Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Válás után megállapodás alapján közös tulajdonban maradt ingatlanban lakó fél kényszeríthető-e később, hogy költözzön ki, vagy járuljon hozzá a tulajdonrészének eladásához?
Az egykori házasfelek megállapodása alapján a közös tulajdonú lakóingatlanban a volt feleség maradt, az elvált férj a válás okául is szolgáló barátnőhöz költözött, magával vitte a személyes holmijait. Megállapodtak, mennyivel járul hozzá a volt férj a közös ingatlan fenntartásához. A barátnőnek azonban megjött az étvágya, hogy a volt férjre eső ingatlanrész árával kiegészítve az ő saját lakásának eladásból várható pénzt, egy sokkal színvonalasabb ingatlant vehetnének. Meggyőzte erről a volt férjet is, és most megpróbálják rávenni a volt feleséget, hogy vagy költözzön el, és megkapja a közös ingatlan árának felét, vagy járuljon hozzá az eladásához.
Kérdés: létezik-e olyan jogi vagy más eszköz, kényszer, amivel a volt feleség kipiszkálható a résztulajdonában álló ingatlanból, miközben nincs hova mennie és a rá jutó eladási árból még megközelítőleg hasonló színvonalú lakhelyet sem tudna biztosítani magának?
Ha az ingatlanban 50-50%-ban tulajdonosok, akkor a volt férjnek ugyanúgy joga van a saját feléhez. Vagy ki kell vásárolni, vagy el kell adni az ingatlant és a vételárat felezni.
Örülj, hogy nem akarnak beköltözni, mert pl. azt is megtehetné.
Ha van közös gyerek, akkor szoktak olyan megállapodást kötni, hogy x évre lenne y a gyerektartás, és ezt egyben beszámítják az ingatlan árába, vagyis a feleség megkapja a férj 50%-át, de nincs gyerektartás.
Akkor jár mindenki a legjobban, ha szépen békében eladják az ingatlant és mindenki megkapja a részét. Lehet olyat is, hogy a bíróság elrendeli a közös tulajdon megszüntetését és fillérekért elárverezik a házat, de ez nem tudom kinek volna jó.
Vagy persze a feleség megveheti a férj részét.
És amúgy persze a férj minden további nélkül beköltözhet a saját tulajdonába az új nőjével. Ismerek ilyet. Már vagy 20 éve elváltak, de csórók nincs hova menniük, szóval együtt élnek az új párjaikkal. Baromi egészséges állapot.
Igen, termèszetesen kikènyszeríthető. Ő is tulajdonos, jogosan követeli a tulajdonrèszèt. Sőt, az is jogában állna, hogy lakáshasználatot díjat szedjen a volt felesègtől, mivel az ő tulajdonrèszèt (is) használja.
Ha a volt felesèg elzárkózik az eladásról illetve a többi lehetősègtől, a fèrfi pert indít a közös tulajdon megszüntetèsèèrt, aminek az a vègkimenetele, hogy árverezèssel èrtèkesítèsre kerül az ingatlan. Termèszetesen a per során bármikor születhet megegyezès, amivel az árverezès elkerülhető.
Szóval igen, minden további nèlkül kikènyszeríthető. Az nem èrv, hogy a hapsinak van hol laknia, a nőnek meg csak szerènyebb ingatlanra tellne a rèszèből. Attól mèg a fele a hapsiè, ès joga van megkapni.
Ezt a rèszèt még nem èrtem:
"Megállapodtak, mennyivel járul hozzá a volt férj a közös ingatlan fenntartásához"
Mèg a fèrj fizetett az ingatlan fenntartásába???
Egy kollégám egy c...ny családot költöztetett a saját lakrészébe.
Az asszonykának csak ezután jött meg az esze, hogy ő is jobban jár, hogyha megszabadul a közösködéstől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!