Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek furcsa, hogy addig nem szeretnék barátnőt amíg nem tudom saját magamat elfogadni? 25/F

Figyelt kérdés

Jelen pillanat dolgozom, de nem keresek valami sokat, kb 150e nettó. Csak érettségim és 2 nyelvvizsgám van. Folyik egy kisebb vidéki garzonlakás szerű ház építése ami kb szeptemberben kész is lesz. Pesttől kb 1 órára lakom a szüleimmel addig. Rendesen saját szobám sincs hanem öcsémmel osztozkodom. Jelentkeztem most egyetemre és jövő hónapban lesz a felvételi vizsga (Média Design) ahova remélem felvesznek. Szerintem aránylag elég normálisan nézek ki, persze nem vagyok valami Henry Cavill :D de a munkahelyen nem egy lány szokott velem szemezgetni és elég csinosak is ráadásul nem egyszer rajtakaptam, hogy bámul szóval biztos lenne esélyem. De úgy vagyok vele, hogy nem érdemlek senkit addig ameddig valamennyire nem vagyok önálló és nem tudom saját magamat tisztelni, elfogadni valamit felmutatni. Most attól függetlenül, hogy a lány eddig mit ért el.


Viszont másik oldalról pedig szeretnék végre egy kapcsolatot mert elég magányos vagyok... eddig sajnos nem voltam soha szerelmes és barátnőm se volt még szóval azért már kezdek aggódni is.


Az egyik lány különösen tetszik bár a családja annyira nem szimpi viszont akárhányszor összenézünk olyan mintha mellbe vágtak volna. (Azt lehet, hogy csak szívinfarktusom lesz... nem én lennék az első a családban :D.) Nagyon vonzó a lány de rendesen két mondatott nem váltottunk még és így ahogy látom teljesen különböző a személyiségünk... ő imád partizni meg csatangolni a haverokkal én meg inkább olvasok vagy filmet nézek... na mind1.



Szerintetek ez így nagyon furcsa? Közöljem a lánnyal, hogy hiába küldi a jeleket, a közeljövőben nem tudom magamat elképzelni egy kapcsolatban?



2019. ápr. 29. 15:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#9 - Jó, hogy nem az orvosi/jogi szakokat hozod fel ellenérvként.


"és reménykedni, hogy valaki felfigyel rád.."

Felfigyelni? Jelentkezel állásra, ott kapsz egy megoldandó feladatot és ha jó, amit csinálsz, akkor win.


Ez maximálisan igaz a programozásra és a fent említett (al)területekre is. A lópikulát nem fogja érdekelni, hogy milyen papírod van.


Jó a feladat? -> következő körös interjú

Rossz? -> csá


Egy grafikával dolgozó egyénnek nem a papírjai számát kell gyarapítania, hanem a referenciáinak. Tudjon mutatni munkákat, amiket ő csinált. Egyszerű látványtervektől kezdve a konkrétan kivitelezett dolgokig. Milliószor többet ér, mint az ilyen noname egyetemek papírja.

2019. ápr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azt érthetōnek tartom, hogy nem akarsz most épp semmit ettōl a lánytól, majd máskor, más lányokat megismerve...


Csak azt mondtam, hogy nincs értelme, hogy ilyesmit közölj ezzel a lánnyal, tehát inkább ne beszéljetek:D Az ilyen “közel jövōben nem akarok semmit, de majd a távol jövōben” szöveg nevetséges, nincs mit kezdeni vele, mert úgy sem fog éveket várni rád, tehát tökmindegy.

2019. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem kell így túlpörögni! Majd alakul. Ha küldi egy lány a jeleket, akkor meg nem kell elzavarni. Meg lehte érteni, ha te most nem olyan helyzetben vagy. Vannak türelmes emberek is!


Egyébként média design szakkal tök jól lehet keresni, ha ügyes vagy. Az emberek nem is gondolják milyen spéci szakterületek vannak, amiért sok-sok pénzt lehet kérni. Én is ilyen szakon végeztem.

2019. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Btw arra pazarolja el a kérdező az idejét, amire akarja. Ha ennyire van fölösleges 3 éve, akkor hajrá.


