Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni szeretnék, hogy kezdjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni szeretnék, hogy kezdjem, soha nem gondolta, hogy ide jutunk, milyen hatósághoz forduljak?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyi biroság panasznapján kezd ha nincs pénzed ügyvédre segitenek vagy ajálnak egy jó ügyvédet.
2010. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van egy pici lányunk ilyenkor ,hogy zajlik?
2010. aug. 6. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha mindenben meg tudtok egyezni, akkor elváltok közös megegyezéssel.Pár hónap az egész.
2010. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A panasznapon ranácsot adnak, hogy mit és hogy kell tenni, miben kellene megegyeznetek, ha nem lehet, akkor hogyan kell elinditani a pert. Ott jogilag helytálló felvilágositást kapsz, söt a beadványt is megfogalmazzák.
2010. aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is most van folyamatban, szintén rövid idő után egy válás, nem én akartam, de beláttam hogy nincs esély rá, hogy helyrehozzuk. Ha nincs vagyonjogi vita, se közös gyerek akkor könnyen megy. Nálatok mindenképpen lesz békítő is, mivel kiskorú közös gyerek van.


A következő a teendő:

Írsz egy keresetlevelet, amiben kötelezően szerepeljen a felperes és alperes (te adod be tehát te vagy a felperes), az ő személyes adataik, elérhetőségük, le kell írni benne hogy a kapcsolat végleg és helyrehozhatatlanul megromlott, továbbá az utolsó közös lakóhely, házasságkötés helye ideje, és az életközösség megszűnésének időpontja benne kell legyen. Mellékelni kell hozzá a házassági anyakönyvi kivonatot.

12000 ft illetékbélyeget kell rá tenni, és 3 példányban beadni az alperes lakóhelye szerinti városi bíróságon.


Sokat segít egyébként ha előre megegyeztek mindenben és ezt le is írjátok a keresetlevélben. Láthatás, gyerek kinél legyen stb.


Ha van még vmi kérdésed, írhatsz privátot is nyugodtan.

2010. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyorsan csinálj Önvizsgálatot!

Aludj rá egyet-kettőt és ha még mindíg úgy gondolod, keress egy ügyvédet, az mindent elintéz.

Sokba fog kerülni!!!

Rámehet a kis pénzed, időd, idegeid.

Gondold meg.

Üdv.

2010. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!