Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők. A kajálási szokás lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők. A kajálási szokás lehet gond az ismerkedésben?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt barátnőm, igaz nem is tudják milyen az étkezési stílusom, de rosszabb mint egy vegetáriánusnak. Komoly kapcsolatban ez lehet gond, hogy szinte alig tudok megenni valamit? F/25

2018. ápr. 3. 21:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Hát gondolom természetesen ellátod magad ahogy minden rendes felnőtt ember. Miért lenne ez gond a másik félnek, hogy te mit eszel? Vgay úgy gondoltad, hogy ő majd kiszolgál? Ja, mert abban az esetben gond. Én tuti nem térnék át más étrendjére, nem tanulnék meg olyanokat főzni amiket nem szeretek és nem lennék rá tekintettel, tehát pl attól, hogy ő undorodik a hústól vagy fogyózik, én még fogok enni.
2018. ápr. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Gond, méghozzá napi ütközőpont, úgyhogy nagyon fontos a hasonló ízlés.


Egy kolbászzabáló ne éljen spenótcsipegetővel mert az egyikük nagyon rosszuljár, hacsak nem alkalmaznak saját szakácsot.

2018. ápr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Ez a "mindenkinek magánügye, felnőtt ember ellátja magát" hozzáállás egészen az első pár hónapig működik, de legkésőbb az összeköltözésig. Étteremben nem tudom mennyire eszel, gondolom akkor nem nagyon, tehát egy randitípus alapból kiesik, (ami nekem pl. elég fontos lenne, mert szeretek finomakat és különlegeseket enni, de nyilván nem tudok és nem is akarok mindent elkészíteni magamnak) de tegyük fel hogy ezen túllendülök, mert mondjuk van egy fajta éttermi kaja amit megeszel, én meg ehetem amit én akarok. Amikor először nálam alszol, gond lenne a vacsorával, mert vagy én főzök, amit előbb-utóbb szívesen tennék mert szeretek főzni, vagy rendelünk, de te egyiket se eszed meg. Oké, akkor megvacsorázol otthon, és utána jössz. Egy idő után elkezdene bántani hogy meg se kóstolod a főztöm.

De ha mégis valami csoda folytán kihúzzuk pár évig és összeköltözünk, ott borul az egész. Egy háztartás, egy konyha, egy hűtő. Nyilván nem fogja "mindkét fél felnőtt módjára ellátni magát", mert ez ökörség lenne. Mi, egymás mellett állunk a konyhában, ő az egyik gázon csinálja a virslit, én meg a másik gázon a pörköltet, szigorúan egyszemélyes adagokat, egymástól függetlenül? A hűtőben felcímkézzük hogy ez az én spenótom az meg a te salátád? Attól eltekintve hogy drágább is lenne hosszú távon, ez nem együttélés. Nyilván előbb-utóbb az egyik fog főzni mindkettőjükre, ami a másiknak nem lesz jó, mert ha a kérdező főz akkor ötfélét esznek egész életükben, ha meg a párja akkor a kérdező hetente egyszer eszik.

2018. ápr. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem lenne kedvem szenvedni egy ilyen pasival. Volt már ilyen, eljött velem pár napra, egy 4 csillagos hotel svédasztalán is csak turkált, mint valami buta gyerek. Nekem volt ciki. Máshol is csak 1-2 dolgon nyammogott. Én meg szeretek étterembe járni, veled nyilván felesleges lenne.
2018. ápr. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
1:03 igaz nem a párommal élek együtt, 'csak' az anyámmal de szerintem ez kajálás szempontjából semmit sem számít. Mindketten felnőtt emberek vagyunk, mindketten dolgozunk. Mi pont úgy élünk ahogy leírtad. Mindenki a saját pénzén vesz magának kaját amit/amikor éppen akar. És mindenki magának főz. Van hogy egyszerre főzünk a tűzhelyen (van több hely rajta, durva mi!?) vagy nem, különböző az életstílusunk. Ha akarunk eszünk a másikéból, ha akarunk, akkor nem. Különleges alkalmakkor főzünk/sütünk egymásnak, például tortát születésnapra. Olyankor természetesen olyat amit a másik szeret. Mivel másként étkezünk ezért a hűtőben sem lehet összekeverni a dolgainkat, de bármelyikünk simán elveheti a másikét, ha akarja. Ja, és a hűtőbe be lehet tenni a maradékot is, nem kell egy személyre főzni! :O Nem tudom ezen mi olyan durva. Nem attól lesz valami kapcsolat, hogy egy valaki gürcöl a másikért és ugyanazt eszik. Szerintem tök hülyeség étkezési szokások miatt elszalasztani egy kapcsolatot, ez annyira lényegtelen dolog.
2018. ápr. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Pont virslit meg szalámit, aminek alig van köze húshoz.
2018. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Igazából attól függ, hogy miben nyilvánul meg, hogy finnyás az illető. Ha csak abban, hogy csak x vagy y kaját szeret és ezt megfőzi magának, megveszi a hozzávalókat és elvan vele, akkor nem zavar. Ha abban, hogy öklendezik, mikor én pörköltet főzök magamnak a konyhában, elvárja, hogy az ő speckó kajáját főzzem, amit már nem eszik meg, ha eggyel több borsószem van benne, mint amit megszokott vagy kritizálja, összeturkálja, amit én főzök, esetleg elvárja, hogy én is azt egyem, amit ő, akkor inkább jobb, ha távol maradunk egymástól.
2018. ápr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

A válogatósság, finnyásság nekem alapvetően nem gond. Hogy azt hogyan kezeli az illetőf férfi, ott már lehet. Pl. ami szakítóok lehet nálam:

- ha elvárja, hogy én főzzek, de minden nap frisset és csak olyat, amit ő eszik... ha magamnak főzök mást, és együtt leülünk enni, akkor undorkodik meg fintorog, illetve b.tat, hogy pazarlom a pénzt

- van legalább 20-30 olyan kaja, amit nem ehetek a közelében, mert már attól is irtózik, hogy a közelében van, nem lehet betenni az adott kaját a hűtőbe

2018. ápr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

18. vagyok


plusz 1:

társaságban ne fintorogjon nagyon erősen semmiféle kajára, főleg olyanra nem, amit a házigazda főzött.

2018. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem bánom mások mit esznek. Szüleimmel, ismerőseimmel is ha együtt eszek valahol mondjuk vendéglőben azt ehetnek amit akarnak engen nem zavar csak én vagyok képtelen lenyelni a nem kedvelt kajákat :(
2018. ápr. 4. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!