Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Titeket milyen típusú kérdések érdekelnek jobban ebben a kategóriában: ami mögött valós sztori van vagy az elméleti kérdések?
Melyiknél éreztek nagyobb késztetést a válaszadásra?
1. Amelyik valós történetet, szituációt mutat be, a kérdező hezitál, döntésképtelen, ezért segítséget kér a GYK-n. A hangvétel itt általában komoly, a válaszok kihatással lehetnek a kérdező további életére is.
2. Amelyik elméleti jellegű, a feldobott témát kerekasztal-jelleggel meg lehet vitatni, ütköztetni lehet az érveket. Itt nagyobb teret kap a humor, lehet trollkodni is, szabadjára lehet engedni a képzelőerőt.
A kettő közül titeket melyik mozgat meg jobban, melyikre "haraptok" inkább?
A második.
Túl sok "komoly" problémát olvasni itt 15 teljesen egybehangzó közhelyes válasszal.
Egyértelműen az elméleti. Random emberek random eseti problémái nem érdekelnek.
Mondjuk az elég irritáló, amikor a kérdés úgy van feltéve, mintha elméleti lenne, egy téma megvitatásáról szólna, aztán kiderül, hogy az ő személyes kiszemeltének a gondolataira akar a válaszokból következtetni, mintha lenne bármi köze a kettőnek egymáshoz...
26/F
“Elméleti” esetén nagyon sok az általánosítás, nekem csak ezzel van a bajom ilyen téren:-/ Ráadásul egyes esetekben fura úgy válaszolni a kérdésre, hogy közben az az érzésem, hogy a kérdezõnek sosem volt része kapcsolatokban......
Én sem vagyok föltétlenül kíváncsi random emberek story-aira (legalábbis olyan esetekben, amikor ez túl kivan fejtva hosszasan), de dióhéjban érdemes leírni, mégiscsak az legyen az embernek az érzése, hogy személyes a kérdés és nem egy vacak általánosítás. Szerintem úgy is rendjén, ha van elméleti+story része is.
De sok elmélkedõs, filozófálos katyvasz itt engem kiborít:D Legalább hivatkozzanak filozófusokra, vagy ilyesmi, mert itt ritkán sülnek el jól a kérdezõ saját gondolatai.
Engem a valós sztorik érdekelnek jobban, de mindkét típusra válaszolok. Csak a valósra sokkal jobb, pontosabb választ lehet adni, mert jobb esetben, főleg ha a kérdező nem egy egybites emberke, kapunk támpontokat... mert minden eset más és más. Néha már az is sokat számít a válaszadásban, ha az lképzeltnél 5 évvel idősebb vagy fiatalabb az illető, vagy hány órát dolgozik, 8-at, vagy 10-et.
Az általánosoknál engem az zavar, hogy mindenki könnyen belefut általánosításokba, az is, aki nem is feltétlenül akar... ezt meg a kivétel magára veszi. Ill. érvütköztetéseket szökőévente látok, inkább azt, hogy "te egy barlangban élsz", "hazudsz"...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!