Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Baromira féltékeny vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baromira féltékeny vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm ezt a tulajdonságomat, de eszméletlen féltékeny vagyok a kapcsolatamban és általában emiatt mennek tönkre! próbálok tenni ellene, de egyszerűen nem megy!!


Ha pl barátnőm elmegy egy fiú haverjával beszélgetni, vagy nélkülem megy el valahova és nem hív el, egyből féltékeny leszek és azon agyalok, hogy lehet hogy már nem is szeret!! szörnyű ez az érzés!


Tudatosan harcolok ez ellen, és próbálom ésszel meggyőzni magam, hogy ennek semmi értelme! Barátnőmnek nem szoktam említeni, hogy féltékeny vagyok rá emiatt, és úgy érzem tényleg szeret! viszont amikor szóba kerül, hogy elmegy valahova, rám van írva, hogy nekem ez szarul esik és ő maga kérdezgeti, hogy mi a baj :(( én pedig mondom neki, hogy semmi és menjen nyugodtan, de úgysem hiszi el :(


szörnyen kivagyok! mit csináljak? ti mit javasolnátok? van más is aki ilyen??

29/F



2018. dec. 11. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

"rám van írva, hogy nekem ez szarul esik és ő maga kérdezgeti, hogy mi a baj"

Akkor ne legyen rád írva. Tegyél rendet magadba, mert ezt senki nem fogja hosszútávon elviselni.

2018. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget szakembertől. Nem szégyen hidd el és csak több leszel vele, ha magad mögött tudod hagyni.
2018. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha a barátnődnek fiú haverjai vannak, akikkel kettesben, nélküled szokott találkozni, hacsak nem gyerekkori barátról van szó, jogosan vagy féltékeny. Vesd fel, hogy szeretnéd megismerni őket, találkozzatok együtt. Ha többszöri kérésre se hajlandó ebbe belemenni, akkor válasszon: vagy te, vagy ők.
2018. dec. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló tanácsa a legrosszabb, amit el lehet képzelni, ilyen zsarolással ugyanis biztosan elüldözöd a barátnődet. Senki nem akarja, hogy megszabják neki, kivel barátkozzon, kivel találkozzon kettesben és kivel ne; másrészt a bizalmatlanság üzenetét küldi a társad felé, ami nagyon sértő, ha ő valóban hű hozzád. Bizalom nélkül nincs egészséges kapcsolat, a bizalmatlanság nem kompatibilis a szeretettel. Mindenkinek vannak lelki szükségletei, és senki ne képzelje, hogy azt ő mind egyedül kielégítheti. Azzal szereted igazán a barátnődet, hogy elfogadod, hogy neki bizonyos lelki szükségleteit mások elégítik ki.


A féltékenységről azt kell tudni, hogy az kizárólag a féltékeny emberről szól. Saját magadon kell dolgoznod, mert a háttérben mélyen gyökerező félelmek vannak. Valamiért azt tanultad meg már valószínűleg gyermekkorodtól, hogy csak úgy vagy biztonságban, ha valakinek Te vagy a legfontosabb, s enélkül elveszett ember lennél. Lehet, hogy túlféltő szüleid voltak, de lehet más ok is a háttérben. Mindenképpen javaslom, hogy menj el pszichológushoz. Lehet, hogy akár fél év terápia is elég lehet, hogy érezhető javulás álljon be.

2018. dec. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“Tudatosan harcolok ez ellen, és próbálom ésszel meggyőzni magam, hogy ennek semmi értelme!”

Ez is fontos, de ez tüneti kezelés. Arra lenne szükség, hogy a reakciód gyökereit tárd fel, és ehhez nagy segítséget tud nyújtani egy szakember. Szerintem ez a legjobb opciód

2018. dec. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!