Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Még nem nagyon beszélgettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még nem nagyon beszélgettem idegen nőkkel. Milyen témát lehet felhozni?

Figyelt kérdés

Családon kívül nem nagyon mertem beszélni még nőkkel. Középiskolában volt ilyen utoljára, de ott még gyerekes témák mentek. Ennek már 8 éve. Milyen felnőttes témát érdemes felhozni hogy ne legyen kínos csend? Múlt héten összeszedtem magam és megpróbáltam beszélgetni a recepciós csajjal, ilyen időjárás témákat hoztam fel de aztán kínos csend lett. Ezt akarnán legközelebb kikerülni. Kérdezegetni is próbáltam hátha magától elkezd beszélni de egy mondatokban válaszolt.

- és mióta dolgozol itt?

- 1 éve

- milyen a munka, stresszes?

- elvagyok

- előtte hol dolgoztál?

- ugyanilyen helyen

- szép időnk van ma, tiszta nyár. Ha jó idő lesz délután is, megmosom a kocsimat. Neked van autód?

- nincs


Kb. Tudom hogy gagyi kérdéseket tettem fel, de erre futotta így elsőre. Kérnék egy kis segítséget!


2019. ápr. 10. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Bármilyen témát felhozhatsz, ha egyszer a másik fél nem nyitott a kommunikációra, akkor hiába minden. Úgy tűnik, hogy a recepciós csaj egyáltalán nem akar(t) veled beszélni, de illendőségből mégse küldött el. Ilyen is van, nem kell ebből nagy ügyet csinálni. De olyan is van, hogy valakire rámosolyogsz, köszönsz neki, aztán le se tudod lőni, elkezd magától beszélni, és lehet, hogy szóhoz se jutsz. :)


Nem kell erre rágörcsölni, csak meg kell próbálni spontán beszélgetni akár recepcióssal, boltossal, buszmegállóban, hivatalban, orvosnál, akárhol várakozó emberekkel. Szinte tök mindegy, hogy milyen témát hozol fel. Ha a másiknak van kedve veled társalogni és viszont, akkor úgyis megtaláljátok a közös témákat. Ha nem, akkor meg nem.

2019. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, így nehéz... Sokkal könnyebb úgy beszédbe elegyedni, ha valami programon vesztek részt mindketten, mert akkor van már valami közös érdeklődésetek. Így a semmiből nagyon bután veszi ki magát, hogy "mi a kedvenc filmed?" vagy valami olyan téma, ami az időjárásnál kicsit előrébb viszi a beszélgetést.
2019. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj inkább érdeklődések mentén beszélni emberekkel programokon vagy valami találkozón, mert akkor van miről beszélni, egy idegen ember nem feltétlen értékeli, ha elkezded interjúztatni.


És lehetőleg ne dolgozó embereket próbálj társalgásra kényszeríteni, mert ők eltávozni nem tudnak a helyükről és elküldeni se tudnak, mert még őket cseszik le, vagy legalábbis ne magukról próbáld beszéltetni őket, mert az elég fura.

2019. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Nem is a téma az érdekes, hanem hogy hogyan kérdezel, ill. reagálsz a válaszaira.


Pl.:

- És mióta dolgozol itt?

- 1 éve

- Gondolom azóta sokat változott ez a hely (kissé mosolyogva)

- ???

- Sok visszatérő vendég lehet a mosolyod miatt...

- (Erre biztos elmosolyodik, talán még kicsit belepirul)


Ez csak egy példa volt arra, hogy soha ne csinálj "állásinterjút" egy beszélgetésből, ne tegyél fel eldöntendő kérdéseket, stb.

2019. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Jaa, és ha kérdezel, akkor soha ne adj választ a szájába, főleg ne negatív dolgot. Ha kérdezel, akkor hagyd, hogy ő beszéljen.


- Milyen a munka, stresszes?

helyett:

- Mit szeretsz legjobban a munkádban.

2019. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Természetesen az utolsó mondat végén kérdőjel van. :)

(#4 és #5 voltam)

2019. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!