Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek amiatt, hogy ilyen szürke, monoton, rohanó világot élünk, az ember könnyebben vagy nehezebben esik szerelembe?

Figyelt kérdés

Emiatt azt gondolom, két eshetőség is fennállhat:


1. Könnyebben leszünk szerelmesek, mert az életünket kitölti a munka, a jövés-menés, az ilyen-olyan ügyek intézése, a rohanás - emiatt ha csak egy morzsányi szeretetet kapunk egy ellenkező neműtól, rögtön a "kezedet nyújtod, de a karodat is akarom" szintű szeretetvágy tör ránk, és a szívünk is könnyebben dobban meg.


2. Nehezebben leszünk szerelmesek, és igazából ennek is a fenti dolog az indoka: a folyamatos rohanás miatt kiüresedünk, az érzéseink(érzőképességünk) elhal(nak), közönyösekké, nemtörődöm emberekké válunk. Mindezek miatt nagyon nehezen ébred bennünk szerelem, sokan egész életünk alatt nem találkoznak az érzéssel.


Mit gondoltok, inkább melyik lehet manapság a jellemző? A rohanó világ inkább meghozta, ill. felfokozta a szerelem iránti vágyunkat, vagy inkább üressé és nehezebbe érzővé tett minket?



2018. febr. 5. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

En nem szurke es monoton vilagban elek.

Kozhely paradet irsz. A vilag olyan, amilyennek teremted magadnak.

2018. febr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 2. változat. Egy hibás művilágot hoztunk létre, ami nem könnyebbé és jobbá tette életünket, hanem ellenkezőleg. És kevésbé érvényesülhet az emberi oldalunk, kevésbé hallgatunk az érzéseinkre és ösztöneinkre.

A primitív népek kb. napi 3 óra munkával jutnak hozzá szükségleteikhez, az ehető gyökerekhez, gumókhoz, gyümölcsökhöz. A nap többi részében bőven van idejük szerelemre, sőt "munka" közben sem ordít rájuk a főnök ha éppen szerelmeskedni támad kedvük.

Éltem falun önellátóként és élek városiként. Megfigyeltem hogy a két életforma közül a kevésbé elfoglalt, a nem rohanós kedvez jobban a párkapcsolatoknak.

2018. febr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy szürke, monoton, rohanó világban élsz, nem kell szürke, monoton, rohanó életet élned benne.


Szerintem sokan fiatalabb korukban az első kategóriában vannak inkább, aztán később inkább a másodikba kerülnek.


Amúgy butaság ezt az egészet így leegyszerűsíteni és rákenni a rohanó világra. Ez a csúnya-gonosz világ egy rakás nagyszerű eszközt és lehetőséget ad nekünk ahhoz, hogy szakíthassunk a múlt hibáival és érett, önismereten és valódi emberi értékeken alapuló kapcsolatokat alakítsunk ki. Az, hogy sokan nem élnek a lehetőségeikkel, nem a világ hibája, hanem az övék.

2018. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem élek szürke, monoton világban. Dugig vagyok értelmes hobbikkal, tervekkel, motivációval és energiával.


De ismerem azt az embertípust, amit leírtál, sőt, szinte csak ilyenekbe botlok. Szóval én nehezebben esek szerelembe, mert a magam fajtáját keresem.


De amúgy emberfüggő.

2018. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!