Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Én vagyok a bunkó vagy mások sem akarnának hosszútávú kapcsolatot egy olyan nővel, aki pontosan tudja, hogy értelmetlen diplomát végez?
Nem csak a pénz miatt, hanem a hozzáállás miatt is. Maga a hozzáállása olyan, hogy le van szarva majd csak lesz valahogy, ha mást nem akkor majd a párom megoldja az anyagiakat. Esetleg a szülők még sokáig támogatnak. Ettől a hozzáállástól hányok.
Ez arról jutott eszembe, hogy randiztam pár hónapja egy olyan csajjal, aki még bele sem kezdett az egyetembe, csak felvették bölcsész karra. És amikor ez szóba jött, akkor tett egy humoros megjegyzést, hogy tudom, mi az a bölcsész, diplomás munkanélküli és ezen így kacagtunk. Nevetni jó volt, meg mondom rövid távú barátnőnek vagy egyéjszakás kalandnak jók az ilyen lányok. De tulajdonképpen mi a nevetséges abban, hogy tanulok majd évekig valamit aminek pontosan tudom, hogy nincs értelme. Hogy utána mi lesz azt meg leszarom. Mindezt valaki más által megteremtett pénzen.
Én vagyok a bunkó, vagy HOSSZÚTÁVRA, tehát feleségnek másnak sem kellene ilyen csaj? (Mondom, kalandnak tökéletesek)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Nézd én nem a bölcsészetet szóltam le, van egy francia szakos lány ismerős, ő pl sokra vitte. Igaz ő sem tolmácsként, hanem más területen.
Viszont az ELTE Anglisztika alapképzés egy nevetséges vicc. Ezen nincs mit szépítgetni. Az hogy 2-3 nap bejárással és minimális időráfordítással meg lehet oldani olyan vizsgákkal is amin a szubjektív véleményed leírása bőven elég fogalmazásként. Ezt ráadásul a lány mondta nem én. Itt a diploma megszerzésének a minimális energiabefektetéséről van szó. Aki azt mondja ez nehéz, az nem járt végig egy mérnök képzés egy félévét, ahol 7/7 napot kell végig tanulni a kettesekért. Miközben a bölcsészlány 2-3 nap bejárással, bulizgatva, olvasgatva, diákmunkát vállalva mellette színötösre kimaxolja full ösztöndíjjal... és panaszkodott mennyire hót buta és lusta emberek jártak oda, akik bukdácsoltak a szakon kettesekkel.
Igaz az is, hogy engem MSc után állásinterjú nélkül felvettek és már most 3x annyit keresek, tehát valamit valamiért... + egy szóval sem mondtam, hogy nincs óriási szükség tanárokra, és tudományos szinten művelt irodalmárokra például.
Aki komolyan veszi a szakot, és tanulni akar annak nem könnyű ez a szak sem. Ahogy a norvég vagy a francia sem. Viszont aki lébecolni akar, az relatíve könnyedén megszerzi a diplomát - ellenben az igazán nehéz szakokkal, ahol a minimum is durva.
Összegezve, nekem a lébecolókkal és azokkal van a problémám akik cél nélkül végzik a szakot, úgy is tudván, hogy valami multinál lesznek telefonos kisegítők mondjuk, mint egy szociológus jóbarátom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!