együttérzéseket.

Szerintem már rég megléptük volna, ha nincsenek a gyerekek. Igazából békésen elvagyunk, viccelődünk is időnként, de házaseletnek ezt nem nevezném.

júl. 22. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!