Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás intézése a panasznapon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás intézése a panasznapon?

Figyelt kérdés
Nincs igazán pénzem ügyvédre, de szeretnék elválni gyorsan. Ajánlották a panasznapot és végülis jól hangzik, mert a férjemnek mindegy, ő azt mondta mindent aláír, ha akarom, szóval közös megegyezés. Bp 17. kerületbe köttetett a házasság szóval elméletileg oda tartozunk, vagy lakóhely szerint, most kicsit az problémás h hol lesz....? Úgy tudom a markó utcához tartozunk és nem is kell bejelentkezni csak egyszerűen bemenni. Abban is tudnak segíteni, h összeállítsuk a közös megegyezéses papírt, amit majd a férjem később aláír? Mit kéne vinni, milyen papírokat? Úgy gondolom h csak másodszorra adnám le a válási dokumentumokat, ez így reális? Köszi a segítséget!
2010. aug. 5. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha közös megegyezéssel váltok el akkor nincs semmi gond.

Én is így váltam el..

Írtam egy kérelmet a bíróság felé,hogy közös megegyezéssel szeretnénk elválni.Bele írtuk,hogy mindenben megegyeztünk,vagyis a gyermek felügyeleti jogában,a gyerektartás összegében,a láthatásról,és az ingó és ingatlan vagyonról is közösen döntöttünk.

Majd 2 tanúval alá írtuk a papírt.A végére én is meg a férjem is aláírta..A levélhez csatoltuk a házassági anyakönyvi kivonatot,a gyerek születési anyakönyvi kivonatát,és kifizettük az okmánybélyeget is..

Mivel mi vidéken házasodtunk össze,oda küldtük a levelet ahová helyileg tartozott a falu..

Te a 17 -kerben házasodtál,így neked Pesten a Markó utcához tartoztok.Oda küldheted a kérelmedet..

Majd csak az időpontra kell várni..

Mi csak egyszer voltunk a bíróságon,és alig 10 perc alatt el is váltunk..MIvel közösen mindenben megegyeztünk,és a bíró erről tudomást is vett,így semmi gond nem volt...

Ha nálatok sem lesz gond,akkor semmi szükség ügyvédekre,jogászokra.

2010. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Innen letölthetsz egy bontókereset-mintát: [link]

és aktualizálhatod a saját esetedre.


Három példányban kell benyújtani és 12.000 Ft illeték szükséges hozzá bélyegben, továbbá a házassági és ha gyerek is van, a születési anyakönyvi kivonat.


egy ügyvéd

2010. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi első is és második is!!!
2010. aug. 8. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előzők már a lényeget elmondták. Sajnos nekem is most van folyamatban, szintén rövid idő után egy válás, nem én akartam, de beláttam hogy nincs esély rá, hogy helyrehozzuk. Ha nincs vagyonjogi vita, se közös gyerek akkor könnyen megy.


A következő a teendő:

Írsz egy keresetlevelet, amiben kötelezően szerepeljen a felperes és alperes (te adod be tehát te vagy a felperes), az ő személyes adataik, elérhetőségük, le kell írni benne hogy a kapcsolat végleg és helyrehozhatatlanul megromlott, továbbá az utolsó közös lakóhely, házasságkötés helye ideje, és az életközösség megszűnésének időpontja benne kell legyen. Mellékelni kell hozzá a házassági anyakönyvi kivonatot is.

12000 ft illetékbélyeget kell rá tenni, és 3 példányban beadni az alperes lakóhelye szerinti városi bíróságon.


Ha van még vmi kérdésed, írhatsz privátot is nyugodtan.

2010. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sajnos van gyerek is és a hitelátruházás sem könnyíti meg a dolgot......köszönöm a segítséget!
2010. aug. 10. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!