Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nagyon okos, intelligens...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagyon okos, intelligens férfiak valóban nem olyan határozottak, magabiztosak?

Figyelt kérdés
Valahogy ezt vettem észre.. hogy a butább átlagos férfiak a magabiztos határozott dominánsak. Csomó nagyon okos értelmiségi férfit ismerek, akik viszont nem olyan magabiztosak, talán mert átlátják jobban a világ működését és emiatt egy bizonytalanság lesz bennük, illetve talán magasabb az érzelmi intelligenciájuk is átlagban és emiatt sokkal több érzelmi hatás éri őket, amit jobban megviselnek és emiatt elbizonytalanodnak a világban.
2017. dec. 26. 18:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
75%
A magabiztosság és az intelligencia sem egyenesen sem fordítottan nem arányos egymással. Minden ember más, nem lehet egy sémát alkalmazni általánosságban mindenkire. Ismerek nagyon buta embert is, aki tele van bizonytalansággal, és okosat, intelligenset is, aki minden döntésében határozott, meg olyat is, aki ostoba és folyton beszél, és olyat is, aki okos, de hallgatag. Az intelligencia és a személyiségtípus két külön dolog, nem szabad összefüggéseket keresni. Ez olyan, mint a túrós tészta, van, aki porcukrosan, tejfölösen szereti, van, aki szalonnával, sósan, van, aki mindkettőt, sőt, van, aki vegyítve szalonnával porcukrosan. Sokfélék vagyunk.
2017. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Nem vagyok sem túl fiatal, sem a szüleimet nem láttam soha tökéletesnek, mert nem azok, de látom az életüket, ismerem őket, és talán jobban tudom, milyenek, mint itt bármelyik idegen.
2017. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Egy intelligens ember egy döntést sokkal több szemszögből megvizsgál, több lefutási lehetőséget figyelmbe vesz, jobban előre gondolja a dolgokat. Ez nem mindig előny. Stratégiai döntéseknél igen, de a napi operatív dolgoknál nem biztos.


Akit ez érdekel, keressen rá a döntéselméletre.

Kezdetnek, gondolatébresztőnek nagyon jó könyv, olvasmányos formában Zoltayné Paprika Zita DÖntéselmélet c. könyve. Csak belépőnek. [link]

2017. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
72%
Látom, nagyon azt akarjátok kihozni a kérdésből, hogy aki intelligens, az egy önbizalomhiányos kis nyuszi, aki pedig magabiztos és határozott, az ostoba és bunkó, és még véletlenül sincs másféle. Legyen nektek karácsony! :-D
2017. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem ezt akarjuk kihozni. Nyuszi messze nem vagyok, de sokszor kételkedem, hogy jól döntök-e. Ugyanis sokszor nem jó és rossz döntés van, hanem egy döntés okoz egy eseménysorozatot, amit utána követni kell. Vagyis olyan, mint amikor egy elágazáshoz érsz, merre akarsz továbbmenni.
2017. dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
50%
Pont fordítva igaz. Egyrészt maga az intelligencia teljesen lényegtelen tulajdonság az életben. Hiába művelt meg jajj de értelmiségi valaki, ettől az életben nem fogja megállni a helyét. Aki életrevaló, na ő már igen. Az életrevalósághoz pedig hozzátartozik, hogy valaki magabiztos és tisztában van önmagával. Tehát az igazán értékes férfiak, akikkel megéri együtt lenni magabiztosak és életrevalóák, az már tök mellékes, hogy éppen az IQ-ja mekkora, vagy el tudja-e szavalni a Petőfi összest.
2017. dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
63%

Az intelligenciától lehet, hogy nem függ, viszont szerintem egy olyan szakmában dolgozó emberre, akinek a munkája megköveteli, hogy minden pontatlanságot mellőzzön a mondandójában és a napi rutinja része, hogy a legpontosabb, legkimerítőbb, legprecízebb módon válaszoljon, vagy oldjon meg valamit, ráragadhat ez a kritikusság és a pontosság, alaposság iránti igény a hétköznapokban is... Ami tűnhet kicsit tétovának.


Belegondolva, az komolyabban írással foglalkozó ismerőseim is akaratlanul szépen fogalmaznak és helyesen írnak magánemberként is... A magasan (PhD és társai) képzettek pedig egyszerűen mintha nem szeretnének ostobának tűnni, emiatt az életben is inkább nem szólalnak meg, vagy hosszasabban átgondolnak egy döntést, mielőtt cselekednének, annyira nem akarják, hogy ez a "presztízs", amit felépítettek, meginogjon mások szemében... Az ember szerintem képes érzékennyé válni az ilyesmire, nem feltétlen önbizalomhiánynak vagy határozatlanságnak hívnám, inkább óvatosságnak és egyfajta igénynek, "önelvárásnak". Nyilván van, akit ez nem érdekel, de azért van abban valami "ragályos", mikor valakit a tudományos életben folyamatosak önmaga korrigálására, pontosságra, alapos körültekintésre intenek és nagyon is megítélik, ha nem megfelelően jár el.

2017. dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
48%
Akinek a "szakmai szerepe" szorosan összefügg az identitásával, az hajlamos arra, hogy olyan legyen a való életben is, mint a szakmában és borzasztó maximalista, precíz és szakszerű akar lenni mindenben. :D Ez azért okoz sok esetben bizonytalanságot. Egy átlag művelt ember, vagy aki intelligens, nem hiszem, hogy törvényszerűen küzd ilyen problémákkal...
2017. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Vannak viszont olyan szakterületek is, ahol a precizitás és pontosság mellett gyorsan kell döntéseket hozni, és nem érsz rá elmélázni a lehetőségeken, mert abból baj lesz. Csak gondoljatok arra, mikor jártatok utoljára mondjuk fogászaton, és mit szóltatok volna, ha a doki elkezd vacilálni, de nem ez az egyetlen ilyen szakma. És egyébként ez a viselkedési mód is átragad a magánéletre is.

Tehát maradjunk abban, hogy az emberek sokfélék, sokféleképpen oldjuk meg a munkánkat és a magánéletünket.

2017. dec. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
25%

#26: Az intelligenciának semmi köze a műveltséghez.

Az ibntelligencia nagyon fontos tulajdonság, ha nem biorobotként akarsz dolgozni.

Persze átlagos IQ-val is lehet sikeres életet építeni, ha valaki szorgalmas és tervei vannak és tesz is érte.

És ez így jó és természetes.

Sőt, sokszor könnyebb is. A túl okos embereknek gyakran vannak beilleszkedési zavarai.


"miatt sokkal több érzelmi hatás éri őket,"

EZ sem biztos, egy okos ember is lehet érzelmi analfabéta.


Mensa tag vagyok, párom IQ szintjét nem tudom, mert nem akart velem eljönni tesztet írni, de mivel egy budapesti egyetemen matekot tanít, nem lehet hülye :)

2017. dec. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!