Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az ügyvédek előtt tett szóbeli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ügyvédek előtt tett szóbeli megállapodás, érvényes vagy nem?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs róla semmi bizonyíték, nem biztos

ha megállapodtok, akkor azt le kell írni és aláíratni, az a biztos

2015. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell ahhoz ügyvéd, hogy érvényes legyen... Miről van szó pontosabban?
2015. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha ügyvéd volt, akkor miért nem volt papír???


Mellesleg a végrendelkezésen kívül (az is csak speciális esetben) nem tudok másról, ami szóban is érvényes lenne.

2015. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nem.
2015. máj. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Atya ég #3-as... ebből is látszik, hogy a magyar emberek jogi kultúrája NULLA, miközben 10 millió jogász országában élünk. Kíváncsi vagyok, amikor boltban vásárolsz akkor is kérsz egy írásbeli példányt a szerződésről?


Csak hogy a kérdésre is válaszoljak: FŐSZABÁLYKÉNT minden szóbeli szerződés érvényes, tehát nem a papír, hanem a konszenzus, maga a megállapodás hozza létre a kötelmet. De vannak kivételek, ahol kell a papír - hasamra csapok - pl haszonbérleti szerződés, zálogba adás, végrendelet, stb. TEHÁT: ha maga a megállapodás tárgya nem jogellenes akkor minden további nélkül érvényes a megállapodás, feltéve ha nem tartozik a kivételek közé.

2015. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

"Atya ég #3-as" vagyok:


#5-ös látszik, hogy valami piszok okosat akartál írni, de mint ahogyan kifejtetted, idézlek: "látszik, hogy a magyar emberek jogi kultúrája NULLA, miközben 10 millió jogász országában élünk." nem sok közöd van a joghoz, de legalább dereng valami a "ráutaló magatartás" nevű dologról, és ezt te lazán összemosod azzal, hogy egy szóbeli megállapodás érvényes-e vagy sem.


Igen, ha a boltba bemész ott azzal, hogy pakolsz a kosárba és fizetsz a kasszánál pusztán a ráutaló magatartás is már szerződésnek számít (mellesleg amikor belépsz (ezzel a ráutaló magatartásoddal) elfogadtad a bolt házirendjét).


De ez messze nem ugyan az, mint hogy 2 ember, akár tanuk ellőtt azt mondja, hogy én eladom, te meg megveszed ezt a dolgot. Hiába van tanú, ez így nem érvényes, mert nincs írásbeli alak.

2015. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Ok, 6-os, két dolog:


1) Ha a kötelmi jogot még hírből se ismered, akkor se szólalj meg.

2) Szövegértés egyes!


"De ez messze nem ugyan az, mint hogy 2 ember, akár tanuk ellőtt azt mondja, hogy én eladom, te meg megveszed ezt a dolgot. Hiába van tanú, ez így nem érvényes, mert nincs írásbeli alak."


Kemény... ha esetleg van jogi diplomád akkor tépd össze és dobd a kukába.

2015. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gráner andrás ***** válasza:
Az mindég az adott társadalom, állam által megszokott, elfogadott íratlan vagy írott szabályok határozzák meg. Van ahol tanúvallomásnak elfogadják, van ahol nem. Magyarországon általában az írásban foglalt szerződés a mérvadó. A kimondott szó jogára, Magyarországon nem alkalmaznak egyértelmű irányelvet. Bár az adott szóbeli megállapodásra való tekintettel az esemény végkimenetelében lehet jelentősége. De ez sem általános. A kimondott szó még nem jelenti az esemény vagy a megállapodás konkrét tényállását. A római jog sem fogadja el a szóbeli kimondást. Mert akkor a szólásszabadság mint olyan értelmét vesztené. De még is van olyan jelentősége, ha azt nagy nyilvánosság előtt teszik, mint kijelentést és az más személy vagy személyek személyi szabadságát vagy életét veszélyezteti. Legtöbb esetben a nyilvános helyreigazítást alkalmazzák a gyakorlatban. A kimondott szó az lehet egy ígéret is. A Magyar közmondás meg úgy tartja, hogy az - ígéret az szép szó, ha megtartják úgy jó - a legtöbb esetben jogi következménye nincs. TENGERPICI
2015. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ok, csak hogy mi jött az előzőtől privátban:


"Magyarországon nem elterjedt a szóbeli megállapodásnak a törvényesítése. Nincs rá konkrét törvényi tényállás. Az írott megállapodást is nyolc napon belül, meglehet gondolni és érvényteleníteni lehet. TENGERPICI"


-----------


Gyerekek, komolyan, római jog, bolti házirend meg 8 napos meggondolás után azt hiszem felesleges a számat tépnem. Tessék elővenni a ptk-t, megnézni, hogy hol ír alakszerűséget; oda kell a szerződés érvényességéhez. Ha nem írja, attól függetlenül a felek még lepapírozhatják, de nem kötelező...

2015. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A Tengerész ***** válasza:
Igen. Sőt bármilyen megállapodás érvlényes, ha a felek komolyan veszik. De ha valamelyik letagadja, mert meggondolja magát, akkor az ügyvéd se sokat számít, mert az meg aszerint lesz feledékeny, hogy mennyit kap érte. Szóval leírni pontosan, mert sajnos gyakran még a papír se elég.
2015. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!