Ez alatt más simán dolgozna, tapasztalatot szerezne és körberöhögné a friss-diplomásokat, akik azt fogják hinni, hogy 'juhúú mekkora király vagyok, van diplomám, én vagyok a világ közepe'. Aztán rájönnek, hogy aha-lófüttyöt.


(Btw tapasztalatból írom. Van diplomám. (BME mérnök infó.) A kapcsolatokon kívül semmit nem számított a diploma. Minden használható tudásomat otthon szereztem. Semmit nem ért egy gyakorlat se. Programozni otthon tanultam meg. Az elméleti órák se értek semmit, mert -> elavult dolgokat tanítottak és amúgy se kötötték össze a gyakorlattal. Így azt is otthon sajátítottam el.)

2019. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
10%

"1.) Aki jó, az diploma nélkül is jó, mert van hozzá érzéke és használható, amit készít.


2.) Tehát akinek diploma kell az elhelyezkedéshez ezen a területen, annak csak ismerősön keresztül lesz lehetősége, mert a kutyának nem fog kelleni.


3.) A média-design többi (al)területére (ahova kell a papír is) pedig annyian jelentkeznek, hogy hiába jó az ember, akkor sem nagyon fog előre jutni, mert az ismerős ismerőse kell."


Így van. Ezeket az ismerősöket pedig az egyetemen lehet leginkább összeszedni! És nem igaz, hogy a kutyának sem fog kelleni. Semmi sem tudja felülmúlni az egyetemi végzettséget. Diploma nélkül csinálhatod a kulimunkát a designer, art director keze alatt.

Attól, amiért te nem tanultál/tanulsz, azaz fejlődsz, mást még nem kell lehúzni hülyeségekkel.

2019. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Hogy jön ide a jogi/orvosi szak?

Figyelj, én megértem, hogy frusztrált vagy, mert nincs diplomád (tudom, hogy most jön az, hogy 3 PhD fokozatod van, ami semmit sem ér), de arra, hogy valaki a karrierjét beindítsa, arra még mindig az a legegyszerűbb módszer, hogy elvégez egy szakot.

Én pénzügyet végeztem, sok álláshoz kb. vlookup meg pivot táblák szintjén kell tudni az excell-t, emellett van még oracle vagy sap tudásod, az ssc melók nagy részét el is tudod vállalni, ha még megmaradt a vállalati pénzügyek meg számvitel előadásból valami, és nem aludtad végig az egészet, akkor te vagy a király. Arról már nem is beszélek, ha egy kis sql meg vba is ragadt rád, akkor válogathatsz az összes váci úti cég állásajánlataiból.

Ez beleférne egy 1 hónapos intenzív kurzusba, mégis az emberek többsége diplomás, sőt mesterdiplomás is sok van. Nem azért veszik fel, mert otthon umedy-n nem lehetett volna megtanulni ezeket magadtól, hanem egy diploma garancia arra, hogy kitartó vagy, tudsz tanulni, van nyelvvizsgád (tudom az sem ér semmit), ha beíratnak egy tanfolyamra, mert megjelenik egy új technológia, valszeg nem lógod el, ha egy egyetemről sem rúgtak ki.

Igen, tudjuk, otthon sok mindent meg lehet tanulni, lehetsz profi back-end fejlesztő, hacker, de ha arányaiban nézzük a dolgokat, még mindig a diploma a "legkönnyebb" út egy jó álláshoz.

2019. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

'juhúú mekkora király vagyok, van diplomám, én vagyok a világ közepe'.


A diploma önmagában nem elég, ha nem fejleszted közben megad, nem keresed a kapcsolatokat, a pályázatokat, lehtőségeket. A Bsc/Ba meg "csak" egy főiskolai szint, a mesterszak a fontos.

2019. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
44%
Az egyetemi diploma azért jelentősen megnöveli az esélyeidet, hogy jó munkád legyen. Persze minig vannak olyanok, akik nem tudják kihasználni a felkínálkozó lehetőségeket és azon kárognak, hogy "nem ér semmit a diploma". Tetszettek volna önfejleszteni, ismerkedni, újdonságokba belevágni. Mindenkinek a saját ügye, hogy mire használja ki az egyetemi időszakát!
2019. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!