Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elrontottam, így a pad alá esek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrontottam, így a pad alá esek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12 éve vagyok a férjemmel.

1 éve házasok.

Házasság előtt lett egyéni vállalkozó, (másfél éve), ha valasra kerülne a sor nekem járna valami? Vagy mivel az üzlet a házasság előtt került a nevére, akkor abból nekem nem jár semmi?

Pl a félretett pénz, az üzleti rész?

Együtt vettünk mindent, de hülye voltam mert minden egyes számla, rezsi, stb az ő nevére jön.

Hogyan szól ilyen esetben a törvény?

Köszönöm szépen előre is.

Én "csak" alkalmazott vagyok.


jún. 26. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
1 ev hazassag utan ilyeneken gondolkodsz? 11 evig minden jo volt, csak most egy eve nem, amiota hazasok vagytok? Mi ment tonkre?
jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ügyvédtől kell megkérdezni, nem hiszem, hogy itt fogsz jó választ kapni. Szerintem ne számíts sok jóra.
jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1#

Szia!

Mióta megvan az üzlet sokat változott, az utóbbi fél évben mindennap iszik, először csak heti 2 sör, aztán heti 3-4 most pedig mindennap(!) 4-5 sör vagy akár 6 is. Nem agresszív velem szemben, de mindenre ideges lesz, vásárolni kell menni ideges lesz, menni kell valahova ideges lesz, úgy költi a pénzt mintha maga lenne Orbán fia, hetente cipő, új ruhák, aztán sír hogy nincs pénzünk. A nehezen megtakaritott pénzből rolex (!) órát vett. Hamar kijottunk nullára, azóta mint az elmebeteg úgy viselkedik. Iszik, vásárol 0-24, ha próbálom neki mondani hogy nem kéne, akkor neki áll veszekedni. Én nem ezt az embert ismertem meg, nem ehhez az emberhez mentem hozzá. Nem akarnék válni, de ha mindne kötél szakad, akkor igen. Nem akarok egy alkoholistaval élni, aki haza jön, és rögtön nyitja a sört,a whiskys üveget. Előtte csak ritkán ivott (ittunk) alkalmakkor, pl havi 1x 1 sör, 1 üveg bor ketten, vagy 1 koktél.

Ha nem változik befogom adni a valopert, és megyek. Szóval csak felakarok készülni egy esetleges valasra. A gyerek projektet is leallitottam, újra gyógyszert szedek, mert nem akarom hogy ilyen apja legyen,vagy beteg legyen a gyerek ettől az alkohol mennyiségtől. (tudom, nem sok vizet zavar, de mégis..)

Szóval röviden ennyi. Nem lehet vele beszélni sem, mert egyből azzal jön hogy ennyit sem engedhet meg magának? De. De nem mindennap napi 4-5 sor, vagy fél üveg whisky. Ez a bajom. Tudom az üzlet stresszel jár, de ne így vezesse le. Sokkal jobb volt míg "csak" alkalmazottak voltunk.

tegnapelőtt 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem mentél volna hozzá, akkor mi járna neked? Az, ami a tiéd.

Most egy év után mi változott gyökeresen? Kéne a Rolex óra?


Pakolj össze, költözz el, add be a válókeresetet.

tegnapelőtt 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jar neked a fele. Hisz bar nem voltatok hazassagi vagyonkozossegben (a hazassag elott) de nyilvanvaloan egyutt eltetek. Tehat te jogosan tartanal igenyt mindennek a felere.


Egyedul arra nem tarthatsz igenyt amit o bizonyithatoan kulonvagyonbol vett. Pl orokles, szuloktol kapta.


Persze ezt csak pereskedessel tudnad elerni, de siman mindennek a fele a tied. Ha nem tudtok onkent megegyezni.

tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!