Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek furcsa, hogy addig nem szeretnék barátnőt amíg nem tudom saját magamat elfogadni? 25/F

Figyelt kérdés

Jelen pillanat dolgozom, de nem keresek valami sokat, kb 150e nettó. Csak érettségim és 2 nyelvvizsgám van. Folyik egy kisebb vidéki garzonlakás szerű ház építése ami kb szeptemberben kész is lesz. Pesttől kb 1 órára lakom a szüleimmel addig. Rendesen saját szobám sincs hanem öcsémmel osztozkodom. Jelentkeztem most egyetemre és jövő hónapban lesz a felvételi vizsga (Média Design) ahova remélem felvesznek. Szerintem aránylag elég normálisan nézek ki, persze nem vagyok valami Henry Cavill :D de a munkahelyen nem egy lány szokott velem szemezgetni és elég csinosak is ráadásul nem egyszer rajtakaptam, hogy bámul szóval biztos lenne esélyem. De úgy vagyok vele, hogy nem érdemlek senkit addig ameddig valamennyire nem vagyok önálló és nem tudom saját magamat tisztelni, elfogadni valamit felmutatni. Most attól függetlenül, hogy a lány eddig mit ért el.


Viszont másik oldalról pedig szeretnék végre egy kapcsolatot mert elég magányos vagyok... eddig sajnos nem voltam soha szerelmes és barátnőm se volt még szóval azért már kezdek aggódni is.


Az egyik lány különösen tetszik bár a családja annyira nem szimpi viszont akárhányszor összenézünk olyan mintha mellbe vágtak volna. (Azt lehet, hogy csak szívinfarktusom lesz... nem én lennék az első a családban :D.) Nagyon vonzó a lány de rendesen két mondatott nem váltottunk még és így ahogy látom teljesen különböző a személyiségünk... ő imád partizni meg csatangolni a haverokkal én meg inkább olvasok vagy filmet nézek... na mind1.



Szerintetek ez így nagyon furcsa? Közöljem a lánnyal, hogy hiába küldi a jeleket, a közeljövőben nem tudom magamat elképzelni egy kapcsolatban?



2019. ápr. 29. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Jelentkeztél olyan szakra is, amivel elhelyezkedni is fogsz tudni?

Ezt nem bántásként írtam, hanem teljesen komolyan. "Média Design" végzettséggel ugyanott leszel 3 év múlva, mint most, csak lesz egy kemény papírod.


Ezen a területen 1 tervezhető opciód van. Ismerős ismerőse vagy, ezért felvesznek. Persze lehetsz videós/streamer, de ehhez pedig nem kell Bsc végzettség.

2019. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Bazz...17évesen már csajoztunk 0forinttal...
2019. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ha ilyesmit közölnél a lánnyal, tuti megsértōdne és rossz néven venné, úgy hangzik, mint egy sz@r kifogás, hiába is magyarázkodsz. Ilyen duma után a távol jövōben sem lenne kedve veled lenni, mire elfogadod magad.

Amúgy nem tudom mit vártál ettōl a lánytól, vagy mit akarnál ilyen beszólással elérni, de tuti, hogy nem fog várni rád éveket, hogy te összeszedd magad....

2019. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem furcsa szerintem, ez természetes. Én is így vagyok vele, amíg magamat nem tudom egyenesbe hozni, addig nincs értelme ezen rágódni
2019. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

# 1

inkább keress rá, hogy mennyit lehet keresni mondjuk egy ux/ui területen egy media design szakkal, mielőtt hülyeségeket beszélsz

mondom ezt pénzügyes diplomával

2019. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1. tud te egyáltalán mi az a media design szak és, hogy mit tanulsz ott? Vagy csak rá vágtad, hogy büfészak. Megsúgom, hogy összesen 3db felső oktatási intézmény ami indítja ezt a szakot, a Budapesti Metropolitan Egyetem Művészeti és Kreatívipari Kara,

Kaposvári Egyetem Rippl-Rónai Művészeti Kara és a

Moholy-Nagy Művészeti Egyetem. Ezen a szakon oktatják a 3D-s látványtervezőket, animátorokat, modellezőket és még sorolhatnám. Mellesleg hiányszakma, külföldieket kell a cégeknek felvenni mert itthon nincs elég munkaérő/ kivándoroltak mert rengeteget lehet vele keresni külföldön. Vegyük csak a Digic Pictures alapul, folyton van felvétel mert egyre bővülnek, magyar cég, folyton vesznek fel friss vért. Csak azért mert nem egy pénzügy számvitel (ami mellesleg 2. választásom) nem azt jelenti, hogy nem lehet vele karriert csinálni.

