Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Melyik tartásdíj fizetéssel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik tartásdíj fizetéssel járok jobban, a fix 20% vagy a változó 20 %? Hogyan határozza meg a bíróság, ha nem ugyanazt kérem én és az exnejem?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni hogy minél több maradjon nekem.

Sajnos nagyon szemét anyagias az exnejem. Az elmúlt 2,5 évben 30-35 %-ot fizettem az 1 gyermekem után. Ennyit törvényesen csak 2 gyermek után szoktak kiszabni.


2010. szept. 6. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! És a gyerekre költi? Nézd, nem tudom mennyi a fizetésed így nem tudom hogy jársz jobban, de szerintem a 30-35% tényleg sok, a 20 bőven elég, azért neked is meg kell tudni élni egy normális életszínvonalon.
2010. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Persze, hogy "anyagias", mivel ő neveli is a gyereket és azok nőnek, mint a gomba! Új ruha, cipő, pelus stbstb kell nekik és ha nem tud mellette még dolgozni se(nem tudom hány éves a gyerek), akkor a számlát is kell fizetnie neki valamiből(pláne, h lassanként jön a fűtésszezon). A gyes nem túl nagy "jövedelem"...:S Azért nézd meg a másik oldalról is a dolgokat.
2010. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Utálom.hogy minden nő az ilyen anyagias nőket védi! Ha nem elég neki,amit kap,akkor menjen el dolgozni és keresse meg a többletet! Mi az,hogy ő neveli a gyereket? Más pénzéből könnyű,főleg,ha nem csak a gyerekre költi,ahogy látom sok elvált asszonynál.

Maradj a 20 %-nál,és ha kell,akkor te vásárolj külön a gyerekednek. Ne a nejed kiadűsait finanszírozd!

Egy nő

2010. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat:) Most 24-én lesz a tart.díj csökk.tárgyalás. Ragaszkodni fogok mindenképp a 20%-hoz. Sajnos azért kellett eddig többet fizetnem, mert 1 éve még volt alkalmi plusz jövedelmem, és rám bizonyították. Sajnos most már tényleg nincs semmi. A főállásomból kell hogy megéljek, nettó 60e-ból.
2010. szept. 6. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Kedves harmadik. Felvázolom a szempontomat: rokonom elvált a férjétől, mert az megcsalta, amikor a gyereket otthon nevelte, és a férje a lebukás után előadta, hogy nem is tudja, hogy szereti-e egyáltalán stbstbstb..addigra viszont már várandós lett a következő gyerekkel is (és a lány nem akarta az abortuszt, egyrészt a neveltetése miatt, másrészt meg akár egész életére meddő lehet, amit nem akart kockáztatni, amennyiben új párra találna...)

Most egyedül neveli a lassan 2 éves gyereket és pár hónap múlva születik a következő baba. Dolgozni nem tud elmenni még részmunkaidőbe se, a lakás számláit fizetni kell valamiből, és ráadásul az ex-férje még elvárta, hogy a lány kifizesse a srác bútorainak elszállítását (!). A lányt a szülők persze maximálisan támogatják, de azért hadd ne simogassuk meg a drágalátos férj buksiját...a csajszi meg épp, hogy nem akarja, hogy úgy nézzen ki a dolog, hogy "kihasználja" az ex-férjét, pedig gondolnia kéne arra, hogy valamiből a két gyereket el kell tartani:S


Mivel nem ismerem a kérdező elválásának körülményeit, nem is akarok ítéletet alkotni erről, csak azért rámutattam, hogy van,amikor a csajszinak bizony "anyagiasnak" kell lennie a gyerek érdekében is. Persze vannak olyan ri**ncok, akik kihasználják a srácot (ezt nem tagadom), de az más téma...

2010. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fix-el jobban jársz, ha változó a jövedelmed és épp magasabb összeg jön be abból kell fizetni a 20%-t nem tudsz félrerakni a plusz összegből.
2010. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy azt fel sem veted, hogy a gyerekednek mi a jobb, csak az, hogy neked magadnak mi a jó. Szomorú, hogy tartásdíj csökkentésért pereskedsz, miközben minden egyre drágább és az egyre növekvő gyermek is mind többe kerül. Két gyermeket nevelek egyedül, 30000 Ft a gyerektartás összesen. Csak az iskolakezdés volt 80000 Ft, úgy, hogy az iskolatáskákat az anyukám megvette további 5-5000 Ft-ért. Semmi luxus, ruha, cipő, tanszerek. Gondold át a másik oldalt is...
2010. szept. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 margoz ***** válasza:

Nagyon igaz akik arra biztatnak,hogy gondold bele magad a másik oldal helyzetébe.

Én azt mondom,fizess annyit amennyit te kérnél,ha nálad lennének a gyerekek,ha neked kellene a napi kiadásokat meg teremteni.De persze ha ugy gondolod, a Te gyermekednek elég a minimális összeg,akkor a lelked rajta,harcolj csak!!!

2010. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!