Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne megoldani ezt a válás utáni lakáshelyzetet?

Figyelt kérdés

A férjem 2 éve elvált, az előző nejétől született egy gyerekük. Váláskor vett nekik egy lakást, most ők abban élnek és fele-fele arányban van tulajdonjoguk. Mi most már egy jó ideje építkezünk én sok segítséget kapok a szüleimtől minden téren, anyagilag is. Nagyon sok munkánk és nélkülözésünk van ebben a házban és én nem szeretném ha osztozkodni kellene majd rajta. Az építkezés alatt született egy gyermekünk, és szeretném ha a férjemmel vagy velem bármi is történne az övé legyen ez a ház. De ugye ott van az előző házasságából született gyerek aki örököl ugyanúgy mint a közös gyerekünk. Ki lehet ezt valahogy kerülni? A félreértések végett nekem nem a gyerekkel van bajom de annyi munkánk és szenvedésünk van ebben a házban hogy szeretném ha "családon belül" maradna. A páromnak is felvetettem ezt, ő is egyet ért velem csak nem tudom merre induljunk el? Ügyvédhez forduljunk, közjegyzőhöz?

Aki tud, kérem segítsen!


2010. aug. 27. 16:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
37%
Amikor a kedves férjedhez mentél, tudtad, hogy van egy gyereke, aki neki ugyan olyan mint a mostani közös gyereketek. Szemétség lenne kisemmizni, szégyelheted magadat, hogy ilyeneken gondolkodol,minek mentél gyerekes pasihoz ilyen felfogással. A párod meg pláne szégyelheti magát, ha beleegyezik és egyetért veled! Szegény gyereket sajnálom, hogy ilyen sz.ar, semmirekellő apja van, aki már most azon agyal, hogy hagyhatná őt ki az örökségből. Ez a véleményem rólatok!
2010. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Az én szüleim úgy oldották meg, hogy a lakást csak az én nevemre íratták, ők pedig a haszonélvezők.
2010. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kisemmizés a gyereknek ?

Ott a ház ahol az ex neje lakik...fele-fele a tulajdonjog...a tali átadja az egészet a feleségének, a gyerekük meg örökli azt a házat... és akkor még kapjon a másik házból is ? ez így a másik gyerekkel szemben szemétség...

2010. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
pali*
2010. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ja, igen azt elfelejtettem írni hogy a ház amiben gyerek lakik az anyukával az az övék lenne és ahhoz nem lenne semmi közöm se nekem se a gyerekünknek.

Köszönöm a válaszokat, látom megoszlanak a vélemények.

Ja és még mielőtt bárki is feltétezné én senkit sem pontozok.

2010. aug. 27. 16:34
 6/23 anonim ***** válasza:

én -mondjuk úgy- a barikád másik oldalán harcolok.


röviden: a szüleim még nagyon kis koromban elváltak.

apám 2000ben új családot alapított, épített házat, van 2 másik gyereke.


viszont: soha életemben semmit de semmit nem kaptam tőle. a gyerektartást kb pár évig fizette, akkor is röhejes összeget.


mondjuk ha jóapám meghalna, akkor én lennék a tetű szemét, hogy kérek vmit az örökségből???


egyébként megértelek téged is.


viszont én tényleg az égvilágon semmit nem kaptam apámtól soha, még azt a lakást is ki akarta húzni alólunk, amit a nagyszüleim vettek anyámnak.

2010. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem is fordulhatnál.Fel.


Komolyan a gyerekedet sajnálom a legjobban.

Ahelyett,hogy azon dolgoznál,hogy minnél jobb kapcsolata legyen a testvérével-mert a jövőben egy megbízható rokon többet fog érni,mint egy korszerűtlen 40-50 éves ház,ami csak nyűg lesz neki-már most azt akarod elérni,hogy esélyük se legyen jóban lenniük.

Egyébként ha a te gyerekednek semmit nem akarsz a lakásból,miért nem az anya,vagy a gyermek nevén van?

2010. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%

A hozzászólásokból látni, hogy sokan csak felületesen átfutották a szöveget, értelmezni már nem sikerült . . .


A tökéletes megoldás valóban az, hogy a közös gyereketek nevére iratjátok a házat, és ti lesztek a férjeddel a haszonélvezők.

2010. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó:na igen és csodás lesz együtt élniük,azután,hogy elválnak.A második házasságok nagyobb arányban bomlanak fel,mint az elsők...
2010. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
ha az apának is van benne pénze-munkája mért is túrja ki? undorító. féltesóm örökölt anyjától elég szépen én mégsem túrnám ki a KÖZÖS örökségünkből. hányinger a párod meg leköpheti magát. ha elváltok és megnyeri a lottót és új családja lesz megint abból nehogy a ti gyereketek kapjon hisz neki ott a majdani háza.
2010. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!