Bocsi, ha agresszívnak tűntem csak nem szeretem amikor az embereknek fogalmuk sincs miről van szó de lejszolnak dolgokat.


3. Lehet, hogy neked sz@r kifogásnak tűnik de ez van. Az lehet, hogy tinédzser korban még lehetett 0 forinttal csajozni de mind a ketten 24 évesek vagyunk. Szerinted ha lenne is valami köztünk hova viszem fel? A szobámba amin osztozkodom? Mellesleg van kb 3 óra szabadidőm egy nap amiben eszek és valamennyire pihenek. Gürizek mint állat a ház miatt, csinálom a portfólióm felvételi vizsgára és tanulok mellette... Hidd el, én lennék a legboldogabb ha sikerülne összejönnöm egy ilyen aranyos lánnyal de most vagy az egyik, vagy a másik. Most vagy megadom a lánynak a neki járó figyelmet és tiszteletet amit megérdemel és életem végéig raktáros vagy ilyen hasonló munkakörben dolgozó egyén leszek vagy próbálom fejleszteni magam, bekerülni a kinézett egyetemre ahol esetleg van esély találkozni később olyan lánnyal akinek hasonló az ízlése, személyisége mint nekem még ha nem is ilyen szép...

2019. ápr. 29. 16:55
 7/18 anonim ***** válasza:

#5 - Tisztában vagyok azzal, hogy mennyit keresnek, mert olyan munkakörben dolgozok, ahol kapcsolatban vagyok velük.


1.) Aki jó, az diploma nélkül is jó, mert van hozzá érzéke és használható, amit készít.

2.) Tehát akinek diploma kell az elhelyezkedéshez ezen a területen, annak csak ismerősön keresztül lesz lehetősége, mert a kutyának nem fog kelleni.

3.) A média-design többi (al)területére (ahova kell a papír is) pedig annyian jelentkeznek, hogy hiába jó az ember, akkor sem nagyon fog előre jutni, mert az ismerős ismerőse kell.


Szóval próbáld meg még egyszer ÉRTŐ olvasás mellett végig olvasni, amit írtam.

2019. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Aha.. miközben azon a 3 egyetemen összesen képeznek kb max 200 embert évente... és ezt akkor ha közben senki nem esik ki... Fogalmad sincs miről beszélsz, arról nem is beszélve, hogy pl. a metropolitán egyetemre folyton mennek cégek, hogy toborozzanak már diák korodban mert annyira kell a munkaerő, jelen pillanat 2 ismerősöm van ott, 1 média design és egy animáció szakon, mind a kettő saját bevallása szerint átlagos és 2. éves korukban már megvolt a helyük. Mind a ketten most fogják kezdeni 3. évüket...
2019. ápr. 29. 17:01
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Ez hülyeség, hogy mindig ismerős kell.

"diploma nélkül is jó" szöveg nagyon unalmas, rengeteg más szakterületre rá lehetne húzni... vannak diploma nélkül programozók, részvényelemzők, kereskedelmi igazgatók is, és még sorolhatnám

igaz, egy diploma nem garantál állást, viszont JELENTŐSEN növeli az esélyeid, és még mindig korrektebb, mint otthon elkezdeni szakbarbárkodni, és reménykedni, hogy valaki felfigyel rád... egyetem mellett sincs megtiltva az önfejlesztés

csak egy példa: egyszerűbb mondjuk egy bgf-es kereskedelmi diplomával bekerülni valamilyen frissdiplomás programba, ahol eleinte valószínű fehérgalléros, bár tinglitangli munkákat fogsz csinálni, és onnan bejutni a vezetőségbe, mint árufeltöltőként kezdeni, és úgy elérni ugyanezt.. persze az utóbbi sem lehetetlen

2019. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

#8 - Istenkém, bárcsak több eszed lenne egy picivel. Leírom neked még-egy-szer.


HA tudod, akkor DIPLOMA NÉLKÜL is kapsz állást.

Amennyiben nem tudod, akkor DIPLOMÁVAL SE (kivéve ha ismerős bevisz).


Amennyiben lenne hozzá érzéked, akkor már foglalkoztál volna ezzel a témával szabadidődben. Lenne pár referenciád és tádádádáááááá nem kell elmenni egyetemre 3 évig, aminek ismétlem SEMMI ÉRTELME.


Majd rájössz te is, hogy mennyire nincs értelme ilyen területen elmenni egyetemre, mert maximum kapcsolatokat fogsz kiépíteni ott, de ahhoz, hogy jó legyél ezen a területen maximum 10%-ot fog érni. Amit simán elérnél azzal is, ha elmész egy céghez takarítónak és közben hallgatózol.

2019. ápr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!