Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire van jelen, mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire van jelen, mennyire fontosak a nemi szerepek, feladatok, elvárások főleg Magyarországon, igaz hogy külföldön már felvilágosultabbak az emberek ezen a téren?

Figyelt kérdés

Tehát a férfi hozza inkább a kenyeret, vezessen autót, értsen a barkácsoláshoz, ő szereljen, ő legyen határozott magabiztos és adja a biztonságot

A nő meg őrizze a kályha melegét, tehát főzzön, végezze a házi munkát és nyújtson szeretetet...


2021. szept. 26. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Külföldön élve külföldi párral azt kell mondanom, hogy a nemi szerepek itt is jelen vannak, de sokkal rugalmasabbak és könnyebben "átjárhatóak". Magyarországon talán még jobban érvényben van a dolog, de szerintem ott is vannak bőven párok (ismerőseim között biztos van néhány), akiket nem érdekelnek az elvárások - nagyon helyesen.


Nagyon párfüggő a dolog, hogy az adott párosnak mi a kényelmesebb. A férjemmel például mindketten dolgozunk (ami számunkra fontos és élvezetes), valamint mindketten figyelünk arra, hogy az otthonunk valóban otthon legyen, vagyis a házi munkák is nagyrészt felezve vannak.


Hadd tegyem hozzá, ha csak a nő nyújt szeretet, az egy halott kapcsolat - ezért se érdemes foglalkozni ezekkel a nemi szerepekkel.

2021. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
A táliboknál külföldön kicsit szigorúbban bánnak a nőkkel.
2021. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Baromság. A nők is dolgoznak, mi a bánatért szolgálják ki a férfit? Miért ne vezessen autót és miért kapna kevesebb pénzt? Mi a francot kell mindennap szerelni egy lakásban?


Unalmasak már ezek a feudális jellegű kérdések.

2021. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyen kérdést úgy 60 éve kellett volna kiírnod.
2021. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az emberek fele legalább a hagyományos családmodellre van még ráállva, aminek részei a hagyományos szerepek.


Én direkt úgy választottam párt, hogy semmi közöm ne legyen ehhez, de egyébként nagyon gyakori szerintem. Már eleve az amit az ember kap a nyakába ha karriert csinál gyerek helyett... Nehéz volt elfogadnom nekem is, hogy senkit nem érdekel a munkám, folyamatosan a gyerekre várnak (hiába), mindent lesöpörve az asztalról, amit elértem.

2021. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem alaptalan a kérdése, mert sokan élnek még ezen a felfogáson, ha nem is mindenki. Ismerősöm a fiát is erre neveli, hogy neki nem kell semmit csinálni otthon, hisz ő férfi. Ezzel szerintem csak a gyerekkel szúr ki, mert ma már kevés nő tűri meg a cseléd szerepet, teljesen jogosan. És nem, nem attól lesz cseléd, hogy házimunkát végez hisz alap, hogy tisztán tartjuk az otthonunkat. De ha a nő is és a férfi is dolgozik, akkor ketten együtt és nem "besegít" a férfi, hanem kiveszi a részét. Nem hibáztatok senkit, amiért úgy gondolkozik, ahogy. Mármint ha azt hiszi, hogy a nő dolga a háztartás, ebben nőtt fel valószínűleg. De ideje ezt levetkőzni, mert csak koppani fog, vagy ha "szerencséje van", talál magának egy szolgalelkű nőt.
2021. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia 3-as ebéd meg volt már az uradnak?

El is mosogattál?

Ritka egy troll vagy, és feltűnsz minden kérdésnél.

Bár ne beszéltünk volna egyszer, amikor előadtad mekkora feminista és férfigyűlőlő vagy, és a férjeddel is csak azért vagy mert elhíztál, nem mered elhagyni, de a fiatal jóképű pasik rád sem néznek.

2021. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ mit értesz "külföld" alatt. Amszterdam, vagy egy pindurka falu Udmurtföldön? Mert a kettő távolról sem ugyanaz.


Amúgy sem lehet általánosítami, mert Magyarországon is teljesen más képet kapsz egy nagyvárosban, egy kicsike faluban, más képet kapsz a huszonévesek és az ötvenesek között.


Én személy szerint a hátam közepére sem kívánom a "hagyományos szerepeket". És igen, mielőtt kérdezi valaki, magamnak fizetek mindent, én vágom a téli tüzelőt, és így tovább.

Nálam a hagyományos szerepekre való vágyakozás kizáró ok egy pasiban. És félreértés ne essék, nem azt mondom hogy ezek a férfiak rossz emberek, pusztán nem nekem valók. Nem lenne értelme kapcsolatba lépnem egy ilyen emberrel, mert egyikünk se lenne boldog egy percre sem.


23N

2021. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

#7: Ne hazudozz, te szerencsétlen. 23 vagyok, nincs férjem. nem vagyok elhízva, 52 kiló vagyok, és soha nem beszélgetek itt priviben senkivel :)

Kezeltesd az üldözési mániád :D


Inkább te siess, mert anyuci már éhes, és le fog szúrni.

2021. szept. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem ennyire fekete-fehér. Nálunk pl én vagyok itthon a gyerekekkel, a férjem pedig a fő kenyérkereső, de én is dolgozom itthonról saját vállalkozásban, amiből valószínűleg soha nem fogunk megélni, de azért szemmel látható összeg befolyik ebből is. A férjem semmilyen házimunkától nem riad vissza, a gyerekkel amikor itthon van, többet is foglalkozik, mint én, a nagyot is ő hordja oviba. A kertet közösen gondozzuk, a házimunka felesben megy, a szerelő ember itthon én vagyok. Bútort is én rakok össze, falat is én festek, glettelek, imádom ezeket csinálni.
2021. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!