Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közelmúltban elváltakhoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közelmúltban elváltakhoz szólna a kérdésem. Milyen arányban sikerült az apának kiharcolni a közös felügyeletet és egyenlő időben megosztva a váltott gondozást? Hány évesek a gyerekeitek?

Figyelt kérdés
júl. 15. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha harcolni kell, akkor eleve gond lesz ez a műfaj, mert maximális együttműködést követel a két szülő részéről.

Nem csak egyszer, hanem folyamatosan, mindvégig.


Amúgy is sérül a gyerek, de ha a harc is megy érte, akkor ez hatványozottan lesz megterhelő számára, és egy hercehurca kínlódás lesz a váltott gondozás.

júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel sajnos tisztában vagyok. De arra lennék kíváncsi, hogy milyen arányban nyert az apa hasonló per során. Én anyaként már egyszer végigcsináltam, nálunk működik a váltott gondozás, bár őszintén megvallva eredetileg ellene voltam. Nem volt könnyű, de a gyerekek miatt engedtem és beláttam, hogy jobb így nekik is. És tényleg jobb. Most abba "vicces" helyzetbe kerültem, hogy megismertem egy válófélben lévő apukát, aki ugyanennek a harcnak a közepén van jelenleg. Igyekszem támogatni és segíteni őt abban, hogy ő is a lehető legrövidebb idő alatt, a lehető legkulturáltabb módon tudja érvényesíteni a jogait. Fél, hogy elveszíti a kislányát. Szeretném bíztatni, hogy elhigyje van esélye, de hazudni nem akarok neki. Kíváncsi vagyok hányan tudták végigvinni ezt a harcot. Az exférjem igen. Sokan vannak így még ezzel? Vagy én voltam túl könnyű eset és ez ritkaságnak számít?
júl. 15. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem csecsemőről van szó, ha apuka kéri a váltott gondozást és nincs komoly akadálya, a bíróság megítéli. Nem kell az anyuka beleegyezése.

Én ezt spec sosem értettem, miért kell az anyukának "engednie" meg beleegyeznie, apuka nem ugyanolyan szülő? Írom ezt anyukaként.

júl. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
6 éves kislányról van szó. Én sem látom értelmét az ő esetükben, hogy anyuka miért gondolkodik így, de sajnos ez van most náluk. Azt gondolja ő dönt. A mi esetünk más volt, apuka erősen önpusztító életvitelt folytatott, és nem foglalkozott a gyerekekkel, ezért adtam be a válókeresetet. Amikor rájött, hogy hibázott összeszedte magát és megváltozott, ez a házasságunkat nem mentette meg, de a gyerekekkel való kapcsolatát igen. Nekem viszont látnom kellett, hogy tényleg képes változni mielőtt rábízom a gyerekeket. Nem könnyű helyzet.
júl. 16. 11:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolja ő dönt.


Nem vagyok büszke "magunkra', de a nők többnyire ezt gondolják. Hogy én vagyok az anyja, majd én megmondom.


Férjem küzd még 5 év után az ex-élettársával, ahol két közös gyerek van. Még a mai napig jön sms a férjemnek, mikor orvosi vizsgálatra vitte volna a kisfiút, hogy "egyelőre nem te döntöd el, mikor hova viszed a fiaMat"

Gusztustalan.

júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szomorú amikor idáig jut egy kapcsolat. Azt értem, hogy van olyan élethelyzet, amikor tényleg meg kell védeni a gyereket az apától, de hogy miért viselkednek így az emberek, amikor nincs különösebb ok félteni a gyereket, azt már nem tudom megérteni én sem. Az ilyen anya nem a gyerek érdekeit nézi, csakis a sajátját.
júl. 16. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
1 éve váltam el, közös felügyelet és váltott gondozás lett megítêlve. Nálunk nem volt harc ebben a dologban, az apuka kérte és nem volt akadálya részemről. 3 és 7 éves gyerekek. Nem heti osztásban vagyunk, de 14 napból 5-öt alszanak nála, 9-et nálam és van a 9 napban 2 apás délután.
júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!