Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehet könnyebb egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet könnyebb egy idegen ember befogadása az életembe? Számos vonzattal jár.

Figyelt kérdés
Hogyan vehetném könnyebben azt, hogy ismerkedés alkalmával egy másik embert fogadok az életembe? Másoknak ez nagyon könnyen megy - legalábbis látszatra -, de nekem ez nagyon nehéz. Hogyan könnyíthetem meg?
2018. márc. 15. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Szép fokozatosan nyílj meg előtte.Ha megszereted,úgysem teherként fogod megélni a kapcsolatot.
2018. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi vonzalom "szerelem" megoldja ezt.
2018. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Senkinek nem megy könnyen szerintem. Nekem sem így működött, hogy jött valaki és átazervezett mindent. Ha ezt akarta volna, otthagytam volna. Mindig egy kicsit jobban nyitottam és mikor nem éreztem egyik ilyen lépésemnél azt, hogy visszaél vele vagy bizonytalankodik vagy csak egyszerűen nincs visszacsatolás (tipikusan olyan vagyok, akinél ha nincs jel, az már jel és ott azonnal lezárok, nem adva többet semmit magamból... A volt párom pont az ilyen "nem tudom, mi a terveim velünk" játszmáival készített ki, szerintem érthető, ha a későbbiekben a legkisebb erre utaló jelnél kötelet oldok), akkor léptem egy újabb apróságot. A párom végig megerősítéssel és ugyanazzal a stabil, egyértelműen, de a tetteimhez mérten arányosan pozitív attitűddel viszonyult hozzám, így kezdtem egyre jobbam beszervezni az életembe és lett a heti 1 taliból 2, abból közös ebéd minden nap, abból közös hétvégi programok, abból egymásnál lakás 1-2 hetes időszakokra, majd abból együttélés. Így tudtam csak megoldani azt is, hogy ne menjen a munkám vagy a hobbim rovására és ne az legyen, hogy kiszolgáltatom magam neki.


Soha, senkit nem vagyok és nem is leszek hajlandó úgy az életembe fogadni, hogy nem tapasztalom tőle meg azt az érzelmi biztonságot, amiben képes hozzám nem kétségbeesetten, de visszaesések és kilengések nélkül kötődni és konstans mutatni felém a pozitív érzelmeit. És ha nem képes minden lépésemre, amit felé teszek, ő is tenni felém egy lépést és nyitni.


Annyit adok, amennyit visszakapok és akkor, ha biztonságban érzem magam. A "nem tudom még mit akarok" és a "költözz hozzám, megoldjuk" qrvára nem ilyen. Szinte mindkettő üvölt, hogy zárd le és menekülj.

2018. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem megy, minek erőlteted?
2018. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem, biztosan menne, csak nagyon lassan. Kevés tapasztalatom van ilyen téren, nagyon sokára engedek közel magamhoz bárkit is, ugyanis a legtöbbször a másik fél visszaélhet a helyzetével. A fokozatosság viszont nagyon jó ötlet, ezen az úton fogok elindulni, köszönöm a jó tanácsot!
2018. márc. 15. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
"nagyon sokára engedek közel magamhoz bárkit is, ugyanis a legtöbbször a másik fél visszaélhet a helyzetével" A másik (MINT AHOGY TE IS!!!!!) bármikor visszaélhet a helyzettel! Szoval a farkába harap a hülye kigyo! Ha kapcsolatot akarsz befogadod, ha nem akarsz nem fogadod be. Ennyi.
2018. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!