Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogilag mit tehet meg, albérle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogilag mit tehet meg, albérlettel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Válásunk után volt házastársam kizárólagos lakáshasználatot kapott.Egy ideig használta is a házunkat,később elköltöztek a gyermekünkkel és üresen állt,most valakik lakják a házat,be sem merek menni nehogy törvényt sértsek,csak érdekelne,hogy tudtom és engedélyem nélkül kiadhatja-e albérletbe,mert mivel tulajdonos vagyok megillet engem valami előjog.Esetleg jár-e nekem a bérleti díjból mert nagy titokban próbálta tartani a dolgot mivel én messzebbre költöztem.És ha a bérlők által megrongálódott valami kérhet-e pénzt javíttatásért ha én nem írtam alá semmilyen papírt,hogy bérlőket engedek be a házunkba és mindez a tudtomon kívül történt?
2010. okt. 22. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Természetesen jár, hiszen már nem lakik a házban és az elvileg ugyanúgy a tiéd is, ha meg megrongálódott akkor az albérlőknek kell kifizetnie.
2010. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem jár semmi. Aki kizárólagos lakáshasználatot kapott az lakhat vagy adhatja ki vagy akármit csinálhat a lakással, házzal. Semmi közöd hozzá. Max annyi ha tönkremegy valami azt az ott élő fizeti ha a kár saját hibájából történt. És az ottlakók dolga az állagmegóvás, ezen felül nem lehet igényed. Viszont ha a lakáshasználatot esetleg rászorultság alapján ítélték meg és úgy költözött el, akkor éremes felülvizsgáltatni ezt a rászorultságot, de más lehetőség nincs ....
2010. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Természetesen, jár, sőt, Neked előbérleti jogod lett volna. Ha ezt nem kérdezték meg tőled, akkor az albérleti szerződés semmis (jogszabályba ütközik).


A kizárólagos lakáshasználati jog, amelyet a bontóperben megítéltek, személyre szóló és a közös gyermekre tekintettel is kapta meg az asszony.

Mindez természetesen, nem terjed ki az albérletbe adásra (a használat joga nem azonos a hasznosítás jogával, ez a lakáshasználati jog nem haszonélvezet).


Ha a volt nej és a gyermek nem használják már a lakást, akkor szépen el kell adni és a pénzt megfelezni (feltételezve, hogy 1/2-1/2 volt a tulajdonjog).


Ezt akár bírósági úton is ki lehet kényszeríteni.


egy ügyvéd

2010. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg kell hogy kapjál lakáshasználati jog ellenértéket. Ha nem, akkor azonnal kérd a bíróságon, mert ha neki ítélték a lakást, akkor ez neked jár.
2010. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!