Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi idő elteltével mondják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő elteltével mondják ki automatikusan a válást ha nem élek együtt a férjemmel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha. Ahhoz be kell adni valakinek a válókeresetet.
2010. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy gondolod azt, hogy automatikusan? Be kell adni valamelyikőtöknek a válópert, ahhoz, hogy kimondják a válást. Úgy tudom, hogy 3 év különélés esetén már teljesen probléma mentes, közös megegyezéssel. Én 11 éve élek külön a férjemtől, de papiron még mindig házasok vagyunk. Ideje lenne nekem is lépnem ez ügyben.
2010. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

A házastársak kérhetik a házasságnak különélés miatti felbontását a következő esetekben:


a legalább hároméves, folyamatos és tényleges különélés esetén, ha nyilvánvalóvá válik, hogy a házastársak elhidegülése nem orvosolható;

a több mint ötéves, az egyik házastárs gyógyíthatatlan elmebaja miatti különélés esetén, ha a helyzetből nyilvánvalóvá válik, hogy a házastársak elhidegülése nem orvosolható.

2010. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adod be a válókeresetet, akkor szerinted a hatosságok honnét tudnák, hogy ti miként éltek?

Szóval be kell adni a válókeresetet.

2010. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha a lakcímünk egyezik mivel tudom igazolni,hogy külön élünk?
2010. júl. 16. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Senki nem ellenörzi, hogy rendesházasok vagytok vagy külön éltek esetleg külön érzelmileg de egy házban. Ha már menthetetlen akkor add be az iratokat s váróper.
2010. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

INDOKLÁS nélkül is el lehet válni, MINEK ürügyeket keresni???


Semmilyen előnnyel sem járnak a klasszikus válóokok.


Vagyonmegosztás problematikája akárhány év különélés után is fennál.

2010. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanukkal kell igazolnod a különélést, ha egy a bejelentett lakcimetek. Ha ugyanott is laktok, akkor ezt elég nehéz bizonyitani.
2010. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

automatikusan ez honnan jött?

ilyen nincs

2010. júl. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!