Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek ha gyermekem nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha gyermekem nem akar az Apjához menni hétvégére?

Figyelt kérdés

A volt élettársammal 2,5 hónapja mentünk szét,alkoholproblémái vannak,volt hogy engem megvert,rendőrségi ügy azonban nem lett belőle sosem,féltem feljelenteni.Azzal fenyegetett meg többször is,hogy elviszi a gyermeket.

8 éves a kislányom.Nem akar menni az Apjához hétvégére,mert azt mondja fél tőle.Azt mondja félek hogy Apa elvisz.

Mit tegyek?Mit tehetek?


2010. júl. 27. 06:26
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha ilyen alkoholista, erőszakos ember, és még fenyeget is, akkor miért akarod, hogy menjen? Inkább örülj, hogy a gyerek is látja nyolc évesen, hogy milyen apja van, ne erőltesd.
2010. júl. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügy. Érdeklődd meg, hogy mit tehetsz.
2010. júl. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

ma 06:31-es: ez nem ennyire egyszerü, mert ha nem viszi a gyereket az apjához, akkor a kérdezöt igencsak megbüntetik...


A kérdésre: a gyámügyön kérdezz rá, mert valami megoldásnak kell lennie - nehogy te fizesss rá.

Lehet úgy kérni láthatást, hogy az apa felügyelet alatt találkozhat a gyerekkel - nem tudom a szakkifejezést, valami olyan, hogy a gyámügyön találkozhatnak, igy nem tudja elvinni.

2010. júl. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

A válasz megírásának időpontja: ma 06:49


Miért büntetnék meg? Élettársak voltak, még ha házasok lettek is volna 2,5 hónap alatt még bírósági végzés se készült volna! Amíg nincs papír, addig nincs szankció!

Persza apuka perelhet, ha akar, de inkább jobb ha javít kissé a gyerekkel való kapcsolatán...


A kérdezőnek meg csak azt tudom javasolni, hogy ne erőltesse: ha nem akar ne menjen a gyerek!

2010. júl. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd! Én erőltettem a skizofrén apukához a gyerekeimet, de már nem tenném. Azt hittük , kötelességünk, pedig a láthatás a gyerek érdeke miatt lett kitalálva. Mindig egészen leszürkülve, leszívva(az energiát) kerültek vissza, gyengék voltak még ehhez. Nme szolgálta az érdeküket. Elég lett volna megmagyarázni szóban, hoyg akkor is apa mellett állunk, ha baja van, ráértek volna személyesen menni, amikor jobban lett. Ezer szerencse, hogy nem történt valami baj, magára sem tudott igazából vigyázni.Talán hamarabb össze is szedte volna magát, ha ösztönözte volna, hogy lássa a gyerekeit.


Egyelőre, átmenetileg tedd lehetővé a találkozást a felügyeleted mellett, rövidített idő alatt. Hivatkozz a gyerekre.Kicsi még. A barátnőm a teljesen kiegyensúlyozott, normál apukához is kísérgette ilyen idősen a lányát, mert az nem az apjával nőtt fel, és ennyi idősen még nem maradt el vele. Ezt figyelembe kell venni!

Szóvel, átmenetileg jöjjön oda apa, vagy talizzatok valahol, esetleg a nagyszülőknél találkozzanak.Aztán beszélj a Családsegítő Központ vagy a Nevelési tanácsadó pszichológusával, hogy javasolja-e a gyereknek a találkozást. Ha nem, akkor ad erről igazolást. Közben megérdeklődöd a bíróságon, ügyvédnél, hogy mi a jogi formája ilyenkor a láthatásnak, ha pl. találkoznának, de nem kettesben. Budapesten van olyan ház, ahol felügyelet mellett találkozhatnak a gyerekek szüleikkel, megfelelő körülmények között, játékok is vannak. A pszichológus biztos tudja a címét.

A te első kötelességed a kislány érdekeit képviselni. A többi utána jön. Ha neki ez még túl nagy teher, akkor nem szabad egyedül a vállára tenni. Úgy sem, hogy ő viselje, a terhet, hogy nem akar menni. Fel kell ez alól menteni, magadra kell vállalni, hogy te nem engeded. Mert neki apujával szemben nehéz 8 évesen ezt vállalni.

Itt olvastam, hogy még a nagyihoz se engedik a 8 éves FIÚt pedig annak csak a lába fájt. Az alkoholbetegség egy lábfájásnál jobban akadályozza 8 éves kislányok önálló ellátását.

Egyszóval: kapcsolat legyen,de ne kettesben, és járj utána pszichológus+ügyvéd

2010. júl. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha nem akar menni nem kötelező!

nem tehetik kötelezővé!

2010. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!