Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az elvált emberek általában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az elvált emberek általában felvilágosultabbnak tartják magukat?

Figyelt kérdés
Én azt figyeltem meg, hogy az elvált emberek sokszor büszkék magukra azért, hogy ez a státuszuk és fikázzák a házasság intézményét meg azokat, akik a problémák ellenére is kitartanak a társuk mellett. Kicsit olyan ez, mint hogy sokan kimennek külföldre és akkor úgy lenézően beszélnek utána a szülőhelyükről és az otthon maradottakról, hogy milyen bénák, hogy ők is nem léptek le. Lehet ez azzal van összefüggésben, hogy régebb nem annyira volt elfogadott a válás és kellett egyfajta bátorság meglépni, de ez nem jelenti szerintem azt, hogy önmagában presztízsértéke lenne, azért ha gyerek van, annak az életét is megtörik vele. Persze van mikor nincs más megoldás, de szerintem nem kevesebbek semmivel azok az emberek, akik nem ezt az módszert választják a kapcsolati problémák kezelésére.

jún. 23. 20:49
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
50%

Nézzük a realitàst, beszoptàk.

Anyagilag, mentàlisan.


Valamivel kompenzàlni kell.

jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen, de nem biztos, hogy reálisan is látják ettől a helyzeteket, a világot, hanem inkább a düh, a bosszú.
jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem felvilágosultság, inkább keserűség és arrogancia.


Szerintem jó az analógia azokkal, akik külföldre költözve visszamenőleg meglengetik a fszukat.


Mind a kettő taszító, ha nem tud túllépni rajta fejben.

jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy F@**ság, általánosítás. Idióták mindenhol vannak, elváltak, nem elváltak, külföldről költözők akárkik között.

Én elváltam, de irigylésre méltónak tartom azokat 20-30-40-50 éve működő házasságokat, ahol a házastársak igazi Társai egymásnak, és békében, boldogságban működtetik a családjukat egy életen keresztül. Több ilyen embert ismerek, és reményt adnak, hogy így is lehet, csak meg kell találni a megfelelő partnert. Aki elvált nyilvánvalóan nem találta ezt meg.

Ezzel szemben olyat is látok, ahol tudom, hogy közel sincsenek rendben a dolgok. Csak félelem, anyagiak, elvek tartják össze a kapcsolatot, amiben mindenki szenved.

Nem osztok kéretlen tanácsokat, mindenkinek magának kell eldöntenie hogyan éli az életét. Attól mert valaki marad, vagy elválik még nem lesz butább vagy okosabb vagy másiknál. Épp ezért visszafelé is utálom az ítélkezést, hogy én "ilyen-olyan" lettem mert elváltam. ;)

jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Mindenki felsőbbrendűnek tartja magát másoknál, aki elvált azért, aki nem, az meg azért.
jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki elvált, elvileg okkal tette, jól megszívta, rosszul választott stb. Ennek okán meg van keseredve, hát mit csináljon? Nyilván szidni fogja az exet is meg a házasságot is, mintha egy jogi formula bármit is elkövetett volna ellene, és nem ő maga + a párja cseszték volna el a házasságukat.
tegnap 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annak tartják, de nem azok.
tegnap 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!