Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan fejleszthetném önmagama...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fejleszthetném önmagamat? (Legjobban a kommunikációs képességemen kellene fejlesztenem. )

Figyelt kérdés

Őszintén szólva egy világtalan sz.r vagyok. Az gondot okoz ha mondjuk egy gyorsétteremben ki kell kérnem valamit. Lehet van valami betegségem, agyi rendellenességem, ami miatt ilyen nyomi vagyok de én nem akarom erre fogni, hogy emiatt mennek tönkre folyamatosan az ismerettségeim.. változtatni akarok. De nem tudom, hogy kezdjem el.


A barátai nagyrésze már elhagyott, munkahelyi kapcsolataim felszìnesek, mióta munkatársam elment, nem is nagyon beszélgetek senkivel, egyedül maradtam és még itthon is iszonyatosan magányosnak érzem magam, mert képtelen vagyok rendesen kommunikálni a szüleimmel. Nekem nem megy úgy a beszélgetés/ismerkedés, mint másoknak. Szociális analfabéta lettem 23 éves koromra. Elegem van a mostani helyzetből, szeretnék jobb lenni önmagamnál..



2018. máj. 13. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennek alapjában véve semmi köze a párkapcsolatokhoz, még akkor sem, ha párkapcsolati célból akarsz fejlődni.


Az első lépést ugyanis az, hogy fejleszteni kezded magad, nem a csajozás. Az majd jön idővel (akár magától).



Hogy mit tehetsz? Lépj ki a komfortőznádból!


Keress valami olyan hobbit, ahol emberek vannak. Kezdj el részt venni a csoport társadalmi életében, segíts szervezni, etc.


Én például eleinte csak lejártam az új hobbimba, nem nagyon voltam aktív az eseményeken vagy azok között az online térben. Aztán szépen lassan, apránként alakult. Először csak elkezdtem 2-3 fővel beszélgetni, majd segítettem valakinek a szervezésben (egy olyan lánynak, akinek stabil kapcsolata volt, tehát semmi ismerkedős cél), kicsi később már nekem segítettek, szépen lassan haladtam.


Elkeserítelek, nem volt gyors, hónapokba tellett, mire egyáltalán sikerült a csoporton belül beszélgetésig eljutnom

2018. máj. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás teszi a mestert.


Ha fejleszteni akarod magadat, akkor muszáj kilépned a komfortzónádból. Valahol, valamikor (teljesen mindegy, hogy hol és mikor) el kell kezdened beszélni másokkal.

2018. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás nagyon fontos. Extrovertáltakat ha megfigyeled, már egészen kicsi koruktól kezdve tapasztalati úton építik fel azt, hogy hogyan tudnának jó benyomást tenni, stb..


Neked viszont lehetőséged van arra, hogy már mások tapasztalataiból, tudományból kísérletekből tanulva a legjobb kommunikációt sajátítsd el.


Tehát könyvek. Testbeszéd, asszertív kommunikáció, első benyomás... mindenből már a tökéletest tanulhatod meg, és csak azt kell begyakorolnod.

2018. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Cosmos Coaching válasza:

Az, hogy ide írsz, és tanácsot kérsz ez ügyben, nagy lépésnek tűnik számomra, figyelmbe véve, hogy szociális analfabétának nevezted magadat. A helyzetedből van kiút, van mód arra, hogy jobban legyél. Ehhez véleményem szerint szakember segítségére lesz szükséged. Én pszichológust javasolnék látatlanban.

Amit pedig addig is tehetsz: kérlek, ne nevezd magad ""világtalan sz.r"-nak vagy "nyomi"-nak, és egyéb hasonlónak sem. Gondolj magadra úgy, mint egy jó barátra, akinek nem mondanál olyat, hogy "sz.r vagy", mert nem szeretnéd bántani. Próbáld meg ne minősíteni magadat, hanem ha gondod volt egy helyzetben, ragaszkodja a tényekhez: "Ezzel a helyzettel gondom volt." "Nehéz volt kikérnem a hamburgeremet, de végül kikértem."

Vigyázz magadra!

2018. máj. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a korosztályodban nagyon sokan küzdenek hasonló problémával. Gyermekként a számítógép mellé szögezve cseperedtetek, nem tanultátok meg a kommunikáció alapjait.
2018. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!