Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan mondjam meg a hiper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg a hiper érzékeny, sértődékeny férjemnek, hogy el akarok válni?

Figyelt kérdés
NAgy veszekedéseknél már volt, hogy mondtam neki, így már nem vesz komolyan. De én a tűréshatárom végére értem, nem bírom tovább. Álomvilágban él, azt hiszi minden szuper, nekem mindennel elégedettnek kéne lennem. De nem szeretem, nem kívánom, nem akarok vele lenni. Ezt hogy mondja el az ember?

2020. okt. 22. 21:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
És mi a legrosszabb ? Nem írtad le az előzményeket , így nem lehet érdemi választ adni.
2020. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha többször fenyegetőztél már a válással, persze, hogy nem hiszi el basszus. Te is jó buta vagy (már bocs), hogy ilyen érzelmi zsarolással játszottál.

Add be a keresetet, aztán told elé a papírt, mert ezek után tényleg ez az egyetlen módja annak, hogy komolyan is vegye a dolgot.

2020. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem szabad elvenni egy nőt sem. Erre esküdtél? Áruló.
2020. okt. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Kétféle válás van, egyik az egyező akarattal való elválás, a másik pedig, amikor csak Te akarod, mint felperes. Ha beadod a válókeresetet, (30 ezer ft. az illeték jelenleg) először is menj el egy ügyvédhez, és inkább fizesd ki, mert ha magadtól próbálkozol, és bizonyos iratokat nem csatolsz, hiánypótlással elmegy rengeteg, de rengeteg idő. Ha csak Te akarod a válást, akkor fel kell tárni az indokokat, és esetleg tanukat is beidézhetnek, hogy igazolják, valóban megromlott a házasság, és hogy kb. mikor, miért. Mindegy, add be, és mivel hosszú időd lesz, közben elmondhatod a férjednek. Lehet, hogy annyira kiakad, hogy a végül közös akarat lesz belőle. Azt egyébként, hogy hogyan mondd meg, szerintem egyszerűen meg lehet válaszolni. Mindenképpen az anyanyelvén, és az igazságot. Ha el akarsz válni, nem fogja a bíróság megakadályozni. Elég hozzá csak a Te akaratod, viszont ő tudja húzni az időt. Két per van egyébként, egyik maga a családi állapot megváltoztatása, másik a vagyonmegosztás. Ez utóbbit külön kell majd indítani annak, akinek sürgősebb a dolog. De ezt nem muszáj rögtön, ráér a válóper után is. A közös ingatlanból, illetve a közös élet helyszínéről való elköltözéssel nagyon kell vigyázni. Az ügyvéd mindent jól el tud magyarázni, illetve a bíróságokon is van ingyenes segítő nap, amit most nem tudom, hogyan hívnak, régen panasznap volt a neve. Ha valóban el szeretnél válni, akkor Te legyél a fontosabb magad számára, és csak annyira kíméleteskedj, hogy magadnak ne árts vele! Sok sikert kívánok.
2020. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
Folytatom. (a 14-es választ) Az nagyon látszik, érződik, ha az ember valakit nem kíván. Sajnos ezt nem is kell elárulni, egy rövid idő után egyértelmű. Azt ne mondd neki, hogy nem szereted, mert talán nem is igaz, csak most úgy érzed, mert már nincs meg a tűz, elmúlt a szerelem. Mondd el neki, hogy nagyon rosszul érzed magad, hogy nem kívánod már. Nem hiszed, hogy ezen lehetne segíteni. Nem akarod őt lelki beteggé tenni, hogy elutasítod, meg magadat sem, hogy úgy szeretkezz vele, hogy nem kellemes. Mondd ki az igazat, és azt is, hogy nem ő tehet róla, hanem nálad lett nagy baj. És szeretnéd megszüntetni ezt a sok szenvedést, ami a lelkedben dúl. Kb. én így csinálnám. Semmi hiszti, semmi fenyegetés, semmi balhé, csak őszintén, sajnálkozva, és tehetetlenül. Az igazságra nem lehet mit felelni, csak azt, hogy akkor váljunk. Kivéve ha szadista.
2020. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy a haverom idén szeptemberben adta be a válókeresetet. Ő nem mondta el otthon, csak fenyegetőzött, és a neje azt hitte, sosem lesz komoly. A gond akkor lett belőle, amikor a közös számláról kifizette a 30 ezer ft. perköltséget. Nem a pénz miatt, hanem mert a feleség nevére ment az sms a banktól. Vigyázni kell, mert csak saját számláról lehet utalni, vagy közösről. Így ellenőrzi a bíróság a pénz beérkezését, és majd utána tűz ki egy tárgyalást. Na, szept. 22. óta még semmi visszajelzés nem érkezett a bíróságról, hogy mikor lesz tárgyalás. Ez már több, mint egy hónapja. Viszont a srác az illeték befizetésénél azonnal lebukott :-) Csak hogy tudd!
2020. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16: Készpénzben is be lehet fizetni.
2020. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
16: És mit szólt a feleség?
2020. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#14-15-16 A bíróságon nem kell indokolni, bizonyítani tanúkkal hogy miért akarsz elválni, beírod, hogy elhidegülés, ami nem szorul magyarázatra. Amit te írsz az akkor érvényes és gyerekelhelyezésben fontos, ha lelki bántalmazás, testi sértés bizonyíthatóan történt. A keresetlevél visszaérkezése, tárgyalás kitűzése meg hónapok kérdése minimum, ha nem 1/2 év.
2020. nov. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18: A feleség azóta a nap 24 órájában cirkuszol, de erre számítani lehetett. Fenyegetőzik, igényt tart az egész házra (egy 30 és egy 35 éves gyerek mellett, hehehe). El van tévedve nagyon, de majd túl lesz rajta ő is. Talán.
2020. nov. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!