Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kapcsolattartáskor, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolattartáskor, ha nem adom oda a gyermeket az apának, jöhet rendőrséggel?

Figyelt kérdés
Elvihetik erőszakkal, vagy csak a gyámhatóságra tehet feljelentést? Szüleimet és rokonaimat zaklathatja emiatt?
2010. okt. 23. 16:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
Aha. Igen. Ha így lenne, ahogy írod, kérdező, most te keseregnél azon, hogy az apja nem adja neked oda láthatásra a gyereket. Ne ess ekkora túlzásokba, te váltál el az apjától, nem a gyereked. Tőle ne várd, hogy utálja az apját, csak mert te már nem szereted.
2010. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

Azért gondolkodjunk már el egy kicsit... itt nem arról van szó, hogy anyuka következetesen eltiltaná a gyereket az apjától, csak azt szeretné, hogy a gyerek érdekében felügyelet mellett találkozhassanak, mint eddig. Amennyiben az apuka tényleg agresszív, tökéletesen meg tudom érteni, és én sem engedném el vele a gyereket, függetlenül attól, hogy mi az ítélet. Ha úgy látod, hogy a helyi bíróság elfogult, kérheted, hogy más megyében tárgyalják az ügyedet, de meg kell indokolnod, hogy miért kéred. Ha van pszichológus szakértői véleményed, akkor elég jó az esélyed, hogy az azzal ellentétes ítélet miatt más bírósághoz kerül az ügy.

Igen, marha szar apa nélkül felnőni, de még rosszabb ha egy agresszív apa kénye-kedvére rángathat egy gyereket. A munkám során találkoztam nem egy gyermekelhelyezésből induló bűncselekményből, láttam mind a két oldalt. Volt olyan, ahol anyuka minden tárgyalás előtt gyorsan hozott nekem egy látleletet, miszerint a férje megverte. Persze soha nem volt tanú, a látleletet felvevő orvos meg azt ír a papírra amit a beteg mond. Ez bizonyítéknak kevés, de a bíróságon lehet lobogtatni, főleg egy elfogult bíró előtt. Viszont volt olyan esetem is, amikor az apuka többször megverte az anyukát, volt, hogy a gyerekek szeme láttára, és a képembe röhögött, hogy úgysem tudom bizonyítani. Na, ilyen esetben teszek az ítéletre, nem adnám oda a gyereket. Minden eset egyedi, nem lehet csak feketén-fehéren azt látni, hogy vagy az apuka agresszív állat, vagy az anyuka egy szemét ribanc aki akadályozza a láthatást. A saját példám meg csak annyi, hogy én boldog lettem volna, ha a fiamat látogatja az apja, de négy és fél éves kora óta talán tízszer látta (most 10 éves), de ebből volt, hogy évekig rá sem nézett, sőt, most sem látta két éve. Én pedig ezek után nem is engedném a gyerek közelébe, mert eljátszotta minden jogát arra, hogy apának lehessen nevezni. Tudom, hogy köszi, jól van, éli a világát a barátnőjével és a kislányával, nem azért nem jön, mert nem futja rá vagy mert messze van, hanem mert nem érdekli a fia, sőt, az első házasságából született fiát is évente egyszer látja. A nagypapával tartjuk a kapcsolatot, de az exem a legjobb barátjának kijelentette, hogy elég neki a kislánya, a fiúkra nem kíváncsi. Na, ezek után tőlem meggondolhatja magát pár év múlva, megbánhatja, már nem érdekel. Nem játszhat gyerekek érzéseivel.

2010. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy ne okozz a gyerekednek lelki sérülést, mert biztos, hogy az apját is szereti, de mivel veled él, hát szegény gyerek neked akar megfelelni, de közben őrlődik a két szülő közt, ami majd a gyerek lelkét nagyon érinti. Én is elváltam, de soha a gyerekeimet nem tettem ki annak, hogy ne találkozzanak az apjukkal, de nem is volt lelki furdalásom, mert már nem él az apjuk.
2010. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mehet rendőrséggel. Ha a bíróság úgy ítélt, akkor joga van látni. Légy megelégedve azzal, hogy nálad helyezte el a gyereket.
2010. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Azt remelem tudod, hogy ha nem adod at az apanak a gyereket akkor buncselekemnyt kovetsz el a Magyar torvenyek ertelmeben. Ami rendorsegi beavatkozast, feljelentest es a gyereked elehelyezesi jogat is elvehetik toled. Magyaran: nem vagy megbizhato anya, nem tartod be a torvenyt, hogy birnal egy gyereket felnevelni? Birosagon dolgozom. Nagyon sok anya igy megszivja, mert azt hiszi ezzel jot tesz a gyereknek. Pedig csak rosszat. Intezd hivatalos uton. Udv
2010. okt. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!