Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ez igaz lehet a vagyonmegosztást illetően?
Neten olvastam:
"Házastársunkkal a házastársi közös lakás használatát akár az életközösségünk megszakadását megelőzően, akár azt követően is szerződéssel rendezhetjük.[iv] Megjegyzendő, hogy amennyiben az életközösségünk megszűnése előtt kötjük meg a szerződést, akkor az csak abban az esetben érvényes, ha közokiratba vagy ügyvéd által ellenjegyzett magánokiratba foglaljuk.[v] Hogyha viszont az életközösségünk megszűnése után állapodunk meg a házastársi közös lakás további használatáról, akkor a megállapodás nincs alakszerűséghez kötve.[vi]"
vi = Ptk. 4:80. § (1) bekezdés
A kiköltözés után csak aláírtunk egy papírt ügyvéd nélkül, mely szerint tömören és röviden a beletett összeg arányában osztozunk a házon.
” A kiköltözés után csak aláírtunk egy papírt ügyvéd nélkül, mely szerint tömören és röviden a beletett összeg arányában osztozunk a házon."
Akkor mègiscsak sikerült megegyezni, nem? Amúgy meg legyen ügyvèded, ő majd segít, meg elmondja mit hogy kell.
Hát azért ez még korántsem feltétlenül fair egyezség. Mi van ha az egyik az ingatlanra költötte a fizetését míg a másik eltartotta őt? Vagy ugyanez, csak részben? Vagy mi van, ha gyerek is van, és az egyik fél kiesett a munkából egy időre a közös gyerek(ek) miatt? Így nyilván a másiknak gyűlt a vagyona, de ettől még az közös, amit abból vesznek, nem a beletett pénz arányában oszlik.
Sok árnyalata van egy ilyen kérdésnek, és simán lehet igazságtalan az az egyezség, hogy a beletett pénz arányában osztoznak valamin a felek.
Ügyvéd vagy helyes erkölcsi érzék, valamelyikre szükségetek lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!